gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Abdullah Gül istedi Apple iPhone ve iPade Türkçe Klavye yaptı!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Abdullah Gül Apple görüşmesi iPhone ve iPade Türkçe Klavye

Bilmiyorum, biliyor musunuz, Cumhur Başkanı'mız Abdullah Gül Apple ile görüşüp, iPhone ve iPade Türkçe klavye olmasını istediğini... Bilmiyorsanız da şimdi öğrendiniz diyor ve sizlere iPhone ve iPade Türkçe klavye haberinin ayrıntılarını sunuyorum Melek'ler:)

Apple, Abdullah Gül’ün de Tim Cook ile görüşmesinde dile getirdiği Türkçe klavye sorununu sonunda çözdü. iPhone ve iPad’e Türkçe F ve Q klavye geliyor.

Vatan Gazetesi'nden Uğur Koçbaş'ın haberine göre, ABD ziyareti sırasında Mayıs ayında Silikon Vadisi’ni ziyaret ederek Apple merkezinde şirketin CEO’su Tim Cook tarafından ağırlanan Abdullah Gül’ün Türkçe klavye konusundaki sitemi sonuç verdi. Gül, Cook ile görüşmesi sırasında Apple’ın ürünlerinde Ş,Ğ,Ç,Ü,Ö,İ karakterlerini içeren sanal klavye bulunmamasından yakınmış ve iPhone ve iPad’lerin sanal tuş takımlarına bu harflerin de eklenmesi gerektiğini söylemişti.

Bundan haberdar olmadığını belirten Cook da ziyaretçilerden birinin iPad’ini alıp incelediğinde Türkçe karakterlerin ancak S,G,C,U,O,I harflerine uzun süre basıldığında ortaya çıktığını görmüş ve bu sorunu çözecekleri sözünü vermişti. Apple’ın iOS işletim sistemine ufak bir ekleme yapılarak sorunun ortadan kalkması mümkün olabiliyordu. Nitekim Gül’e verilen söz sonrasında programcılarına gerekli değişikliğin yapılması talimatını veren Cook, Türk kullanıcıları memnun edecek değişikliği hayata geçirdi.

EYLÜL'DE GELİYOR
    Apple’ın Eylül ayında resmi tanıtımı yapılacak olan yeni işletim sistemi iOS6’nın dün yayınlanan yeni deneme sürümünde (iOS6 Beta 3) hem F hem de Q Türkçe klavye eklendi. iOS6 henüz deneme aşamasında olduğu için şimdilik sadece sınırlı sayıdaki program geliştiriciler tarafından test ediliyor. Eylül ayında normal kullanıcıların da kullanımına açılmadan önce en az 8 deneme sürümünün çıkması bekleniyor.

Abdullah Gül istedi Apple iPhone ve iPade Türkçe Klavye yaptı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdullah Gül

Abdullah Gül

59. HÜKÜMET BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI Kayseri Milletvekili-AKP KAYSERİ - 1950, Ahmet Hamdi, Adviye - İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi - İngilizce, Arapça - İktisat Doç. Dr., Öğretim Üyesi - Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi, İslam Kalkınma Bankası İktisat Uzmanı - XIX, XX nci Dönem Kayseri Milletvekili - Devlet Eski Bakanı - Evli, 3...
  2. gül yapımı

gül yapımı

ipten gül yapımı ipten çiçek yapımı tığ ile gül simli tığ ile çiçek video herkesin kolaylıkla yapabileceği tığ işi gül modeli şapkanıza,çantanıza takabilirsiniz simli iplerden yaparak broş olarak kullanabilirsiniz gülün büyüklüğüne göre zincir çekiniz resimdeki gül için 34 zincir çekiniz sonra 31 zincir halkasına 4 tane trabzan yapınız iki zincir atlayınız 28 zincir halkasına 5 tane trabzan...
  3. Abdullah Gül ve Ailesi Göcekte Tatilde

Abdullah Gül ve Ailesi Göcekte Tatilde

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ailesi, merhum 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın meşhur ettiği tatil beldesi Göcek koylarında dinleniyor. Önceki gün rektörler atamasını yaptıkta sonra uçakla Ankara’dan ayrılan Gül Ailesi’ni taşıyan uçak 22.45’te Dalaman Havalimanı’na indi. Gül’ün Dalaman’a gelişi gizli tutuldu. Gül Ailesi, Dalaman’a 15 kilometre uzaklıktaki Sarsala Koyu’na geçti ve...
  4. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Euronews'da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Euronews'da

Cumhurbaşkanı Gül, 9 ay sonra Türkçe yayına başlayacak olan Avrupa kanalı Euronews'un sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hamas'ı PKK gibi terör örgütü olarak nitelendirip nitelendirmediğinin sorulması üzerine "Hamas ile PKK terör örgütü arasında bağlantı kurarsanız çok büyük yanlışa girersiniz" yanıtını verdi. Gül, terörle mücadelede kandırılarak terörist...
  5. abdullah gül kaçıncı cumhurbaşkanıdır

abdullah gül kaçıncı cumhurbaşkanıdır

abdullah gül kaçıncı cumhurbaşkanıdır abdullah gül Selam arkadaşlar şimdiki Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile ilgili bir merakım var. Acaba abdullah gül kaçıncı cumhurbaşkanıdır ? Bilen var mı

Sayfayı Paylaş