gebe
  1. AskinAy

AskinAy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ABUGANNUS (Antakya usulu meze)

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında AskinAy tarafından paylaşıldı.

abugannuş abugannuş tarifi abugannus antakya mezeleri hatay mezeleri * 3 adet kozlenmis patlican
    * 2 adet kozlenmis domates

* 3 adet kozlenmis aci yesil biber

* 2 adet kozlenmis sogan (arzuya gore ben koymuyorum)

* 2 dis sarimsak

* 2 yemek kasigi nar eksisi

* 3/4 yemek kasigi zeytinyagi

* tuz

* 3/4 dal maydanoz ve nane

Butun malzemeleri incecik kiyiyoruz, bir kaba alip uzerine zeytinyagi, tuz ve eksiyi ekleyip karistiriyoruz.....

eminimki cok begeneceksiniz henuz yapmayanlar deneyin lutfen guzel haberlerinizi bekliyorum

2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ABUGANNUS (Antakya usulu meze)
    vallahi antakyalı değilim ama biz bunu çok yapardık...Amasya da bunun adı çullamadır ve çokda lezzetlidir

3. AskinAy

AskinAy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ABUGANNUS (Antakya usulu meze)

Evet bende cok severım gercektende cok lezzetlı oluyor bırde acılı oldumu bız buna abagannuc yada babagannuc dıyenler de oluyor

4. hbilginer

hbilginer Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bizimle paylaştığınız için

5. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

ay bikaç gündür yemekteyiz programında bunu tartışıyorlar,gayette doğru yapmışlar :D:D valal bizde yapıyoruz patlıcan salatası diyoruz.meze gibi değil de bana direk bir öğün yemek yani,yanında çayla oh mis mis :D emeğine sağlık tşkler....

ABUGANNUS (Antakya usulu meze) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. meze tarifleri

meze tarifleri

soğuk meze tarifleri soğuk meze çeşitleri tarifleri resimli mezeler çeşitleri Haydari 1 su bardağı süzme yoğurt bir çukur kaba konup biraz su ile macun kıvamına getirilir. 2 diş sarımsak ayıklanıp yarım kaşık tuz ile havanda dövülür. Yoğurt ve sarımsak bir kaşık kuru nane ile karıştırılır. Yayvan bir tabağa alınıp üstüne kırmızı pul biber serpilir. İsteğe göre bir miktar zeytinyağı ve veya...
  2. Meze

Meze

Yanında alkol yok ise iyidir.
  3. Nalan - Usul Usul

Nalan - Usul Usul

Usul usul yavaştan gel Hissettirme bana aşkı Çok kırılgandır yüreğim Bana zehretme hayatı Sarılıp dizlerine kalsam öylece Hiçbirşey söyleme sen aşkım delice Ya bugün ya yarın ayrılı var diye Canım yanmaz hiç üzülme
  4. Dedeman Antakya

Dedeman Antakya

antakya eğlence mekanları antakya masaj salonları masaj salonu yüzme kursları DEDEMAN ANTAKYAStatü :- Telefon :(326) 221 80 80Faks : (326) 221 82 82Adres : ODABAŞI BELDESİ, KAVASLI MAHALLESİ ATATÜRK BULVARI NO:114 31034 ANTAKYA/HATAY E-posta :[email protected] :http://www.dedeman.comYazdırılabilir versiyon.Oda ve Yatak 100 Oda, 230 Yatak, 90 Standart Oda,1 Engelli Odası, 17 Sigara...

Sayfayı Paylaş