gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Abdest Alırken Yapılan Abdest Duaları Neler buyrun öğrenelim Melekler

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Abdest Alırken Yapılan Dualar Abdest Alırken Yapılan Abdest Duaları

Abdest Alırken Yapılan Dualar Nelerdir

http://www.meleklermekani.com/tum-i...lirken-sasirmak-hakkinda-ilgili-bilgiler.html aktarmıştık sizlere. Şimdi de Abdest duaları neler bu yazımızda konu alıyor ve abdest alırken okunacak dualar hakkında sizlere ilgili tüm bilgileri aktarıyoruz Melek'ler.

Abdest alırken okunacak dualar nelerdir Abdest alırken bütün uzvu yıkarken okunan dualar Abdest alırken okunması gereken bütün dualar Abdest dualarını aşağıda sırasıyla bulabilirsiniz..

ELLER YIKANIRKEN OKUNACAK DUA

Elhamdü lillâhi'l-lezi ceale'l-mâe tahüren ve ceale'l-islâme nürâ.
    Mânası: Hamd olsun Allah'a ki, suyu temizleyici, İslâm'ı nur kılmıştır.

AĞZA SU ALIRKEN OKUNACAK DUA

Allahümme's-kıni min havzı nebiyyike ke'sen lâ ezmeu ba'dehu ebedâ.
    Mânası: Yâ Rab! Bana Peygamberinin havzından öyle bir kâse su ihsan buyur ki,
    ondan sonra hiç susuzluk duymayayım.

BURNA SU ALIRKEN OKUNACAK DUA

Allahümme lâ tahrimni râyihate naimike ve cenânik.
    Mânası: Yâ Rabbi! Beni ni'metlerinin ve cennetlerinin güzel kokularından mahrum eyleme.

YÜZ YIKANIRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme beyyıd vechi binürike, yevme tebyaddu vücühün ve tesveddü vücüh.
    Mânası: Allah'ım! bazı yüzlerin beyazlanacağı ve bazı yüzlerin de kararacağı günde benim
    yüzümü ak kıl.

SAĞ KOL YIKANIRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme a'tıni kitâbi biyemini ve hâsibni hısâben yesirâ.
    Mânası: Yâ Rabbi! Bana amel defterimi sağ tarafımdan ver ve benim hesabımı kolay gör.

SOL KOL YIKANIRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme lâtu'tıni kitâbi bişimâli velâ min verâi zahri velâ tühâsibni hısâben
    şediden.
    Mânası: İlâhi! Bana amel defterimi sol tarafımdan ve arka tarafımdan verme.
    Ve beni şiddetli bir hesab ile suale çekme.

BAŞA MESH EDİLİRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme ğaşşini birahmetike ve enzil aleyye min berekâtik.
    Mânası: Yâ Rabbi! Beni rahmetinle yarlığa ve benim üzerime bereketlerinden indir.

KULAKLARA MESH EDİLİRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme'c-alni mine'l-lezine yestemiüne'l-kavle feyettebiüne ahseneh.
    Mânası: Yâ İlâhi! Beni, hak sözü işitip de en güzeline uyan kullarından eyle.

BOYUNA MESH EDİLİRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme a'tik rakabeti mine'n-nâr.
    Mânası: Yâ Rabbi! Benim vücudumu cehennem azabından âzâd eyle.

SAĞ AYAK YIKANIRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme sebbit kademeyye ale's-sırâtı yevme tezillü fihi'l-akdâm.
    Mânası: Allah'ım! bir takım ayakların kayacağı günde benim ayaklarımı Sırat üstünde sağlam tut.

SOL AYAK YIKANIRKEN OKUNACAK DUA

Allâhümme'c-al li sa'yen meşküren ve zenben mağfüren ve ticâreten len tebür.
    Mânası: Yâ İlâhi! Bana beğenilmiş bir çalışma ver; günahlarımı bağışlanmış eyle ve bana kârlı ticaret nasip eyle.

