gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

ABD'den rekor bütçe açığı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ABD'nin bütçe açığı 765 milyar dolar ile rekor düzeye ulaştı. Hazine Bakanlığı verilerine göre, 30 Eylül'de sona erecek mali yıl içinde, şimdiye kadarki bütçe açığı 765 milyar dolar oldu.
    Sadece Şubat ayının bütçe açığı ise 192,8 milyar dolar ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artış gösterdi.

ABD'nin geçen mali yıldaki toplam bütçe açığı 454,8 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Obama yönetimi, ABD'nin bu yılki bütçe açığını 1 trilyon 750 milyar dolar olarak tahmin ediyor.

ABD'den rekor bütçe açığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rekorlar

Rekorlar

* Dünyanın en şişman kadını 1972 yılında ölen Percy Pearl Washington'dur.Hastaneye kaldırıldığında 400 kiloydu. * Dünyanın en uzun boylu insanı 1918'de ABD'de doğan 2.72 metre uzunluğundaki Robert Waldow' dur. * Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters' dır.Doğduğunda boyu 30 santim di,1895'te öldüğünde ise 59 santim. * Dünyanın normal boydaki en zayıf...
  2. Cari Açıkta Rekor Artış Var

Cari Açıkta Rekor Artış Var

Cari işlemler açığı ağustos ayında da hızla büyümeye devam etti. Cari açık, ağustos ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 101.7 artarak 3.3 milyar dolara yükseldi. Ocak-ağustos döneminde cari açık, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46.5 büyüyerek 34.8 milyar dolar oldu. Ağustos sonu itibariyle yıllık cari açık 48 milyar 745 milyon dolara ulaştı.
  3. ABD'de Politik Ürünlerde Rekor

ABD'de Politik Ürünlerde Rekor

Amerika’da halk seçim sürecinde Başkan adaylarına destek olmanın yollarını araken ülkenin politik ürünlerdeki çeşit sayısı da toplamda 150 milyon adede ulaştı. Prezervatiften, uyku tulumuna, iç çamaşırından tuvalet kağıdına kadar çok sayıda ürünün satıldığı Başkanlık seçimlerinde çeşitlilik rekorunu kıran ise 2.6 milyon adet ürün ile yeni Başkan Barrack Obama oldu. ABD’de seçim dönemlerinde...
  4. 3 Milyar 385 Milyon YTL Bütçe Açığı

3 Milyar 385 Milyon YTL Bütçe Açığı

Maliye Bakanlığı, geçen yıl kasım ayında fazla veren bütçenin bu yıl aynı ayda 3 milyar 385 milyar YTL açık verdiğini açıklandı. Faiz dışı fazlanın 2 milyar 55 milyar YTL olduğunu kasımda, faiz giderlerindeki artış ve hükümetin GAP Eylem Planı başta olmak üzere bölgesel kaltırma projelerine yaptığı aktarmalardan dolayı yüksek oranlı açık verdi. Giderler arttı Bütçe gerçekleşmelerine...
  5. Bütçe açığı 'kriz var' diyor

Bütçe açığı 'kriz var' diyor

Merkezi yönetim bütçesi yılın ilk iki ayında 10 milyar 359 milyon TL açık verdi. Maliye Bakanlığı, Şubat ayı bütçe sonuçlarını açıkladı. Merkezi yönetim bütçesi yılın ilk iki ayında 10 milyar 359 milyon TL açık verdi. Açıkta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 bin 187 artış yaşandı. Şubat ayı açığı da yüzde 824 artarak 7 milyar 393 milyon TL’ye yükseldi. Ocak-Şubat...

Sayfayı Paylaş