gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

abdil dede kimdir biyografisi ve hakkında kısa bilgi lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

ARkadaşlarım Abdil Dede kimdir, hayatı hakkında bilgiler varsa verir misiniz lütfen.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar değerli misafirimiz, isteğiniz üzerine kısada olsa aşağıdaki bilgilere ulaştık. Umarım işinize yarar.
    Abdil Dede Denizli ilinin Acıpayam ilçesine bağlı Darıveren kasabasında medfundur. 1071 yılında Sultan Alparslan’ın Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu’da İslâmiyeti yayan derviş gazilerdendir.
    Avşar ovasında Bizanslılarla yapılan savaşlarda gösterdiği kahramanlık ve kerâmetleri halk arasında söylene gelmektedir.

abdil dede kimdir biyografisi ve hakkında kısa bilgi lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Funda Önal Kimdir, Biyografisi Resimleri ve hakkında kısa bilgiler

Bu Funda Önal Kimdir, Biyografisi Resimleri ve hakkında kısa bilgiler

Kızlar Funda Önal kimdir biyografisi resimleri kaç yaşında boyu kaç ve fotoğraflarını soran arkadaşlarımız olmuş mail yolu ile bir kaç yöneticide sormuştu bizde konulandıralım dedik :D:D Funda Önal Kimdir 1970’li yıllarda Denizli’den İngiltere’ye göç eden bir ailenin kızı olan Funda foto model ve dansçı olarak çok sayıda reklam filminde rol aldı. İngiliz Channel 4 kanalında yayınlanan Made...
  2. salman khan kimdir resimleri biyografisi ve hakkında kısa bilgi

salman khan kimdir resimleri biyografisi ve hakkında kısa bilgi

salman khan kimdir resimleri hakkında kısa bilgi biyografisi vs lazım bana teşekkürler.
  3. meltem miroğlu kaç yaşında biyografisi resimleri ve kısa bilgi lazım

meltem miroğlu kaç yaşında biyografisi resimleri ve kısa bilgi lazım

hayat devam ediyor dizisinde gördük kalın dudaklı bir kız var meltem acaba kaç yaşında kızlar bayada iyi oynuyor bana hayatı ve bilgileri lazım yardım ediiiiin.
  4. Akira Yoshizawa kimdir biyografisi ve hakkında bilgiler

Akira Yoshizawa kimdir biyografisi ve hakkında bilgiler

Akira Yoshizawa Kimdir, Akira Yoshizawa Hayatı Akira Yoshizawa, 14 Mart 1911 tarihinde Japonya'nın Kaminokawa şehrinde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Çocukluğunda bir hobi olarak uğraştığı origami sanatında bir gün dünya markası olacağını bilemezdi. 13 yaşında çalışmak için Tokyo'ya taşındı. 20'li yaşlarının başında çalıştığı fabrikada terfi almış ve teknik ressam olarak...
  5. Cüneyt Çakır kimdir hakkında kısa bilgi ve biyografisi

Cüneyt Çakır kimdir hakkında kısa bilgi ve biyografisi

Cüneyt Çakır Biyografisi Cüneyt Çakır Hayatı Bu hafta sonu Fenerbahçe Galatasaray derbisini yönetecek hakem Cüneyt Çakır'ı merak edersiniz diye sizler için bilgiler eklemek istedim melekler. Bu arada umarım Gs kazanır :D:D Cüneyt Çakır Türk futbol hakemi. Cüneyt Çakır 23 Kasım 1976, İstanbul da dünyaya geldi.Babası eski hakem ve MHK eski asbaşkanı olan Serdar Çakır'dır. Cüneyt Çakır...

Sayfayı Paylaş