gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar ben geçen abdest alırken bir şey oldu güldüm abim abdest alırken gülünmez abdestin bozuldu dedi bu doğru mu ben ilk defa duydum acaba Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı ?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gülmek Abdesti Bozar mı
    Abdest Gülmekle Bozulur mu

Namazda kahkaha ile gülmek abdesti bozar. Resûl-i Ekrem (sav): "Dikkat ediniz!.. Sizden birisi kahkaha ile gülerse Abdesti ve Namazı birlikte iade etsin" hükmünü beyan buyurmuştur. Kahkahanın haddi bir kimsenin gülmesinden dolayı meydana gelen sesi, hem kendisinin, hem de yanındakilerin duymasıdır.

Kahkaha; namazın haricinde olursa, abdesti bozmaz.

Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı

Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı

Selam arkadaşlar acaba Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım lütfen bilgi versin bana
  2. Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz

Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz

Selam arkadaşlar benim size bir sorum olacak ve mümkünse bu sorumun cevabını dini konu da bilgi sahibi olan arkadaşlarım verirse sevinirim. Acaba Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı ?
  3. Gusül Abdesti Alırken Kusmak gusül abdestini bozar mı

Gusül Abdesti Alırken Kusmak gusül abdestini bozar mı

Merhaba hanımlar benim size bir konuda danışmam lazım acaba aranızda dini konularda bilgi sahibi olan birileri var iseGusül Abdesti Alırken Kusmak gusülü bozar mı bilgi verir mi bana?
  4. Abdest Alırken Konuşmak Abdesti Bozar mı buyrun öğrenelim

Abdest Alırken Konuşmak Abdesti Bozar mı buyrun öğrenelim

Abdest Alırken Konuşmak Abdesti Bozar mı Abdest Alırken Konuşulur mu Az önce sizler ile http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/224885-gusul-boy-abdestinde-kupe-takmak-hakkinda-bilinmesi-gerekenler.html konusunda bilgiler paylaşmıştık. Şimdi ise her zaman konu olan ve merak edilen bir konuya değiniyor ve abdest alırken konuşmak abdesti bozar mı sorusunun cevabını bu yqazımızda...
  5. Gusül Abdesti Alırken Geğirmek Abdesti Bozar Mı bilen var mı

Gusül Abdesti Alırken Geğirmek Abdesti Bozar Mı bilen var mı

Merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var şayet Gusül Abdesti Alırken Geğirmek Abdesti Bozar Mı bu konuda bilgisi olan varsa bana lütfen bilgi versin

Sayfayı Paylaş