gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

___Hayata YÖn Veren Hİkaye___

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Dört Mum
    Dört mum yavaşca yanıyordu.
    Ortam çok yumuşaktı ve konuştukları duyuluyordu.

İlki söyledi:
    ‘’ ben barışım!"
    Artık kimse benim yanık kalmamı sağlamıyor, sanıyorum söneceğim. "
    Alevi hızla azaldı ve bütünüyle söndü.

İkincisi söyledi:
    ‘’ ben inancım!"
    neredeyse herkez benim artık gerekli olmadığımı düşünüyor
    o nedenle daha fazla yanık kalmama hiç gerek yok’’
    Konuşmayı bitirdiği zaman, bir rüzgar hafifçe esti ve onu söndürdü.

Üzgünce üçüncü mum sırası gelince konuştu:
    ” ben sevgiyim!"
    yanık kalmak için artık gücüm kalmadı. İnsanlar beni bir kenara bıraktı ve önemimi anlamadı. Kendilerine en yakın olanları bile sevmeyi unuttular "
    Ve hiç zaman yitirmeden söndü.

Ansızın...
    Bir çocuk odaya girer ve üç mumun yanmadığını görür
    ”neden yanmıyorsunuz sizin sonuna kadar yanmanız gerekir "
    Bunu söyleyerek, çocuk ağlamaya başlar.

Ardından dördüncü mum söyler:
    ”korkma ben hala yanıkken diğer mumları yeniden yakabiliriz

"ben umudum!’’

Umudun alevi yaşamınızdan asla sönmemesi dileğiyle..

___Hayata YÖn Veren Hİkaye___ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayata Yön Veren Sözler

Hayata Yön Veren Sözler

mesaj veren sözler hayata yön veren sözler hayata yön şiirler tarihe dünyaya * ASLA AMA ASLA PES ETMEYİN *HER HAKKIYLA BAŞLATILAN BİR GİRİŞİM, GEREKEN ŞEY KAZANILINCAYA KADAR BIRAKILMAMALIDIR SHAKESPEARE *BAŞARININ ANAHTARI,İPLERİ YENİDEN NE KADAR ÇABUK YAKALAYA BİLDİGİMİZDE VE KENDİMİZİ HAREKETE GEÇİRMEK İÇİN KAÇ YOL BİLDİGİMİZDE SAKLIDIR. TOWNSEND *BAŞARININ SIRRI AMACA SADAKATTİR....
  2. tarihe yön veren türkler

tarihe yön veren türkler

OĞUZ HAN TÜRK-HUNİMPARATORLUĞUNUN kurucusudur.Babası Teoman Han,annesi Ay hatun dur.Kahramanlık ve zaferleri ile Türk milletine mal olmuştur.Oğuz Hanın tarihte ki diğer bir adı da Mete Han dır. ATTİLA AVRUPA-HUN DEVLETİ hükümdarıdır.395 yılında doğmuştur.Babasının adı Muncuk han dır.434 yılında kardeşi Bledu ile devletin başına geçti.Bir süre sonra kardeşi öldü ve o tuna nehrinden başlayıp...
  3. Mustafa Koç, dünyaya yön veren 10 genç patron arasına girdi

Mustafa Koç, dünyaya yön veren 10 genç patron arasına girdi

İtalya’nın haftalık siyaset dergisi ’Panorama’nın yaptığı ’Dünya Ekonomisini Yönlendiren 10 Yeni Nesil Patron’ araştırmasında Türk işadamı Mustafa Koç’a da yer verildi. Mustafa Koç’tan ’Fiat ve Unicredit’in Türk dostu ve ortağı’ diye söz eden dergide Koç, ülkesinin en güçlü hanedanının üçüncü nesil temsilcisi olarak tanıtıldı. Mustafa Koç’un son olarak Tüpraş’ı satın aldığı ve Alman efsanesi...
  4. Hayatiniza yön veren sözler

Hayatiniza yön veren sözler

Geçmişte söylenen sözler gelecekle ilgili kararlar sırasında yardımcı olur. İşte hayata yön veren sözler.. "30 yılımı kadın ruhunu araştırmakla geçirdsim, ancak hala cevabını bulamadım. Cevaplanması gereken büyük soru şu; "Bir kadın ne ister?" - Sigmund Freud "Deneyimlerimden öğrendiğim şu ki, mutluluklarımızın ya da hayal kırıklıklarımızın şu anki yaşadıklarımıza bir...
  5. hayatınıza yön veren sözleri paylaşalım

hayatınıza yön veren sözleri paylaşalım

Gerçegi insanlarin ölçüleri ile degil; insanları gerçeğin ölçüsü ile tanı...:) Devamlı Aklımda Tutarım... Kimin Söylediğini Bilmiyorum... Fakat Çok değerli Bir sözdür Benim için... Sizlerde beğendiğiniz,sevdiğiniz sözleri buradan paylaşabilirsiniz...:)

Sayfayı Paylaş