gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abbasiler Dönemi Paraları neydi biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar Abbasiler Dönemi Paraları neydi bana biliyorsanız lütfen bir zahmet Abbasiler Dönemi Paraları neydi yazın :)

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Abbasiler Dönemi Paraları
    Abbasiler Dönemi Paraları Hakkında Bilgi

Abbasiler, Emevi hanedanından sonra başa gelerek İslam Devleti'nin yönetimini ve halifeliği beş asırdan daha uzun bir süre elinde tutan hanedan.

Allah adına bu dirhem yılında El-Kufat yılın 133 yılı dışında basılmıştır.

Adı Abbasi Muhammed el-Abbas (c. 653 ölen amcasının adından), Mekke'de Kureyş kabilesinin Hashimite klanının türetilmiştir.

AV Dinar

Allah adına yıl yedi kırk ve Allah'ın yüz. Merkezi:Muhammed peygamber Bu dinar basıldı

AV dirhem

Allah adına bu dirhem olarak el-Basrat yılın 144 yılında darp edildi

AR dirhem

Allah adına bu dirhem olarak Medinat es-Salam, yılın 162 yılında basılmıştır.

Abbasiler Dönemi Paraları neydi biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abbasiler Döneminde Açılan İlim Merkezi Nedir biliyor musunuz

Abbasiler Döneminde Açılan İlim Merkezi Nedir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Abbasiler Döneminde Açılan İlim Merkezi Nedir bilen var mı? Abbasiler Döneminde Açılan İlim Merkezi Nedir bilen varsa bana yazsın lütfen
  2. Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir biliyor musunuz

Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir isimlerini biliyorsanız bana Abbasiler Dönemi Bilim Adamları yazar mısınız acaba_?
  3. Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizlere Abbasiler hakkında merak ettiğim bir soru soracağım acaba Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu bilen var mı sizlerin arasında? Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyorsanız bana cevabı yazın.
  4. Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizden Abbasiler Nerede Kurulmuştur diye bilgi rica ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bir zahmet benim için de yazsın bu sayfaya bildiklerini.
  5. Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Arkadaşlar Abbasilerin Başkenti Neresidir bilen varsa aranızda lütfen benimle Abbasilerin Başkenti Neresidir bilgi paylaşsın.

Sayfayı Paylaş