gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

ABD Başkanı Obama 'Soykırım görüşümü değiştirmedim'

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ABD Başkanı Obama, Ermeni soykırımıyla ilgili görüşlerini değiştirmediğini söyledi.
    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ABD Başkanı Barack Obama Çankaya Köşkü'nde yaptıkları görüşme sonrasında basın toplantısı düzenlediler.

Cumhurbaşkanı Gül, Barack Obama'yı Türkiye'de misafir etmekten onur duyduklarını belirterek, "İkili ilişkileri daha da ilerletmek için çalışacağız. Terörle mücadele her iki ülkenin en önemli konularından birisidir. Sayın Başkan'ın Türkiye-AB ilişkilerine gösterdiği yakınlıktan dolayı çok teşekkür ederim" diye konuştu.

"IRAK'TAN ÇEKİLECEĞİMİZ ZAMAN NELER YAPILACAK"

ABD Başkanı Obama ise, Türkiye'nin batı ve doğu arasında bir köprü görevini gören sıradışı mirasa sahip bir ülke olduğunu belirterek, "Eski medeniyetlerle yeni ulus devletlerin birlikte barındığı, demokrasiye önem veren NATO üyesi önemli bir ülkedir. Çoğunluğu Müslüman olan özgün bir ülkedir. bunlar çok önemli özellikler. Bizim birlikte çalışmamız ve bunların getirdikleri beni heyecanlandırıyor. Türkiye'nin Afganistan'da yaptığı çabaları ele aldık. Irak'taki gelişmeleri de ele aldık. Irak'tan ABD çekilirken neler yapılabilir onları da konuştuk. Nükleer sorunlara yönelik çözüm önerilerini de konuştuk. İş dünyası ve ticarete yönelik de konuştuk. Ekonomik anlamda yapılacak şeyler de var. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri ele aldık. Terörizm de geniş kapsamlı bir biçimde ele alındı. Bana güven veren bir toplantı oldu. Müslüman dünyası ile batı dünyası arasında birleşmeyi sağlayacak bir yol olacak" ifadelerini kullandı.

"SOYKIRIM GÖRÜŞÜMÜ DEĞİŞTİRMEDİM"

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Obama, kendisine "Senatörlük göreviniz sırasında Türkiye'nin, Ermeni soykırımı yaptığına yönelik sözleriniz vardı. Hala aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz yoksa fikirleriniz değişti mi?" sorusuna "Benim bu görüşlerim kayıtlar altında zaten. Görüşlerimi değiştirmiş değilim. Beni en çok cesaretlendiren şey Gül’ün liderliği altında Ermenistan ve Türkiye arasında müzakereler devam etmektedir. Şu aşamada görüşlerime değil, Türk ve Ermeni halklarının görüşlerine odaklanmak istiyorum. Cumhurbaşkanına bu konuları hızlı bir biçimde ilerletmek konusunda mümkün olduğu kadar yapıcı olmak istediğimi söyledim" cevabını verdi.

Obama, PKK'nın Amerika Birleşik Devletleri'nin de terör listesinde olduğunu sözlerine ekledi.

ABD Başkanı Obama 'Soykırım görüşümü değiştirmedim' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ABD'nin Yeni Başkanı Obama

ABD'nin Yeni Başkanı Obama

Dünya bu seçimi izledi. Seçimde birçok ilk yaşanıyordu... Sonuç tüm dünyayı etkileyecekti ve başkan belli oldu. Bakın yeni başkan kim? CNN televizyonu, Barack Obama'nın resmi olmayan sonuçlara göre 44. başkan seçilmek için gerekli desteği elde ettiğini duyurdu. Televizyonun projeksiyonuna göre Demokratların adayı Obama 297 seçici üye, Cumhuriyetçilerin adayı John McCain 139 seçici üye...
  2. 'Obama soykırım sözcüğünü kullanmayacak'

'Obama soykırım sözcüğünü kullanmayacak'

Ermeni akademisyene göre Obama, yıllık 24 Nisan açıklamasında 'soykırım' sözcüğünü kullanmayacak. Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi Doğu Etüdleri Enstitüsü Başkanı Prof. Ruben Safrastyan, Afganistan’in Obama Yönetiminin politikasının kilit bir boyutu haline getirildiğini, bu çerçevede Washington’un Ankara’ya ihtiyaç duyacağını belirterek “Barack Obama, ulusal çıkarlardan hareket...
  3. ABD Başkanı Obama, Türkiye'de

ABD Başkanı Obama, Türkiye'de

ABD Başkanı Barack Obama'nın tarihi Türkiye ziyareti dün akşam başladı. Kapıdan el sallayarak çıkan Obama hızlı adımlarla merdivenlerden indi. Obama'yı taşıyan 'Air Force One' uçağı saat 21.10 sularında Ankara Esenboğa Havaalanı’na indi. Uçağın aprona yanaşmasının ardından yaklaşık 20 dakika içeride bekleyen Obama, bütün güvenlik önlemlerinin alınmasından sonra uçak kapısında belirdi....
  4. ABD Başkanı Obama Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı

ABD Başkanı Obama Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı

ABD Başkanı Obama, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: "Vizyonu, kararlılığı ve cesaretiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni demokrasiye yönelten ve mirası tüm dünyaya kuşaklar boyunca ilham vermeye devam eden Mustafa Kemal Atatürk'e saygılarımı sunmak, benim için bir onurdur. ABD'nin 44. Başkanı olarak, Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmeyi, Atatürk'ün, halkına umut veren modern ve...
  5. obama yine başkan ve ünlülerin twitleri

obama yine başkan ve ünlülerin twitleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş