gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

A İle Başlayan Bilmeceler değişik ve güzeller:)

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

A Harfi İle Başlayan Bilmeceler Bilmeceler A İle Başlayan

Bilmece sever misiniz bilmem ama ben küçükken "çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane (Nar)" bilmecesine bayılır ve babamdan, hep bize bilmece sormasını isterdim. Bir çok bilmeceyi de unuttum ne yazık ki:S Sevgili Melek'ler, bu ramazan ayında, oruçluyken vakit geçsin diye ve yeni değişik bilmeceler de öğrenin diye, sizler için a ile başlayan bilmeceler paylaşıyorum :)

Aksaray ortasında
    Sarı papaz oturur
    (yumurta)

Ağaca çıkar insan değil
    Yazı yazar imam değil
    (salyangoz)

Alçak uçar
    Beyaz beyaz açar
    (değirmen)

Altı cehennem
    Üstü cehennem
    Ortası cennet
    (ateşböceği)

Aldır onun tepesi
    Yeşildir hem cüppesi
    Kara kara küpesi
    (karpuz)

Ayva gibi sarıdır
    Elma gibi suludur
    (portakal)

Altmış para
    Yetmş para
    Sapı uzun
    Kendi kara
    (vişne)

Allah'ın hikmeti
    Kulun nimeti
    (ekmek)

A İle Başlayan Bilmeceler değişik ve güzeller:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. A ile başlayan rahatsızlıklar

A ile başlayan rahatsızlıklar

ayak üstünün şişmesi göbek deliği kanaması rüyada ayağın kanaması rüyada göbek deliği görmek Abse : İçi cerahat dolu şişliklere verilen isimdir. Vücudun her tarafında ortaya çıkabilir. Nedeni vücuda giren mikroplardır. Adale romatizması : Çoğunlukla, şiddetli soğuk algınlıklarından sonra görülen ve hareket etmenin zorlaşmasına neden olan bir çeşit romatizmadır. Tıp dilinde Myalgia, Fibrozit...
  2. A Harfi İle Başlayan Osmanlıca Kelimeler ve Anlamları

A Harfi İle Başlayan Osmanlıca Kelimeler ve Anlamları

osmanlıca A harfi ile başlayan kelimelerin anlamları A Harfi İle Başlayan Osmanlıca Kelimeler ve Anlamları Muhteşem Yüzyıl dizisiyle adeta yeniden doğan Osmanlı tarihi ve Osmanlıca günümüzde herkesin ilgi odağı oldu. bizde misafirimizin sorusu üzerine, bu sayfamızda A Harfi İle Başlayan Osmanlıca Kelimeler ve Anlamlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz Melek'ler. ABÂ: Bazı dervişlerin ve...
  3. A harfi ile başlayan Atasözleri ve Anlamları

A harfi ile başlayan Atasözleri ve Anlamları

A harfi ile başlayan Atasözleri ve Anlamları lazım bana lütfen isteğimi yerine getirin ve A harfi ile başlayan Atasözleri ve Anlamlarını yazın kızlar.
  4. A İle Başlayan Deyimler Ve Anlamları lazım bana

A İle Başlayan Deyimler Ve Anlamları lazım bana

Selam arkadaşlar bana acil tarafından A İle Başlayan Deyimler Ve Anlamları lazım mümkünse sizler bu sayfadan benim için A İle Başlayan Deyimler Ve Anlamlarını yazar mısınız
  5. C ile başlayan bilmeceleriniz varmı?

C ile başlayan bilmeceleriniz varmı?

Arkadaşlarımla oyun oynarken lazım oluyor bana c harfiyle başlayan bilmece yazarmısınız acaba, çok olursa daha iyi :D

Sayfayı Paylaş