gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abbasiler Arap Mıdır acaba

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar bir şeyi çok merak ettim geçen duydum Abbasiler diye bir toplum varmış heralde eskiden dönemleriymiş de işte bir merak uyandı kim bu Abbasiler acaba Abbasiler Arap Mıdır ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Abbasiler Hakkında Bilgi

Abbasi Devleti Kurucuları Arap Mıdır

Abbâsîler, Emevî hanedanından sonra başa gelerek İslam Devleti'nin yönetimini ve halifeliği beş asırdan daha uzun bir süre elinde tutan hanedandır.

Abbasi Devleti Arap soyundan gelen kişiler tarafından kurulmuştur. Yani Abbasi'ler Arap'tır.

Abbasiler Muhammed'in amcası Abbas Bin Abdülmuttalip'ın soyundan gelmektedir.

Abbasiler Arap Mıdır acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. abarttım mı acaba :(

abarttım mı acaba :(

merhaba melekler sanırım ben bı hata yaptım bakın anlatım sıze benım kı bugun dısarı cktı neyse bana soyledı cıkarken sonra aradım cafedeyım dedı tabı bende sınır hat safada bana nıe haber vermedın dedım canım sonra konusruz dedı bende sınırlendım kapattım aksamdan berı sayıorumve durum ayrılıga kadar geldı yanı ben ayrılalım dedım cok mu buyutmuşum :((
  2. Abbasiler Başkenti Neresi acaba

Abbasiler Başkenti Neresi acaba

Kızlar bişey merak ettim siz bilirsiniz diye size sormak istedim acaba Abbasiler dönemin de Başkent Abbasiler başkent olarak nereyi kullanmışlar ani Abbasiler Başkenti Neresiymiş biliyorsanız yazın lütfen.
  3. Abbasiler Dönemi Türk Arap İlişkisi hakkında bilgi istiyorum

Abbasiler Dönemi Türk Arap İlişkisi hakkında bilgi istiyorum

Arkadaşlar ben sizden Abbasiler Döneminde Türkler ve Arapların ilişkisi hakkında bilgi rica ediyorum lütfen bilginiz var ise bana Abbasiler Dönemi Türk Arap İlişkisi hakkında bana da yazın.
  4. Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazar mısınız

Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazar mısınız

Selam arkadaşlar Abbasiler hakkında bilgisi olan var ise aranızda lütfen bana Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazsın. Şimdiden Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir diye vereceğiniz bilgiler için çok tşk ederim.
  5. araba kullanmak kolay mı?

araba kullanmak kolay mı?

Merhaba hanımlar.ehliyeti olan ve aktif araba kullananlar araba kullanmk kolaymı ehliyet almk istiyorm ama bi taraftanda araba kullanmktan korkuyorm biraz cesarete ihtiyacm var.teşekkrlr

Sayfayı Paylaş