gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu acaba?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar öncelikle hepinize şimdiden hayırlı bir ramazan ayı diliyorum ve size Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu diye bir soru yöneltiyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Abdest Alırken Dua Okunması Gerekli mi
    Dua Okunmadan Abbdest Alınır mı

Abdeste ait önceki alimlerden zamanımıza kadar gelmiş dualar vardır. Her abdest uzvu yıkanırken onunla ilgili uygun bir dua okunur.

Bunlar okunmasa da, yine abdest tamam olur; fakat okunmaları iyidir.

Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu acaba? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdest alırken akunacak dualar.

Abdest alırken akunacak dualar.

abdest alırken okunacak türkçe dualar Abdeste başlarken önce niyet edilir, sonra eûzübesmele çekilir. Sonra da her bir âzayı yıkarken şu duâlar okunur: ELLERİ YIKARKEN "Elhamdü lillâhi'llezi ceale'l-mâe tahûran ve'l-İslâme nûran..." "Suyu temizleyici, İslâm'ı da nûr kılan Allah'a hamdolsun..." AĞIZA SU VERİRKEN "Allahümme e'inni alâ tilâveti'l-Kur'an ve...
  2. Abdest Alırken Burun Kanaması Abdestdi Bozarmı acaba

Abdest Alırken Burun Kanaması Abdestdi Bozarmı acaba

Selam arkadaşlar Abdest Alırken Burun Kanaması Abdestdi Bozar mı yani abdest alırken tam o esnada burnumuz kanarsa abdest sayılmaz mı yani abdest olmaz mı?
  3. Abdest Alırken Geğirmek Abdesti Bozarmı acaba

Abdest Alırken Geğirmek Abdesti Bozarmı acaba

Arkadaşlar abdest alırken geyirdiğimiz de aldığımız abdest bozulur mu? Abdest Alırken Geğirmek Abdesti Bozarmı
  4. Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve allah tuttuğumuz oruçları ettiğimiz ibadetleri kabul eylesin diyorum ve aranızda dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa Abdest Alırken Neler Söylenir bu konuda bana bilgi vermesini rica ediyorum.
  5. abdest alırken oje çıkarılır mı acaba :S

abdest alırken oje çıkarılır mı acaba :S

selam arkadaşlar acaba ojeli abdest alınır mı yani oje kullanan biriyim namaz kılmam da sorun olur mu bu? aranızda dini konularda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.

Sayfayı Paylaş