gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

''Acaba erken doğar mı'' stresine son...

Konu, 'Gebelik' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

37 haftalık bebek doğarmı erkek bebekler kaç haftalık doğar 37 doğum yapanlar erkek bebek erken mi doğar iri erken mı
    Anne adaylarını bu stresten kurtaracak yeni bir test geliştirildi meleklerim... Erken doğum riski tükürükle ortaya çıkacak Basit bir tükürük testinin hamile kadınların erken doğum riskini saptayabileceği bildirildi buyrun...

Britanyalı bilim adamları, 34 haftadan önce doğum yapan kadınların tükürüklerindeki progesteron seviyesinin anormal derecede düşük olduğunu belirledi.
    Journal of Obstetrics and Gynaecology dergisinde yayımlanan araştırmada, erken doğum yapacağının önceden belirlenmesi halinde kadına kortizon verilebileceği ve böylece bebeğin akciğerlerinin gelişmesi sağlanarak sakatlık ve ölümün önüne geçilebileceği belirtildi.
    University College London ve King's College London'daki bilim adamlarının araştırmasında, erken doğum yapma riski bulunan 92 hamile kadına yapılan tükürük testinde, 34 haftadan önce doğum yapanların tükürüklerindeki progesteron seviyesinin 37 haftadan sonra doğum yapanlara oranla çok daha düşük olduğu görüldü.
    Hormonun doğum zamanını nasıl etkilediği tam olarak bilinmiyor, ancak uzmanlar, progesteronun iltihaba karşı bazı özelliklere sahip bulunmasından hareketle, düşük hormon seviyesinin bakteriyel enfeksiyona yol açabileceğini düşünüyor. Bakteriyel enfeksiyon, erken doğumun bilenen sebepleri arasında bulunuyor.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    İlginç bir bilgi çok işe yarar çünkü erken doğum tam bir kabus.

Teşekkürler...

''Acaba erken doğar mı'' stresine son... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zorLanacak mısınız acaba?

zorLanacak mısınız acaba?

Tabloya bakın ve renkleri söyleyin....Kelimeleri değil ! koLay geLsin
  2. abarttım mı acaba :(

abarttım mı acaba :(

merhaba melekler sanırım ben bı hata yaptım bakın anlatım sıze benım kı bugun dısarı cktı neyse bana soyledı cıkarken sonra aradım cafedeyım dedı tabı bende sınır hat safada bana nıe haber vermedın dedım canım sonra konusruz dedı bende sınırlendım kapattım aksamdan berı sayıorumve durum ayrılıga kadar geldı yanı ben ayrılalım dedım cok mu buyutmuşum :((
  3. Eski hırka mı acaba? :))

Eski hırka mı acaba? :))

eskileri değerlendirme eski hırkaları değerlendirme Eskileri değerlendirmeye devam hanımlar.Bir şeyleri atmayı düşünmeden önce onu yenileyebilir miyim diye düşünün.Bakın eski bir hırkanın böyle olacağını kaç kişi düşünür?Buyurun meleklerim :
  4. Erken Menepoz acaba menepoza mı giriyorum diyenler buraya

Erken Menepoz acaba menepoza mı giriyorum diyenler buraya

Erken Menopoz acaba menopoza mı giriyorum diyenler buraya erken menopoz sebepleri, erken menopoz belirtileri, erken menopoz nedir Bir çok kadın yaşı daha genç olmasına rağmen erken menopoz riskiyle karşı karşıyadır.Peki öyleyse erken menopoz nedir bu konuda bir göz atalım.. Bir kadında adet kanamalarının 35 yaşından önce kesilmesine erken menopoz adı verilmektedir. Günümüzde halk...
  5. Abbasiler Arap Mıdır acaba

Abbasiler Arap Mıdır acaba

Merhaba arkadaşlar bir şeyi çok merak ettim geçen duydum Abbasiler diye bir toplum varmış heralde eskiden dönemleriymiş de işte bir merak uyandı kim bu Abbasiler acaba Abbasiler Arap Mıdır ?

Sayfayı Paylaş