gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

8 Eylül Pazartesi günü 15 milyon öğrenci ders başı yapacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

2008-2009 eğitim öğretim yılı 8 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, 2008-2009 eğitim-öğretim yılı 8 Eylül Pazartesi günü başlıyor. 2009 yılı çalışma takviminde resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi nedeniyle okullar bu yıl geçen yıllardan bir hafta önce açılıyor.
    İlköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin ve liselerdeki 3 milyon 245 bin olmak üzere toplam 14 milyon 115 bin öğrenci ile 600 binden fazla öğretmen ders başı yapacak. Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009 Cuma günü sona erecek ve öğrenciler 26 Ocak-6 Şubat 2009 tarihleri arasında tatil yapacaklar. İkinci yarıyıl 9 Şubat’ta başlayacak ve 12 Haziran’da sona erecek. 8 Eylül’de açılan okullar 12 Haziran’da kapanıyor.

Bu yıl yaklaşık 900 bin öğrenci ilkokul 1. sınıfa, 750 bin minik de anaokuluna kayıt yaptırdı. İlkokul 1. sınıf öğrencilerinin bir hafta önce okula başlatılmasıyla, çocukların okul korkusunu yenmeleri, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımaları amaçlanıyor. Bu öğrenciler, 1 Eylül’de velileriyle okullarında ders baş yaptı. Okul hakkında bilgilendirilecek olan minik öğrenciler, tüm okul personeli, diğer veli ve öğrencilerle tanışacaklar. Bir haftalık okul programında 09.00 ile 12.00 saatleri arasında üç ders saati ve iki dinlenme saati bulunuyor.

guncel.net

8 Eylül Pazartesi günü 15 milyon öğrenci ders başı yapacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrenciler ders başı yapıyor

Öğrenciler ders başı yapıyor

İlköğretim ve liselerde 2007-2008 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı pazartesi günü başlıyor. İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapıyor Öğrenciler açısından eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi sınavlar nedeniyle yoğun geçecek. Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde okumak isteyen...
  2. Okullar 1 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak

Okullar 1 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak

Geçen sene başlayan uygulama bu yıl da devam edecek. Okullar bakın ne zaman açılacak? Okul öncesi eğitime ve ilköğretim 1. sınıfa yeni başlayacak öğrenciler için okullar 1 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak. Milli Eğitim Bakanlığının "İlköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak" amacıyla 2006-2007...
  3. 15 milyon öğrenci bugün karne alacak

15 milyon öğrenci bugün karne alacak

Yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bine yakın öğretmen bugün yarıyıl tatiline çıkıyor. İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bine yakın öğretmen, yarıyıl tatiline hazırlanıyor. 2008-2009 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi, bugün sona erecek. Örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, ilk yarıyıldaki çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alacak...
  4. Öğrenciler için 3 günde 15 Kilo Diyeti

Öğrenciler için 3 günde 15 Kilo Diyeti

3 günde 15 kilo 21 günde 15 kilo 5 7 Bu diyete ara öğün olarak hergün saat 10:00’da ve 16:00’da 150 gram meyve ekleyebilirsiniz. Diyet esnasında bol sıvı tüketmeye özen gösterin. Ayrıca hergün bir saat yürüyüş yapmayı da ihmal etmeyin. Diyet süresi içerisinde günün herhangi bir saattinde çiğ sebze tüketmek serbestir. Öğrenciler için 3 günde 15 Kilo Diyeti 1. Gün Kahvaltı Şekersiz bir...
  5. 15 günde 8 kilo

15 günde 8 kilo

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş