gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar benim size bir sorum olacak ve mümkünse bu sorumun cevabını dini konu da bilgi sahibi olan arkadaşlarım verirse sevinirim. Acaba Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Abdest Alırken Dua Okumak Şartmıdır

Abdest Alırken dua Okuma Zorunluluğu Varmı

Abdets alırken okunacak dualar vardır bu duaları okumak elbette daha makbüldür fakat bilinmiyorsa bu dualar niyetimizi ederiz ve abdestimizi alırız.

Namaz kılmak için abdest almak gerekir. Abdest alırken dua okumak şart olmadığı gibi kelime-i tevhid ve besmele okunması tavsiye edilmiştir.

Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdest Alırken Ağza Su Kaçarsa Oruç Bozulurmu biliyor musunuz

Abdest Alırken Ağza Su Kaçarsa Oruç Bozulurmu biliyor musunuz

Benim borcum olan oruçlarım vardı tuttum ama en son gün de abdest alırken ağzıma su kaçtı acaba bu orucumu bozdu mu?Kesinlikle bile isteye su kaçmadı kazara yani nasıl oldu bilmiyorum genelde ağzıma genzime su kaçmasın diye dikkat ederim ama:S
  2. Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz

Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz

Selam arkadaşlar ben geçen abdest alırken bir şey oldu güldüm abim abdest alırken gülünmez abdestin bozuldu dedi bu doğru mu ben ilk defa duydum acaba Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı ?
  3. Abdest Alırken Küpe Takılması şart mı

Abdest Alırken Küpe Takılması şart mı

Merhaba arkadaşlar acaba Abdest Alırken Küpe Takmak şart mı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda bana yazsın
  4. Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve allah tuttuğumuz oruçları ettiğimiz ibadetleri kabul eylesin diyorum ve aranızda dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa Abdest Alırken Neler Söylenir bu konuda bana bilgi vermesini rica ediyorum.
  5. Abdest Alırken Hangi Duaları Okumak Gerekir?

Abdest Alırken Hangi Duaları Okumak Gerekir?

abdest alırken okunacak dualar abdest alırken hangi dualar okunur abdest alırken okunması sevap dualar Müslümanlara farz kılınan namaz için ön hazırlık olan abdest alma esnasında okunması oldukça sevap olan bazı dualar vardır. Abdest alırken bu dualar okunmasa da yine de abdestimiz kabul olur ama okunduğu takdirde faziletlerinden çok daha iyi bir şekilde yararlanabiliriz. Sırası ile abdest...

Sayfayı Paylaş