Abdest Alırken Ne Okunur yazar mısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru  Selam arkadaşlar acaba aranızda Abdest Alırken Ne Okunur bilen var mı? eğer Abdest Alırken Ne Okunur biliyorsanız lütfen bana da yazın.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru  Abdest Alırken Hangi Dua Okunur  Abdest Alırken Okunacak Dualar Nelerdir


  Abdest Duâları

  Abdeste başlarken şu duâ okunur:

  Bismillâhil-azîm. Vel-hamdü lillâhi alâ dînil-İslâm. Ve alâ tevfîk-ıl-îmân. Ve ala hidayetir rahman. El-hamdü lillâhil-lezî ce’alelmâe tahûren ve ce’alel-islâme nûren.

  Azamet ve celâl sahibi Allah’ın adiyle başlarım. Bizi İslâm dininde kılan, îman etmeğe muvaffak buyuran ve hidâyete erdiren Rahman Allah’a hamdederim. Suyu temizleyici. İslâm’ı da nur kılan Allah’a hamdolsun.”Sonra, eller bileklere kadar üç def’a yıkanır.

  Sağ el ile ağıza üç kerre su verirken şu düâ okunur:

  Allahümmes-kınî min havdi nebiyyike ke’sen lâ ezmeu ba’dehü ebeden.Ey Rabbim, bana peygamberinin havzından bir kâse içir, ondan sonra hiç susamayayım.3- Sağ el ile uruna üç kerre su verip, sol el ile sümkürülür. Buruna su verirken

  Allahümme erihnî râyihatel cenneti verzüknî min ni’amihâ. Ve lâ türihnî râyihaten-nâr.

  Ey Rabbim bana cennetin kokusunu duyur ve onun ni’metlerinden nasîblendir ve bana ateşin kokusunu duyurma.

  Avuçlara su alıp, alından çene altına, şakaklara kadar yüzü yıkarken şu düâ okunur:
  Allahümme beyyid vechî binûrike yevme tebyaddü vücûhü evliyâike ve lâ tüsevvid vechî bi zünûbî yevme tesveddü vücûhü a’dâike.

  Ey Rabbim! Nice yüzlerin beyaz, nice yüzlerin kara olacağı günde yüzümü nurunla beyaz kıl, nurlandır.”

  Sol el ile, sağ kol dirseğe kadar (üç def’a) yıkanırken:
  Allahümme a’tınî kitâbî biyemînî ve hâsibnî hisâben yesîren, düâsı okunur.

  Ey Rabbim! Kitabımı sağ elime ver ve hesabımı kolay gör.

  Sağ ile sol kol (üç def’a) dirsek dâhil yıkanırken:
  Allahümme lâ tu’tinî kitâbî bi şimâlî ve lâ min verâi zahrî ve lâ tühâsibnî hisâben şedîden, düâsı okunur.

  Ey Rabbim! Kitabımı sol elime verme, arkamdan da verme, ve hesabımı zorlaştırma.

  Her iki kolu yıkadıkdan sonra, elleri tekrâr yıkar ve o yaşlıkla başı mesh ederken:
  Allahümme harrim şa’rî ve beşerî alen-Nâr. Ve ezıllenî tahte zıllî arşike yevme lâ zılle illâ zıllü arşike,düâsı okunur.

  Ey Rabbim! Saçımı ve yüzümü ateşten koru. Senin himâyenden başka bir himâyenin bulunmadığı günde beni Arş’ının gölgesi altında gölgelendir. Allah’ım beni rahmetinle sar, üzerime berekâtından indir.

  Dahâ sonra sağ ve sol elin şehâdet parmakları ile iki kulağın deliklerine su verirken baş parmaklar ile kulakların arkası mesh edilir ve:
  Allahümmec’alnî minellezîne yestemi’ûnel-kavle fe yettebiûne ahsenehû, düâsı okunur.


  Ey Rabbim! Beni sözü dinleyib de en güzeline ittiba’ edenlerden kıl.

  Ellerin dış yüzü ile enseyi mesh ederken:
  Allahümme a’tık rakabetî minen-Nâr, düâsı okunur.

  Ey Rabbim! Benim boynumu ateş esâretinden kurtar, beni zincirlerden ve bukağılardan muhafaza et.

  Boynu mesh etdikden sonra, sol elin küçük parmağı ile, sağ ayağın küçük parmağından başlıyarak, ayak parmaklarının arasını hilâllemek sûretiyle, topuklarla birlikde, sağ ayağı üç def’a yıkarken:
  Allahümme sebbit kademeyye ales-sırâtı yevme tezillü fîhil-ekdâmü, düâsı okunur.

  Ey Rabbim! Nice ayakların kaydığı günde benim ayaklarımı sırat üzerinde sabit kıl.

  Sol ayağı üç def’a yıkarken, ayak parmaklarının arasını küçük parmağı ile bu sefer baş parmakdan başlıyarak, küçük parmağa doğru, ayak parmaklarının arasını hilâllemek sûretiyle topuğu ile birlikde yıkarken:
  Allahümme lâ tatrud kademeyye ales-sırâti yevme tatrudü küllü akdâmi a’dâike. Allahümme’c-al sa’yî meşkûren ve zenbî mağfûren ve amelî makbûlen ve ticâretî len tebûre, düâsı okunur.

