gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar Abbasilerin Başkenti Neresidir bilen varsa aranızda lütfen benimle Abbasilerin Başkenti Neresidir bilgi paylaşsın.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Abbasilerin Başkenti Hakkında Bilgi

Abbasilerin Başkenti Neresi

Emevi Hanedanını yıkarak başa gelen abbasiler, islam dünyasında pek çok yeniliğin başlangıcı olmuşlardır. Özellikle sanat alanında pek çok eser meydana getiren Abbasiler'in başkenti ilk kurulduklarında Şam iken, Mansur iktidara geldiğinde devletin merkezini Şam'dan Bağdat'a taşımıştır.

Tairhsel olarak ise:

Şam (750-819)

Bağdat (819-1258) başkent olmuştur.

Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkmenistan Başkenti Neresi biliyor musunuz

Türkmenistan Başkenti Neresi biliyor musunuz

Merak ettim bu Türkmenistan Başkenti Neresi diye aranızda Türkmenistan Başkenti Neresi bilen varsa yazarsa çok sevinirim şimdiden cevap için tşkler diyorum.
  2. Finlandiya Başkenti Neresi biliyor musunuz

Finlandiya Başkenti Neresi biliyor musunuz

Merhaba hepinize keyifli bol neşeli sağlıklı bir gün diliyorum ve sizden Finlandiya Başkenti Neresi diye biliyorsanız bana cevap vermenizi rica ediyorum.
  3. Surinam Başkenti Neresi biliyor musunuz

Surinam Başkenti Neresi biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Surinam Başkenti Neresi bilen var mı ben çok merak ettim de Surinam Başkenti Neresi bilen varsa yazsın da merakım giderilsin:)
  4. Ruanda Başkenti Neresi biliyor musunuz

Ruanda Başkenti Neresi biliyor musunuz

Selam arkadaşlar hepinize öncelikle keyfi dolu ve başarılı bol kazançlı bir hafta diliyor ve sizden Ruanda Başkenti Neresi diye bilgi istiyorum aranızda Ruanda Başkenti Neresi bilen var ise bana yazsın.
  5. Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Göktürklerin Başkenti Neresidir bilen var mı? Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyorsanız bana da yazın.

Sayfayı Paylaş