gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar sizden Abbasiler Nerede Kurulmuştur diye bilgi rica ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bir zahmet benim için de yazsın bu sayfaya bildiklerini.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Abbasi Devleti İlk Nerede Kurulmuştur

Abbasi Devleti Kuruluş Yeri

Hz. Muhammed'in amcası Abbas'ın soyundan gelen Ebu'l Abbas Abdullah 'ın kurduğu halife hanedanı (750-1258). 750 yılında Abbasiler Emevi yönetimine karşı ayaklanarak halifeliği ve iktidarı ele geçirdiler. Bu tarihten başlayarak Abbasiler 1258'e kadar İslam dünyasının büyük bölümüne egemen oldular.

Devletin ilk başkenti Şam'dır. Halife Mansur tahta geçtikten sonra başkenti Bağdat'a taşımıştır.

Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir biliyor musunuz

Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir isimlerini biliyorsanız bana Abbasiler Dönemi Bilim Adamları yazar mısınız acaba_?
  2. Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizlere Abbasiler hakkında merak ettiğim bir soru soracağım acaba Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu bilen var mı sizlerin arasında? Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyorsanız bana cevabı yazın.
  3. Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı biliyor musunuz

Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı biliyor musunuz

Kızlar ben Abbasiler hakkında sizlere bir konuda soru sormak istiyorum. Abbasiler ve Türklerin ilişkisi nasıldı? Yani Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı bu konuda bilginiz var ise yazın lütfen!
  4. Abbasiler Dönemi Paraları neydi biliyor musunuz

Abbasiler Dönemi Paraları neydi biliyor musunuz

Kızlar Abbasiler Dönemi Paraları neydi bana biliyorsanız lütfen bir zahmet Abbasiler Dönemi Paraları neydi yazın :)
  5. Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Arkadaşlar Abbasilerin Başkenti Neresidir bilen varsa aranızda lütfen benimle Abbasilerin Başkenti Neresidir bilgi paylaşsın.

Sayfayı Paylaş