ABDESTEN SONRA OKUNACAK DUALAR

Eşhedü en lâ ilâhe illâ'l-lah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resülüh.
    Abdest bittikten sonra kıbleye karşı durulur ve bu dua, yani kelime-i şehadet okunur.

Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde, bunu okuyanın, Sekiz cennetin istediği
    kapısından cennete gireceğini" haber vermişlerdir.

Allahümma'ğ-fir li zenbi ve vessi'fi dâri ve barik li fi rizki.
    Mânası: Yâ İlâhi! Günahımı afvet, evimde genişlik ve rızkında bereket ihsan eyle.
    Resülü Ekrem Efendimiz, "Bu dua her şeyi içine almıştır" buyurmuşlardır.

Abdest Alırken Yapılan Abdest Duaları Neler buyrun öğrenelim Melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdest alırken akunacak dualar.

Abdest alırken akunacak dualar.

abdest alırken okunacak türkçe dualar Abdeste başlarken önce niyet edilir, sonra eûzübesmele çekilir. Sonra da her bir âzayı yıkarken şu duâlar okunur: ELLERİ YIKARKEN "Elhamdü lillâhi'llezi ceale'l-mâe tahûran ve'l-İslâme nûran..." "Suyu temizleyici, İslâm'ı da nûr kılan Allah'a hamdolsun..." AĞIZA SU VERİRKEN "Allahümme e'inni alâ tilâveti'l-Kur'an ve...
  2. Abdest Alırken Konuşmak Abdesti Bozar mı buyrun öğrenelim

Abdest Alırken Konuşmak Abdesti Bozar mı buyrun öğrenelim

Abdest Alırken Konuşmak Abdesti Bozar mı Abdest Alırken Konuşulur mu Az önce sizler ile http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/224885-gusul-boy-abdestinde-kupe-takmak-hakkinda-bilinmesi-gerekenler.html konusunda bilgiler paylaşmıştık. Şimdi ise her zaman konu olan ve merak edilen bir konuya değiniyor ve abdest alırken konuşmak abdesti bozar mı sorusunun cevabını bu yqazımızda...
  3. Abdest Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Buyrun Öğrenelim Melekler

Abdest Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Buyrun Öğrenelim Melekler

Abdest Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Abdest Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir Daha önce siz sevgili melek'lerimiz ve bizi ziyaret eden misafirlerimiz için, nasıl abdest alınır diye bilgilere yer vermiştik sitemizde. Şimdi ise abdest alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir diye bilgiler paylaşıyor ve şimdiden Yüce Allah O'nun rızası için ettiğiniz tüm ibadetleri kabul...
  4. Abdest Alırken Hangi Duaları Okumak Gerekir?

Abdest Alırken Hangi Duaları Okumak Gerekir?

abdest alırken okunacak dualar abdest alırken hangi dualar okunur abdest alırken okunması sevap dualar Müslümanlara farz kılınan namaz için ön hazırlık olan abdest alma esnasında okunması oldukça sevap olan bazı dualar vardır. Abdest alırken bu dualar okunmasa da yine de abdestimiz kabul olur ama okunduğu takdirde faziletlerinden çok daha iyi bir şekilde yararlanabiliriz. Sırası ile abdest...
  5. Özürlü Ne Zaman Abdest Alır?

Özürlü Ne Zaman Abdest Alır?

Rahim içi damarlardan hayız ve nifas hali dışında ve bir hastalık veya yapısal bozukluk sebebiyle gelen kana istihaze (özür kanı) denilir. diğer bir ifadeyle istihaze, kadının adet ve lohusalık dışındadaki kanamalarının genel adıdır. Fakihlerin, hayız ve nifasın azami sürelerini belirleme çabalarının bir amacı da hayız ve nifas kanı ile istiahaze kanını birbirinden ayırt etme konusunda...

Sayfayı Paylaş