gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

AB Muz Karteline 60 Milyon € Ceza Kesti

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

AVRUPA Birliği (AB), anlaşmalı fiyatlarla pazarı paylaşan muz ithalatçıları Amerikan Dole ve Alman Weichert şirketlerine 60.3 milyon Euro para cezası verdi. Cezadan Dole’un payına 45.6 milyon Euro, Weichert’in payına ise 14.7 milyon Euro düştü. AB Komisyonu, oluşumunda yer aldığı kartelden en fazla çıkar sağlayan Amerikan Chiquita şirketinin 83.2 milyon Euro’luk cezasını ise menfaat ortaklarını ihbar ettiği gerekçesiyle sildi. Muz kartelinin 2000-2002 yılları arasında Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, İsveç ve Lüksemburg pazarlarında anlaşmalı fiyat uyguladığı belirtildi. Rekabetten sorumlu AB Komisyonu Üyesi Neelie Kroes, anlaşmalı fiyat uygulayan şirketlerin "buna hoşgörüyle yaklaşmayacaklarını bilmeleri gerektiği" uyarısında bulundu. Hurriyet

AB Muz Karteline 60 Milyon € Ceza Kesti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. muz

muz

(Banane / Banane / Banana / Musa / Bananier) Tropik ve subtropik bölgelerde yetisen veya yetistirilen, agaca benzeyen, 2-3 m boyunda, mor çiçekler açan, meyveleri lezzetli ve nisastaca zengin olan otsu bitkiler. Bitkinin yalanci gövdeleri, yapraklar kâidelerinden meydana gelmistir. Gençken kapali ve kivrik olan yapraklar açilinca uzarlar ve yirtilirlar. Çiçek durumlari büyüktür. Taban kisminda...
  2. Ceza Ab-ı NaFi (Mercan Dede)

Ceza Ab-ı NaFi (Mercan Dede)

Önceden ben tektim öncesinde bir melektim Hep önümde bir şua ve nurdu var olan bebektim Her tarafta tarlalar var hep çiçekli ben de ektim Artık suları beklemek gerekti benim için Düşman edinip düşman olmamak gerekti bunun için Ben köstebektim yoktum ortalarda yurdum yerdi Ve saklanırdım en derinde katlanırdım herbi derde Ve herbi çileye, yeryüzündeyim güneş de benle Kamaştı gözlerim bu...
  3. KOBİ’ler için 187 milyon Euro’luk AB fonu devrede

KOBİ’ler için 187 milyon Euro’luk AB fonu devrede

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, KOSGEB’le ilgili olarak da strateji belirlediklerini söyledi ve KOSGEB’in pazarlama, tasarım, teknoloji geliştirme gibi bir çok alanda KOBİ’lere önemli hizmetler vereceğini, üretilen katma değerde daha fazla yer almaları ve rekabet gücünün artırılması konusunda rol oynayacağını belirtti. AB Girişimcilik Projesi ve Bölgesel Rekabet Edebilirlik adı...
  4. RTÜK Yetenek Sizsiniz'e 1.1 Milyonluk Ceza Kesti!

RTÜK Yetenek Sizsiniz'e 1.1 Milyonluk Ceza Kesti!

yetenek sizsiniz, yetenek sizsiniz rtük, yetenek sizsiniz yarışması Sevgili melekler, Acun Ilıcalı'nın sevilen yarışma programı Yetenek Sizsiniz, RTÜK'ten tam 1 milyon 100 bin TL ceza yedi. Yarışmada yarışmacı bir grup tarafından yapılan ve mozaiklenerek gösterilen erotik dans sebebiyle bu ceza kesildi. İşte detaylar... Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin 3 Kasım’da yayınlanan bölümünde,...
  5. Rtük Küçük Ağa Dizisine Ceza Kesti!

Rtük Küçük Ağa Dizisine Ceza Kesti!

küçük ağa dizi haberleri, küçük ağa dizi oyuncuları, küçük ağa mehmetcan haberleri Kanal d ekranlarının ailece izlenen esvilen dizisi"Küçük Ağa" büyük bir izleyici kitlesine sahip dizilerden biri. Dizi oyuncularından Emir Berke Zincidi dizide ki adı ile Mehmetcan, oldukça yaramaz, zeki ve afacan bir çocuğu canlandırıyor. Ne yazık ki Rtük Mehmetcan7ın yaramazlıklarını çocuklara kötü...

Sayfayı Paylaş