gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

A.B.D.'nde bulunan Bedrettin Dalan Türkiye'ye dönüyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Ergenekon yöneticilerinden olduğu iddia edilen Dalan, "Dönüşümü erkene aldım, Türkiye'ye dönüyorum" dedi. Ergenekon soruşturması kapsamında, Bedrettin Dalan'ın Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Yeditepe Üniversitesi'nde inceleme yapıldı.

Ekipler, üniversitenin rektörü Prof. Dr. Ahmet Serpil ile görüştükten sonra rektörlük binasının 3. katında yer alan Bedrettin Dalan'a ait bölüme çıktı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşık 9 saat 45 dakika süren aramanın ardından 3-4 çuval doküman ile bazı klasörleri şubeye götürdü.

Bu arada, üniversiteye gelen avukat Fatih Volkan, Bedrettin Dalan'ın oğlu Barış Dalan'ın evinden gözaltına alındığını bildirdi.

DALAN: BENİ BULAMADILAR, OĞLUMU GÖZALTINA ALDILAR

ABD'de bulunan Bedrettin Dalan ise soruşturma çerçevesinde küçük oğlu ve bir arkadaşının gözaltına alındığını öğrendiğini belirterek, Türkiye'ye döneceğini açıkladı. Ocak ayı sonunda Türkiye’ye dönmeyi düşündüğünü, ancak soruşturmanın ortaya çıkması nedeniyle en kısa zamanda Türkiye’ye döneceğini açıkladı. "Kaçmak gibi bir niyetim yok" diyen Dalan, "Tedavi için ABD'ye geldim, dönüşümü de erkene alıyorum. Ülkeme dönüp savcılara ifade vereceğim" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Yeditepe Üniversitesi yerleşkesi içerisindeki İstek A.Ş'de ve İstek Vakfı'nın Kadıköy'deki yönetim binasında da arama yapıldığı öğrenildi. Polislerin ayrılmasının ardından gazetecilere açıklama yapan İstek Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Avukatı Fahrettin Doğan, emniyet güçlerinin, Dalan'ın ofisinde buldukları Kurtuluş Savaşı'ndan kalma bir adet kılıç, iki adet Tibet yapımı kama, MKE'nin ürettiği değişik çapta mermiler ve ''Winchester'' marka tabancaya el koyduklarını anlattı.

Doğan, polislerin, Bedrettin Dalan tarafından yazılmış ''Türkiye'de İrtica ve Cemaat Kuşatmasında Eğitim'', ''Türkiye'de Siyasal Kilitlenme ve Çıkış Yolları'', ''Türkiye'ye Uzanan Eller'', ''Türkiye'de Eğitim ve Gericilik'' adlı 4 kitap, ''Türk İnsanın Refah ve Mutluluğu'' isimli kitap, bir adet VHS kaset ve CD'yi de götürdüklerini ifade etti.

Dalan'ın şoförü Coşkun Umur'un ofisi ve diğer bazı ofislerde yapılan aramalarda da tabanca mermileri, bir telsiz telefon, ''Sarsılmaz'' marka av tüfeği ve fişekler, 3 adet ruhsatlı tabanca, çalışmaz vaziyette bir adet gizli kamera, bilgisayar kasası ve hafıza kartına el konulduğunu söyleyen Doğan, ''Sayın Bedrettin Dalan sağlık sorunları nedeniyle 2,5 aydır yurt dışında. Bu olaydan sonra en kısa zamanda Türkiye'ye dönecek'' diye konuştu.

A.B.D.'nde bulunan Bedrettin Dalan Türkiye'ye dönüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. A.B.D.'nde 4 yaşında çocuk bakıcısını vurdu

A.B.D.'nde 4 yaşında çocuk bakıcısını vurdu

ABD'nin Ohio eyaletinde 4 yaşındaki bir erkek çocuğu, bakıcısını vurdu... Polis, bakıcısına kızan çocuğun dolaptaki tabancayı alarak ateş ettiğini, 18 yaşındaki erkek bakıcının kolundan ve böğründen hafif yaralandığını belirtti. Polis, olayda bir başka gencin de yaralandığını söyledi. Görgü tanıkları da polise verdikleri ifadede, çocuğun, bakıcısının yanlışlıkla ayağına basmasına...
  2. Bedrettin Dalan dönüşünü yine erteledi

Bedrettin Dalan dönüşünü yine erteledi

Bedrettin Dalan, Türkiye'ye gelişini 'Bu pazartesi de doktor kontrolüne gitmem gerekiyor' diyerek erteledi. Ergenekon soruşturmasının 7 Ocak'ta yapılan 10. dalga operasyonunda ABD'de olduğu için gözaltına alınamayan Bedrettin Dalan, TV kanallarına "Eşimin sağlık sorunları nedeniyle ABD'ye geldik. İki hafta sonra İstanbul'dayım, polisler beni havaalanından alsınlar" diye konuşmuştu.
  3. Unakıtan bugün Türkiye'ye dönüyor

Unakıtan bugün Türkiye'ye dönüyor

ABD'de bypas ameliyatı geçiren Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın bugün Türkiye'de olması bekleniyor. Bakan Unakıtan'ın yanında bulunan oğlu Abdullah Unakıtan telefonda verdiği bilgide, ''Babam bir an önce Türkiye'ye dönmek istedi, Türkiye'den uzak kalmaya daha fazla dayanamadı'' dedi. Abdullah Unakıtan, babasının bir an önce Türkiye'ye dönmek istemesi nedeniyle, Cleveland'dan New York'a...
  4. İbrahim Tatlıses Önümüzde ki Ay Türkiye'ye Dönüyor!..

İbrahim Tatlıses Önümüzde ki Ay Türkiye'ye Dönüyor!..

ibrahim tatlıses türkiyeye döndümü ibrahim tatlises türkiyeye döndümü tatlıses almanyadan döndü mü tatlises turkiyeye dondumu ibrahim tatlıses, Türkiyeye dönüyor, iyileşti, tedavisi, Almanyada, ibo, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, İbrahim Tatlıses hayranlarına müjde!Tedavisi biten imparator önümüzde ki ay ülkemize dönecek.Ntvmsnbc nin verdiği bilgi şöyle:...
  5. Meryem Uzerli Türkiye'ye Dönüyor!

Meryem Uzerli Türkiye'ye Dönüyor!

meryem uzerli meryem uzerli haberleri Sevgili melekler, oynamakta olduğu Muhteşem Yüzyıl dizisinden aniden ayrılıp Berlin'e dönen ve tükenmişlik sendromu teşhisi konulan oyuncu Meryem Uzerli Türkiye'ye dönüyor! Posta'da yer alan habere göre; tükenmişlik sendorumu’na yakalandığını söyleyen Meryem Uzerli’nin Berlin’deki tedavisi sona erdi. Meryem Uzerli, Facebook’ta hayranlarına şunları...

Sayfayı Paylaş