  Ey Rabbim! Bana râzı olduğun bir çalışma, ver, günahımı bağışla, makbul bir amel ve zarar etmeyen bir ticâret nasîb et.

  Abdest bitince: Allahümmec’alnî minet-tevvâbîn, vec’alnî min-el-mütetahhirîn, vec’alnî, min ibâdik-es-sâlihîn, vec’alnî minel-lezîne lâ havfün aleyhim ve lâhüm yahzenûn Sübhânekellahümme ve bihamdike, Eşhedü en lâ ilâhe illâ ente vahdeke lâ şerîke leke estagfiruka ve etûbü ileyke eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdüke ve Resûlüke.

  Ey Rabbim! Beni tevbe edenlerden ve çok çok temizlenenlerden kıl. Beni sâlih kullarından eyle, beni üzerlerine hiç bir korku gelmeyen ve hiç mahzun olmayanlardan kıl. Seni her an hamdinle tesbîh ederim. Ey Rabbim şehâdet ederim ki Senden başka hiç bir ilâh yok, ancak Sen varsın. Şerîkin yok Senin ve yine şehâdet ederim ki Muhammed Senin kulun ve resûlündür. Senden mağfiretini isterim ve Sana tevbe ederim.”
   
Abdest Alırken Ne Okunur yazar mısınız konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Abdest alırken akunacak dualar.

  abdest alırken okunacak türkçe dualar Abdeste başlarken önce niyet edilir, sonra eûzübesmele çekilir. Sonra da her bir âzayı yıkarken şu duâlar okunur: ELLERİ YIKARKEN "Elhamdü lillâhi'llezi ceale'l-mâe tahûran ve'l-İslâme nûran..." "Suyu temizleyici, İslâm'ı da nûr kılan Allah'a hamdolsun..." AĞIZA SU VERİRKEN "Allahümme e'inni alâ tilâveti'l-Kur'an ve...
 2. Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı

  Selam arkadaşlar acaba Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım lütfen bilgi versin bana
 3. Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu acaba?

  Selam arkadaşlar öncelikle hepinize şimdiden hayırlı bir ramazan ayı diliyorum ve size Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu diye bir soru yöneltiyorum.
 4. Gusül Abdesti Alırken Hangi Dua Okunur buyrun öğrenelim

  Gusül Abdesti Alırken Amentü Okunur mu Boy Adestinde Hangi Dua Okunur Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, az önce sizler ile salı günü duası paylaşımında bulunmuştuk. Şimdi ise boy abdesti alırken hangi dua okunmalı diyen arkadaşlarımızı düşündük ve gusül abdesti duası paylaşımında bulunma kararı aldık:) Namaz Abdesti alırken Amentü duası...
 5. Abdest Alırken Küpe Takılması şart mı

  Merhaba arkadaşlar acaba Abdest Alırken Küpe Takmak şart mı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda bana yazsın
 6. Abdest Alırken Okunacak Dua ve hakkında tüm bilgiler burada!

  Abdest Alırken Okunacak Duaları Abdest Alırken Okunacaklar Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, daha önce bir çok dini konular da sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Şimdi de abdest alırken okunacak dualar hakkında bilgi paylaşımında bulunmak istiyoruz. Şimdi gelin, abdest alırken hangi dua okunur hepbirlikre öğrenelim Melek'ler. 1. Abdeste başlarken...
 7. abdest alırken oje çıkarılır mı acaba :S

  selam arkadaşlar acaba ojeli abdest alınır mı yani oje kullanan biriyim namaz kılmam da sorun olur mu bu? aranızda dini konularda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.
 8. Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı acaba

  selam arkadaşlar Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı geçen bir arkadaşımda gördüm abdest alırken yüzüğünü hareket ettiriyordu bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
 9. Abdest Alırken Yapılan Abdest Duaları Neler buyrun öğrenelim Melekler

  Abdest Alırken Yapılan Dualar Abdest Alırken Yapılan Abdest Duaları Abdest Alırken Yapılan Dualar Nelerdir http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/225562-abdest-alirken-sasirmak-hakkinda-ilgili-bilgiler.html aktarmıştık sizlere. Şimdi de Abdest duaları neler bu yazımızda konu alıyor ve abdest alırken okunacak dualar hakkında sizlere ilgili tüm bilgileri aktarıyoruz Melek'ler....
 10. Abdest Alırken Hangi Duaları Okumak Gerekir?

  abdest alırken okunacak dualar abdest alırken hangi dualar okunur abdest alırken okunması sevap dualar Müslümanlara farz kılınan namaz için ön hazırlık olan abdest alma esnasında okunması oldukça sevap olan bazı dualar vardır. Abdest alırken bu dualar okunmasa da yine de abdestimiz kabul olur ama okunduğu takdirde faziletlerinden çok daha iyi bir şekilde yararlanabiliriz. Sırası ile abdest...
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. gusül abdesti duasını yazar mısınız