gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

8 bardak suyunuzu mutlaka için

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Ben bana göre fazla olan kilolarımdan kurtulmak için diyetisyene başvurdum.Diyetisyenim bana gerekli olan diyeti verdi.Diyetim de günde 8 bardak duyum var.Mutlaka günlük 8 bardak suyumu içiyorum.Yemek yesem de yemesem de mutlaka içmem gerekiyor.Artık kendime şart koştum 8 bardak suyu içmeden günümü tamamlamıyorum:DNormal de 4-5 bardak anca içerdim.Ama diyetisyenimin dediğine göre günde 8 bardak su idealmiş.Sabahları kahvaltıya başlamadan önce 2 su bardağı su içiyorum.Diğer sularımı da her öğün başında birer bardak içiyorum.Yatarkende 2 su bardak duyumu içip yatıyorum:):):) [​IMG]
    Hücreleri besleyen, böbrekleri temizleyen, vücut ısısı ve tansiyonu düzenleyen, sindirime yardımcı olan su az tüketildiğinde “ritm” bozuluyor. Bu konuda doktor tavsiyeleri şöyle: Günde 8 bardak su için... Yüksek proteinli gıdalar alıyor, ağır sporlar yapıyorsanız daha çok tüketin... Vücut, kola ve benzeri içeceklerin asidini azaltmak için daha fazla su harcar… Özellikle yaşlılık, gebelik ve bebeklik-çocukluk dönemlerinde su tüketimi artırılmalıdır.

8 bardak suyunuzu mutlaka için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir bardak suyun 46 faydası

bir bardak suyun 46 faydası

1- Hiçbir şey susuz yaşayamaz. 2- Göreceli su yetersizliği vücudun bazı fonksiyonları nı önce bastırır, sonra öldürür. 3- Su temel enerji kaynağıdır, vücudun "nakit akımıdır." 4- Su vücudun her hücresinde elektriksel ve manyetik enerji üretir, bize yaşam gücü verir. 5- Hücre yapısındaki maddeleri birbirine bağlayan bir yapıştırıcıdır. 6- DNA hasarını önler ve...
  2. Suyun içinde bunlar var

Suyun içinde bunlar var

iğrenç hastalıklar suyun içinde ne var suyun içinde neler var sütün neler vardır bu resimlerden sonra nasil su icecem simdi ya:(((
  3. Uyumadan önce mutlaka bir bardak için

Uyumadan önce mutlaka bir bardak için

Başlığı görünce şimdi diyeceksiniz ki uyumadan önce içeyim içmesinde de ne içicem:DHemen cevap vereyim tabi ki de SU :))))Buyrunuz... Uyumadan önce mutlaka bir bardak için Yatmadan önce bir bardak içildiğinde kalp krizi riski azalıyor...Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Türk, özellikle kalp ve damar hastalığı olan kişilerin yatmadan önce birkaç bardak su içerek kalp...
  4. Bir Bardak Suyun 46 Faydası

Bir Bardak Suyun 46 Faydası

bir bardak su bardak su Hayatı kaynağımız su içmeden yaşayamıyoruz...Uzmanlar günde en az 8 bardak su içmemizi öneriyorlar...Özellikle sıcaklarda daha çok tüketilmesi gereken suyun bilinen ve bilinmeyen bütün faydaları :tik: 1- Hiçbir şey susuz yaşayamaz. 2- Göreceli su yetersizliği vücudun bazı fonksiyonları nı önce bastırır, sonra öldürür. 3- Su temel enerji kaynağıdır, vücudun “nakit...
  5. suyun canlılar için önemi

suyun canlılar için önemi

suyun özellikleri suyun faydaları Az önce bir misafirimiz sormuş onunda dediği gibi bende merak ettim suyun canlılar için önemi nedir diye. Su olmasa ne olurdu acaba diye. Uzun lafın kısası Melek'ler, merakımızı bu yazımızda gideriyor ve suyun faydasını ele alıyoruz. Su, vücudu içten temizler. Saç ,deri,tırnaklar bunların hepsinin sağlıklı ve temiz olması için suya ihtiyacımız vardır....

Sayfayı Paylaş