gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abbasiler Türklere Hangi Şehri Kurmuştur yazın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar acaba Abbasiler Türklere Hangi Şehri Kurmuştur bu konuda bilginiz var ise bana da Abbasiler Türklere Hangi Şehri Kurmuştur yazarmısınız lütfen!

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Abbasiler Hangi Türk Şehrini Kurmuştur Abbasilerin Türklere Kurduğu Şehir

Abbasiler Devleti Emevi hükümranlığından kendilerini kurtarıp bağımsızlıklarını kazandıktan sonra arun Reşid zamanında en parlak dönemlerini yaşamışlardır.

Harun Reşid’in oğullarından Memun zamanında Türkler devlet kademelerinde ve orduda yer aldılar. Sadece Türkler için kurulan Samerra şehri kısa bir süre devletin yönetim merkezi olmuştur.

Harun Reşid döneminde ise Bizans sınırında “Avasım” eyaleti kuruldu. Anadolu’da Tarsus’tan doğu yönüne uzanan bir hat boyunca kurulan bu şehirlere Türkler yerleştirilmiştir.

Abbasiler Türklere Hangi Şehri Kurmuştur yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abbasiler İle Emeviler Arasındaki Farklar nelerdir yazın

Abbasiler İle Emeviler Arasındaki Farklar nelerdir yazın

Merhaba arkadaşlar ben Abbasiler İle Emeviler Arasındaki Farklar nelerdir merak ediyorum bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise lütfen benimle bilgilerini paylaşsın.
  2. Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı biliyor musunuz

Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı biliyor musunuz

Kızlar ben Abbasiler hakkında sizlere bir konuda soru sormak istiyorum. Abbasiler ve Türklerin ilişkisi nasıldı? Yani Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı bu konuda bilginiz var ise yazın lütfen!
  3. Abbasiler Ve Emeviler Arasındaki Farklar nelerdir yazın

Abbasiler Ve Emeviler Arasındaki Farklar nelerdir yazın

Arkadaşlar Abbasiler Ve Emeviler Arasındaki Farklar nelerdir bu konuda bilginiz var ise lütfen Abbasiler Ve Emeviler Arasındaki Farklar nelerdir yazın.
  4. Abbasiler Zamanında Türklerin Rolleri nelerdir yazın

Abbasiler Zamanında Türklerin Rolleri nelerdir yazın

Merhaba arkadaşlar aranızda Abbasiler dönemi hakkında bilgisi olan kişiler var ise o arkadaşlarımdan Abbasiler Zamanında Türklerin Rolleri hakkında bilgi rica ediyorum.
  5. Türk Dil Kurumu Hangi Amaçlarla Kuruldu ?

Türk Dil Kurumu Hangi Amaçlarla Kuruldu ?

Türk Dil Kurumunun Kuruluşunun Amacı Türk Dil Kurumunun Kuruluş Amacı Nedir Sevgili melekler, sizlerle az önce Türk Dil Kurumunun tarihi ile ilgili bilgiler sunarken kuruluş amacını da unuttuk sanmayın. Bu sayfamızda da Türk Dil Kurumunun Kuruluşunun Amacı ile ilgili bilgiler veriyoruz... Türk Dil Kurumu, Türk Dili Tetkik Cemiyeti adıyla 12 Temmuz 1932'de Atatürk'ün talimatıyla...

Sayfayı Paylaş