gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

abgust tarifi varmı kızlar ne olurr

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar azeri bir arkdaşımın evinde yediğim yemek abgust.Bilmeyen varsa diye açıkladım.Böyle köfteli çorba gibi birşeydi.Ne olur tarifini bilen varsa versin..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Abgust Güney Azerbaycan Malzemeleri
    Patates
    Kuru soğan
    Bir kilo nohut
    Kuzu kemiği

Abgust Güney Azerbaycan Yapılışı

1 kilo nohut suya basılır (konserve nohut kullanılıyor ise gerekmez). Çoktan kavurma olmus kuzunun ilik dolu kemikleri toplanır ve ateşin üzerine silme su dolu bir tencereyle yerlestirilir.

Kuvvetli kamp atesinde en az iki saat kaynatılır, kaynarken çıkan köpük kaşıkla alınır. Patatesler soyulur ceviz boyunda kesilir, soğanlar yine aşağı yukarı ceviz boyunda kesilir, varsa sarmısak soyulur, aksamdan ıslanmış nohut ile kaynayan kemiklerin bulunduğu tencereye eklenir.

Buharlaşmadan kalan suyun miktarına gore göz kararı bir miktar su ilave edilebilir. Tekrar ateşin üstüne konur, patatesler yumusayıncaya kadar kaynatılır, o ara tuzu eklenir, yağa gerek yok. Yanına bulgur pilavı yapılabilir.

abgust tarifi varmı kızlar ne olurr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fikriniz varmı kızlar

fikriniz varmı kızlar

merhaba benim bir sorunum var yüzümde tüyler çıkıyor.. şöyleki ben sarışınım ve yüzümde yanak bölgemde tek tek siyah tüyler çıkıyor ve çok rahatsız edici görünüyorlar... bundan 2 sene önce başladı doktora gittim diana35 kullanmamı bunun çıkacak tüyleri önleyecegini söyledi çıkanlar içinse lazer tadevi önerdi bir sene kadar diana35 kullandım ve çıktıgı süreçten beri lazer tedevi uygulanıyor...
  2. kızlar fikri olan varmı?

kızlar fikri olan varmı?

kaşıntımdan dolayı doktorum bana dün canesten diye bi fitil verdi tek kullanımlık.dün gece koydum.lavaboya gittiğimde ilaç tortularıyla karışmış pembe bi akıntı geldi.bu arada adetim 4 gün geçti bu bi yerleşme kanaması olabilirmi?
  3. basit köfte tarifiniz varmı

basit köfte tarifiniz varmı

Yeni evliyim ve eşim köfteyi çok sevdiğinden yapmak istiyorum ama daha önce hiç köfte yapmadım.Bana kolayca yapabileceğim bir köfte tarifi verebilirmisiniz lütfenn :)
  4. sarımsaklı bulgur köftesi tarifi varmı?

sarımsaklı bulgur köftesi tarifi varmı?

Geçenlerde bir misafirlikte yedim sarımsaklı bulgur köftesini, sonradan lafa daldım ve tarifi alamadım.Şimdi o arkadaşımın da tayini çıktı gitti. Sizden ricam varsa sarıklı bulgur köftesini yazmanız :)
  5. siyah mercimek çorbası tarifi varmı

siyah mercimek çorbası tarifi varmı

Bir arkadaşımdan siyah mercimeğin daha faydalı olduğunu öğrendim ve marketten aldım.Daha pahalı tabi ama sağlıklıysa katlanacaz. Yalnız bunun çorbasını kırmızı mercimek gibi mi yapacaz tarifi olan bilen varmı?

Sayfayı Paylaş