gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Abdüllatif Şener beklenen partiyi kuruyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

AKP ile yollarını ayıran Abdüllatif Şener, yerel seçimlerin hemen ardından beklenen yeni partiyi kuruyor. Uzun bir süredir Yeni Oluşum Hareketi adı altında siyasi çalışmalarını sürdüren Devlet eski Bakanı ve Başbakan eski Yardımcısı Abdüllatif Şener yeni parti için düğmeye basıyor. Daha önce yaptığı açıklamada, 29 Mart seçim sonuçlarını “Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcı” olarak değerlendiren Şener, beklenen partiyi 20 Nisan’dan sonra kuracaklarını bildirmişti.
    Şener’in 26 Nisan’da partinin kuruluşunu açıklaması beklenirken, partide, 40’a yakın aralarında eski milletvekili ve bakanların da bulunduğu kurucu ismin bulunacağı kaydediliyor. Şener ve ekibinin 27 Nisan’da da İçişleri Bakanlığı’na partinin kuruluş dilekçesini verecekleri belirtiliyor.

YENİ PARTİNİN HEDEFİ 2011’DEKİ SEÇİMLER

22 Temmuz seçimleri ve 29 Mart yerel seçimlerini partileşme çalışmalarını yürüterek geçiren Şener ve partisinin hedefi ise 2011’deki genel seçimler olacak. Hazırlıklarını ve çalışmalarını önümüzdeki genel seçimlere göre yürüten Şener, partisinin kadrosuna ilişkin işareti ise bir röportajında “Önümüzdeki dönem, ekonominin hep gündemde olacağı bir dönem...

Onun için partinin kuruluşunda da ekonomi ağırlıklı bir kadro oluşturmayı planlıyorum. İktisadi konularda kamuoyunun bildiği, liyakatine, birikimine inandığı isimler bu parti çatısı altında olacak. Ama olanların ötesinde hangi düşünceye hangi eğilime sahip olursa olsun, bu ülkedeki bütün düşünen insanlar bizim kadromuzdur” sözleriyle vermişti.

Abdüllatif Şener beklenen partiyi kuruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şener şen

şener şen

Şener Şen (1941 - .... ) 26.12.1941 yılında Adana'da doğan sanatçı, aktör Ali Şen'in oğludur. Sanat hayatına tiyatro oyunculuğuyla başlamış ve sinemaya kompozisyon rolleriyle geçmiştir. "Şalvar davası" adlı filmiyle de başrole çıktı. 1958'de Yeşil Sahne'de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. 1964-1966 yılları arasında Doğu Anadolu'nun köylerinde ilkokul öğretmenliği yaptı....
  2. Parti

Parti

Bakınız; Siyaset, Siyasetçi.Rüyada bir partiye gittiğinizi gördüyseniz, yakında birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Rüyasında bir partiye üye olan kimse hareketlerine dikkat etmeli, kontrollu olmalıdır.
  3. Cümle kuruyoruz...

Cümle kuruyoruz...

Sevgili melekler, oyunumuz kuralı şöyle; herkes bir önceki üyenin yazdığı cümlenin son kelimesini aynen kullanmak şartıyla düzgün cümleler yazmaya çalışacak. :) Katılırsanız çok memnun olurum. Oyunu örnek vererek başlatıyorum müsadenizle: İhanetin acısını ceketim gibi çıkarıp atamadım üzerimden... Üzerimden gelip geçen bütün uğursuzluklara gülümsüyorum... "Gülümsüyorum" yeni...

Sayfayı Paylaş