gebe
  1. rumebega12

rumebega12 Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ablamm Hakkındaa...!!!

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında rumebega12 tarafından paylaşıldı.

Merhaba ablam tercihlerini yeni yapacak.Bursa'da yaşıyorum.Ablamın puanı:366,896 Nilüfer Nur Hayati Kurtcan Ticaret Meslek Lisesi'ni kazandı.Muhasebe ve Finansman bölümünü kazandı.Ama o bölümü okumak istemiyor.Babam da orada okumasını istemiyor.Babam bende de onda da aynı şeyi yapıor..İMAMHATİP olamazzz....İmamhatipe gitmek istemiyor..Ablam size sormak istedi...Nolurrr cevappp yasınnn....!! :11::ahhhhh:

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

bana kalırsa günümüzde meslek liseleri avantajlı,en azından lise bitince meslek sahibi olabilecek.(günümüzde üniversite mezunları bile iş bulamazken) ama okuyacak olan kendisi,istemediği bi bölümü kim ne derse okumasın,sonunda kendine eder.ilgi alanı neyse ona yönelsin derim ben.

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    meslek lisesinde 3-4 sınıflarda staj görüyor mezun olduktan sonrada is bulabilir calısablr ama imamhatipten mezun oldktan snra ünide istediği bölümü tutturamassa cok zorlanır

4. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    Canımm bence herkez kendii hayatını kendii cizer kendii yaratırr...bence ablan aslaa istemediği bir bölüme gitmsinn babanızla konuşun yaa bencee anlayacaktırr eğitim sistemini anlatın hadi olmadı diyelim araya başkalarını sokun....ve kim olursa olsun hayatınızı kendiniz cizin ilerde keşke demekten iyidir

5. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Ne guzek iste kazanmis,kazandigi bolume gitsin,bunun en iyi yolu imam hatip liseleri ile meslek liselerinin farkini babana anlatman,yani is imkani vs.olumlu ve olumsuz yanlarinin karsilastirararak anlatirsaniz bu yontem yardimci olabilir.Sonucta gunumuzde meslek sahibi olmak onemli ve imam hatip liseleri bu imkani sunamiyor,daha kisitli imkanlari oluyor.kolay gelsin.

6. rumebega12

rumebega12 Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür edrim canlarımm...Ama ablam o liseeyi istemiordu..2.tercihlerini yaptı..Hüseyin Özdilek Tekstil Lisesini kazandı..Tekstil teknolijileri bölümünü..!!Babamda izin werior..Ama düz liseye de gitme imkanı var yanii..Oraya da gidebilir..!!

7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    tekstil iyidir

8. rumebega12

rumebega12 Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatım ya ablam giyim üretim istiodu ikisi çok farklı şeyler

9. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    [ı]mrb cnm sanırım puanı sağlık meslek lisesine yetiyor neden tercih etmedi .[/ı]

10. rumebega12

rumebega12 Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yetior.ama kontenjanlar dolu..!!

11. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    düz lise hayat karartır en avantajlı olan meslek liseleridir her zaman ben süper lise bitirdim ama açıkta kaldım meslek lisesi okusaydım okul bittiği gibi iş bulabilirdim çünkü herkes tecrübeli eleman istiyor en iyi tecrübede okulda kazanılır

Ablamm Hakkındaa...!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. grayfurt suyuu hakkındaa...

grayfurt suyuu hakkındaa...

grayfurt *Greyfurt suyu* *hakkinda bir mühendisin uyarisi...! ** * Merhaba, Mutlaka bilmeniz gereken bir olaydan bahsedecegim. Bundan Yaklasik 1.5 yil once esim cok ciddi bir bas donmesi yasadi. Aylarca surdu Bas donmesi o kadar kotuyduki oturdugu yerden yere dusuyor. Tv ile izleyemiyor hicbir seyi...
  2. Çevremizde Bulunan Efsanee Terme hakkındaa

Çevremizde Bulunan Efsanee Terme hakkındaa

çevremizde bulunan bir efsanae istiyorum ama terme ile ilgili öğretmenim deddi ! :)

Sayfayı Paylaş