gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Acaba Çocuğa Yalnız Uyuma Nasıl Öğretilmeli?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba benim bir oğlum bir de kızım var kızım 6 yaşında oğlum 9 yaşında. Kızım kendi uyuyor ama oğlum ben olmadan asla uyumuyor korktuğunu da hissediyorum ama artık büyüdü bu böyle gitmez acaba Çocuğa Yalnız Uyuma Nasıl Öğretilmeli bu konuda bana yardım edebilir misiniz?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çocuğunuza kendi başına uyuma alışkanlığını öğretmek gerçekten hem zor hemde zahmetlidir. Eğer küçük yaşta bu alışkanlığı edinemezse ileriki dönemlerde ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
    Uykusundan ağlayıp uyanan bebekler anne kucağı isterler çünkü bebek ihtiyaçlarını ağlayarak anlatır. Bilirler ki ağladıkları zaman en güvenilir yerde, anne kucağında avutulacaklardır. Bunu alışkanlık haline getiren bebekler bile vardır. Bebeğin bu ihtiyacını görmezden gelmek, kucağa almamak en başta duygusal iletişime darbe vurur ve güven duygusunun gelişimi sekteye uğrar.

Ayakta sallayıp uyutulan bebekler için durum biraz daha farklıdır. Hafif, nazik, hızlı olmayan kısa süreli sallamanın zararı yoktur. Ancak uzun süre ve hızlı sallamak da beyinde ciddi hasarlara yol açar, körlük ve felç riskini artırır.

Çocuğunuzu uyuttuktan sonra mutlaka yatağına yatırın. Uyandıkça sallarım tarzında düşünüp ayağınızda tutmayın. Çocuk yatağına yatırılmalı ve rahat bir uykuya dalmalıdır.

Acaba Çocuğa Yalnız Uyuma Nasıl Öğretilmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğumun Kişiliği Acaba Nasıl Olacak?

Çocuğumun Kişiliği Acaba Nasıl Olacak?

Çocuk yetiştirme de amaç sağlıklı kişilik oluşturmaktır. Kişilik, bir insanın duygu ve davranış özelliklerinin bileşimi olarak tanımlanır. Her kişi çevresine uyum sağlamak için kendine özgü ve oldukça tutarlı tepkiler geliştirir. Kişinin kendi eğilimlerine ve dış koşullara uygun düşen tepki ve davranışlarının tümü onu başkalarından ayırır. Kişiliğin temelleri ilk beş altı yıl içinde atılır....
  2. okul öncesi çocuğa okuma yazma öğretilmelimi

okul öncesi çocuğa okuma yazma öğretilmelimi

( 06 Aralık 2007 - Psikolog Acar PİJİ (Acıbadem-Zürafa Yuva) ) Anne-babaların pek çoğu, çocuğuna okuma-yazmayı öğretmenin onu yaşıtlarına üstün kılacağı ve bu nedenle de okulda çok başarılı olabileceği düşüncesiyle kendilerince bildiklerini sandıkları türlü yöntemleri uygulayarak ve çocuğun çabucak gelişmesi(!) için yuva öğretmenini/ yöneticilerini zorladıklarına tanık olunur....
  3. ---> İçimdeki Çocuğa Uy/Dum...

---> İçimdeki Çocuğa Uy/Dum...

Çivisi çıkmış dünya yuvarlanıp geliyor üstüme Dağları arkama aldığımı sansam da Annem baba gelin görün ki Yalanlar ufalanıp hayallerime düşüyor.. Bu kurtlar sofrasında diz çöküp yediğim nasibim aşk Kursağımda kalıyor.. Oysa tam da şükredecektim Sırtıma vuruyor yüreksizler Sevmeler burnumdan geliyor... Yasaklıyorum düşlerimde elele tutuşmayı Tutuşmasın diye uykularım......
  4. Dil Nasıl Öğretilmeli?

Dil Nasıl Öğretilmeli?

NASIL ÖĞRETMELİ ? “Ne öğretmeli?” listesi size çok uzun geliyorsa, bu becerilerin aynı anda öğretebileceğini bilmek, tam olarak neyi amaçladığınızı aklınızdan çıkarmadığınız sürece sizi rahatlatacaktır. Dahası, dil öğretmenin büyük bir kısmı, günlük aktivitelerin bir parçasıdır ve öyle olmalıdır. Bu çocukla oynanan oyunların ve ona verilen bakımın doğal bir uzantısı olmalıdır. Çocuğun...
  5. çocuğa hangi nezaket kuralları öğretilmeli

çocuğa hangi nezaket kuralları öğretilmeli

nezaket ifadeleri nezaket ifadeleri nelerdir kuralları nelerdir görgü ve kuralları kurallarına örnekler Biz ebeveynler ayna gibiyiz.Çocuklarımız bizde gördükleriyle şekillenir..O çocuk anlamaz diyerek yanında yaptığımız davranışlar bize olumsuz kişilikler olarak döner..Bebekler bile çok iyi gözlemciymiş...Aman dikkat...Çocuklar bizi gözetliyor:) Toplum hayatında insan ilişkileri önemli bir...

Sayfayı Paylaş