gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

90larda çocukluk

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

:hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh:

Süper Baba'nın müziğini flütle çalmışsanız..
    SHOW TV'nin müziğini hala hatırlıyorsanız: dup dıbu dıp dıp dıbı dıp dum...
    Tabi ki bir de :İyi TV eyç bi bi, eyç bi bi iyi TV
    'Önce hüplet sonra gümlet' hayat felsefeniz olmuşsa..
    Bizimkiler dizisi ertesi gun okul oldugunu bi sureligine unutturduysa...
    Parliament pazar gecesi sinemaları müziğini duyduğunuzda içinizde hala garip duygular uyanıyorsa >(yarın okul var hüznü, ailenin seni yatırıyor olmasına duyduğun kızgınlık)..
    Polis Akademisindeki her sesi çıkaran adama hayranlıkduyuyorsanız
    Elm sokağında kabus yüzünden hala yatağın altına bakmaktan korkuyorsanız
    Chucky yüzünden en sevdiğiniz oyuncağınızı bile göz önünden kaldırmışsanız...
    Okulda coca-cola kutusunu ezip mac yaptiysaniz (kızlar yan yatırıp üstüne tam ortasına ayagı yerlestirip ustune basıp yururlerdi, topuklu ayakkabı gibi olurdu)
    Apartmanin altindaki zil veya taksi diafonuna basmak müthiş heyecanlı biryaramazlıksa...
    Dört tekerlekli ayakkabının üstüne takılan patenlerden sonra rollerbladeler size büyüleyici geldiyse...
    Bakkala gönderilmenin en güzel yanı küçük sarellenin dibini minik plastik kaşığıyla kazımak veya leblebi tozu yiyip konuşmaya çalışmaksa...
    Aterideki ördek vurmaca oyununda silahın nasıl çalıştığına hala kafa yoruyorsanız
    Işıklı spor aykkabılar hava atmanın önemli bir unsuruysa
    Bayramda harçlıklarla aldığınız ilk şey kinder süpriz yumurtasıysa(kağıdını tırnakla yırtmadan dümdüz yapmak da sabır ister doğrusu)
    Calimeroyu ve 'Ama haksızlık bu öyle değil mi?' repliğini hatırlıyosanız...
    Clementine sizde derin izler bırakmışsa
    Kasete kayit yapilabilmesi icin alt tarafinda bulunan karelerin bantla kapatilmasi gerektiğini öğrenmenin önemini biliyorsanız
    Anne saat kaç, simiiit,birdir bir, çay kahve gazoz, akşam ebesi, dansa davet, çatlak patlak, yakan top gibi kalabalık oynanan sokak oyunlarından sonra anneniz sizi balkondan yemeğe çağırmışsa
    "bandıra bandıra ye beni"şarkısını hızlı söylemeye çalıştığınız günler varsa...
    Rönesans sanatçılarını ilk kez Ninja Kaplubağaların ismi olarak tanıdıysanız
    Tele On diye bir kanalı hatırlıyorsanız
    Haftasonları çizgi film izlemek için errken kalkmanın ne demek olduğunu biliyorsanız..
    Beğenseniz de beğenmeseniz de tüm çizgifilmleri art arda izliyorduysanız
    Bir Başka Gece çocukluk hayatınızdaki engörkemli şovsa..
    Pazar geceleri yıkanma günüyse
    Seden Gürel'in neden öyle giyindiğini sorguluyorsanız
    Müzik yelpazesi hayatınıza büyülü yabancı müzisyenler kattıysa
    Bir sanal bebeğiniz olmuşsa..
    Tetris'i süper hızla oynayabiliyorsanız,
    pili bitmesin diye kasetleri kalemle havada sarmışsanız..
    Çizgifilm şarkılarını ingilizce veya japonca olsa da ezberlemişseniz..
    Kokulu silgiye, deftere, kaleme harçlığınızı yatırdıysanız..
    Eti Cin, Eti Puf, ABC, Balık Kraker, Negro, Bonibon,Topitop,Yumiyum...vb çok seviyorsanız ve her zaman yeme kabiliyetiniz varsa..
    Sulugöz'ü düşününce bile ağzınız sulanıyorsa..
    Küçük bir kızsanız Sindy ile Barbie'yi karşılaştırıyorduysanız
    Tsubasa'yı ve küre biçimindeki sahanın sonundaki dev kaleyi hatırlıyorsanız
    "Hey Corç versene borç" deyince cevabı hemen yapıştırabiliyorsanız..
    Macarena dansını yapabiliyorsanız..
    Telefonların jetonla çalıştığını hatırliyorsanız..
    Saçları renkli ve uzun patlak gözlü çirkin trolleri bile bir furyada satın almışsanız..
    Capri Sun ın reklamı ve melodisini hatırlıyorsanız.
    Lambada'nın müzigi kulagınızda çalabiliyorsa..
    Nereye çufçufluyoruz"u kimin dedigini biliyorsanız..
    Sayısız joystik kırdıysanız ve gün gelince artık joystik satılmadıgını farkettiyseniz..
    En sevdiginiz sayı altıysa(susam sokagı) ..
    Mon Ami 48 lik boyalardaki altın ve gümüs renkleri statü sembolüyse
    Gençlik hayaliniz Beverly Hillsteki havuzlu arabalarsa
    Uhuyla oynamanın zevkini biliyorsanız
    Kolalı jelibonun önce kapagını yediyseniz
    annenizin posetler dolusu misket, sporcu kagıtları,gazoz kapaklarını attıgını ögrenince agladıysanız ..
    peçete, kagıt, poset vb...koleksiyonu yapmıssanız

2. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: 90larda çocukluk
    teşşekürlerr

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

:hhh::hhh::hhh:Geçen akşam oğlum kızıma soruyordu sen bu şarkıyı hatırlıyomusun..Hey corc versene borç.. o da ben sen kadar yaşlı değilim dedi..:hhh::hhh:arada 7 yaş var nasılsa...

tatlım ben bunların hepsini hatırlıyorum,genceciğim demi.:haha:

4. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

:hhh: saol canım paylaşım için bende çoğunu hatırlıyorum tabiki emeğine sağlık

5. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    :haha:alemsin vijdan annem yha sağolun yorumlar için mislim teşeşkürlerr

90larda çocukluk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocukluğumu İstiyorum

Çocukluğumu İstiyorum

Ben dağlı bir çocuğum, rüzğar doğurdu beni; kayalara çarpa çarpa büyüdüm çıplak ayaklarla… Ben ki, yalnızca sevginin dilinden anlar, sevginin diliyle konuşurdum. Kırların, dağların, rüzğarların, pınarların diliyle… Her bahar sevda gibi taşırdım içimde bir çiçeğin yeşermesini ve açmasını bir tomurcuğun. Apak ırmaklarla akardım süsen kokulu yaylalara… Dağlı bir çocuğum ben, pınarlara, esip...
  2. çocukluğunu kaybedenler!

çocukluğunu kaybedenler!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. 90lar Türkçe Pop Parti

90lar Türkçe Pop Parti

Artık bir klasik haline gelen, her ay düzenli olarak büyük ilgi ile gerçekleşen, Studio Live Technik‘de ki İstanbul’un en eğlenceli partisi olan 90'lar Türkçe Pop Partisi ile bir kez daha kurtlarınızı dökmeye hazır mısınız ? Herkesi eğlenmeye hazır olsun!!! 90 'lar da çocuk olmaktı, genç olmaktı belki ortak noktamız, Susam Sokağı ile büyümek, Süper Baba yı izlemek, Yonca Evcimik 'in Aboneyim...
  4. Çocukluk oyunlarımız

Çocukluk oyunlarımız

Bir an daldım gittim hemde bayağı derinlere çocukluğuma kadar daldım gittim ve içimi sonsuz bir hüzün kapladı..Şu resimlerde aslında o kadar çok şey gördüm ki saflığı temizliği doğallığı çocukluğunu doya doya yaşayan çocukları...Bilmiyorum şimdiki çocuklar acaba şanslımı yoksa yozlaşan hayatla birlikte yitip giden manevi değerlerin yanısıra doğallığı yaşayamadıkları için şanssızlarmı?.....
  5. 90larda Çocuk Olmak (video)

90larda Çocuk Olmak (video)

90larda çocuk olmak, müzikleri, markaları, yiyecekleri, sakızları, nostaljik videolar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, 1990 larda çocukluğunu yaşayanlar aşağıda ki videoyu izleyince, eski günlere bir yolculuk yapacaklar ve yüzlerine kocaman bir gülümseme yayılacak..Buyrun...:hıms: http://www.youtube.com/watch?v=mI5H-YV6lKk

Sayfayı Paylaş