gebe
  1. uyuzmuyum_neyim:)

uyuzmuyum_neyim:) Banned

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    0

9.türkçe olimpiyatları ödül töreni bugün ankara aski spor salonunda ..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında uyuzmuyum_neyim:) tarafından paylaşıldı.

[h=1]OLİMPİYATLARIN AMACI[/h]Dil insanların birbirlerini anlamasını ve kaynaşmasını sağlayan bir unsurdur. İletişim çağında kültürlerin birbirleri ile kaynaşması, farklı kültürlere sahip insanların birbirleriyle anlaşması dil ile olmaktadır. Türkiye'nin dünya ülkeleri ile geliştirdiği ilişkiler, Türkçe öğrenen binlerce öğrencinin mevcudiyeti dilimizin hak ettiği konumu elde edeceğinin emareleri sayılır. Türkçe Olimpiyatları da Türkçemizin dünyada hak ettiği konuma gelmesi ve daha yaygın şekilde kullanılması için oluşturulan bir emeğin ürünüdür. En iyi Türkçe öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından beri düzenlenen olimpiyatlar yurt dışında Türkçeye karşı büyük bir heyecan ve ilgi uyandırmıştır. Türkçe Olimpiyatları bir final niteliğindedir. Yarışmacılar finale gelene kadar birçok aşamadan geçmektedir. Öğrenciler, sınıf ve okul seçmelerinden sonra ülke seçmelerinden geçerek bu olimpiyatlara katılmaya hak kazanmaktadırlar. Bir eğitim yılı boyunca olimpiyatlara yaklaşık 10.000 öğrenci hazırlanmaktadır.
    Türkiye'deki finallere katılmaya hak kazanan öğrenciler, ülkelerini Türkçe olarak tanıtan stantlar hazırlayıp ülkesini tanıtmakta ve kültürlerin kaynaşmasına katkıda bulunmaktadırlar. Her yıl, geleneksel bir keyfiyet kazanan olimpiyatların ödül töreninde, Türk diline ve kültürüne hizmet eden devlet büyüklerine, siyaset adamlarına, basın yayın, eğitim ve sanat camiası mensuplarına özel hizmet ödülleri verilmektedir.
    Bizler, Anadolu insanın samimiyetinin neler yapabileceğinin hikâyesini oluşturduk Türkçeder olarak. Topraklarımızdan dünyaya yayılan Türkçenin gücüne inandık. Türkçeyi öğrenen çocukların kardeşlik duyguları ile beslendiklerini gördük.
    Mevlana'dan Yunus Emreden şiirler okuyan, türkülerimizi seslendiren bu çocukların bir yaz başında ülkemize bıraktıkları tatlı bir huzur bunun göstergesi değil midir?

geçen hafta altınparka ben de gittim ve gözlerim yaşardı ..dört bir yandan türkçe konuşulması ,türkiye sevgisi beni hem onurlandırdı ,hem gururlandırdı..

Öyle güzel bir organizasyonki bunu tertip edenlerden ALLAH RAZI OLSUN..
    dünyanın bin türlü köşesinde gelip türkçe şarkılar ,şiirler söylemek ,bizim yöresel oyunlarımızı icra etmek ,türkiye sevgisini yaşatmak öyle güzel birşeyki ..
    gencecik dünya çocukları türkiyeyi ne kadar çok tanır ,ne kadar çok dilimizi konuşur ve bizi anlamaya çalışırlarsa eminimki yarının çocukları büyüdüğü zaman çok daha güzel bir dünya için çalışacak ,türkiyeye olan sevgilerinden ötürü ,barış ve kardeşliği yaşatacaklardır diye umut ediyorum..
    biz bile bu kadar güzel türkçe şiir ,şarkı okuyamazken bu gençlere bu sevgiyi aşılamak ve bunları öğretmen takdire şayandır diye düşünüyorum..
    ülkemizin tanıtılmasında bu gibi organizsayonların çoğalması ,dilimizin dünya dili ,ülkemizin dünya ülkeleri arasındaki sevgisinin artması dileğiyle..

9.türkçe olimpiyatları ödül töreni bugün ankara aski spor salonunda .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 80. Oscar Ödülleri Töreni

80. Oscar Ödülleri Töreni

80 oscar ödül töreni kıyafetleri oscar ödülleri kıyafetleri ödül töreni 2008 Akademi Ödülleri olarak da bilinen ve bu yıl 80'inci kez verilecek Oscar ödülleri töreni için hazırlanan afiş, siyah arka plan üzerine Oscar ikonu ve parlayan ışıklarla bir 'sanat eseri’ olarak ortaya çıkıyor. 30 yıldır film posterleri hazırlayan Struzan, 'Star Wars’ ve 'Indiana Jones’ gibi pekçok filmin afişini...
  2. Altın Bamya Ödül Töreni....

Altın Bamya Ödül Töreni....

“Altın Bamya”, Türkiye sinemasında, erkek egemen bakışın ağırlığına, kadınlara dair alanların daraltılmasına, kadınlara dair oluşan yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın yeniden üretilip temsil edilmesine ve bu ayrımcılığın kanıksanır kılınmasına bir eleştiri, bir karşı duruş, bir söz söyleme isteğiyle ortaya çıktı. “Altın Bamya” ön jürisi, 2008 yılında vizyona giren yerli sinema...
  3. Bir ödül töreni ve ünlü kıyafetleri

Bir ödül töreni ve ünlü kıyafetleri

ödül törenleri kıyafetleri ünlü kıyafetler,ödül töreni,ödül töreni 2011,ödül töreni kıyafetleri,ünlülerin kıyafetleri Evet kıyafet yorumlarına ben başlıyorum siz devamını getirin.. Tavuk tüyü eteğiyle Lerzan Mutlu,babaaanne elbisesiyle Bengü,kırmızı çanta ve ayakkabılarını elbisesine yakıştıran Ayşegül(küçük Sırlar'daki ismiyle),ne kadar da asil Burcu Esmersoy ve 50 yaş görünümlü Demet...
  4. 84. Akademi Ödülleri töreni

84. Akademi Ödülleri töreni

2012 Oscar Adayları kimler 84. 2012 Oscar Adayları Merhaba Sevgili Melek'ler, 84. Akademi Ödülleri töreni 2012 Oscar ödülleri sahipleri belli oldu. biz de konu hakkında merak edenler için, 2012 Oscar Ödülleri haberlerine yer veriyoruz bu yazımızda. 84. Akademi Ödülleri töreni 26 Şubat'ta Hollywood'da Kodak Tiyatrosu'nda düzenlenecek ve bu yılki sunucu, komedyen oyuncu Billy Crystal...
  5. 65.Emmy Ödül Töreni Ünlülerin Saçları

65.Emmy Ödül Töreni Ünlülerin Saçları

65.emmy ödül töreni, emmy ödülleri 2013, ünlülerin saçları Sevgili melekler, 65.Emmy Ödül Töreni geçtiğimiz gece düzenlendi. Gecenin en dikkat çekici anlarından biri olan kırmızı halı yürüyüşlerinde ünlü aktristler ve aktörler halkı selamlayarak, törenin düzenleneceği Los Angeles kentindeki Nokia Tiyatrosu'na geldiler. Kırmızı halı yürüyüşlerinde ünlüler kıyafetleriyle olduğu kadar değişik...

Sayfayı Paylaş