gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Acaba Nerelerde Yamaç Paraşütü Yapılabilir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben uzun zamandır yamaç paraşütü yapmak istiyorum niyeyse merak sardım evet büyük cesaret ister ama olsun yapmak istiyorum da nerede yamaç paraşütü yapılır işte onu bilmiyorum. Acaba aranızda Nerelerde Yamaç Paraşütü Yapılabilir bilen var mı?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yamaç paraşütü sporuna ülkemizde ve hatta dünyada en uygun yerlerden biri Ölü deniz'dir . Ölüdeniz hem manzarasının büyüsü hem de hava koşullarının uyumu ile bu sporda dünyaya örnektir .
    Ölüdeniz dışında yamaç paraşütü yapılabilecek mekanlar şunlardır... Denizli-Kaklık , Denizli-Çökelez , Gökova-Sakar , Ödemiş-Bozdağ , Erzincan , Bolu-Abant , İstanbul-Osmanlı , Tekirdağ-Uçmakdere , Bodrum-Ören , Kaş .

Dünya'da İsrail, İspanya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Slovenya, Abd ve Avusturya kıtasında yamaç paraşütü yapılacak uygun yerler vardır .

Birçok insanın kafasında İstanbul , Kocaeli , Ağrı vs . yerlerde de tepeler var neden oralarda yamaç paraşütü yapılmıyor? Sorusu oluşabilir . Yamaç paraşütünü yapmak için sadece uygun yükseklik ve zemin yeterli değildir . Kalkışı yapmadan inilecek yer belirlenmeli , her an dönebilecek bir hava koşulunun olmadığı bir yer olmalı ve zirvesine rahat çıkılabilinecek bir bölge olmalıdır .

Acaba Nerelerde Yamaç Paraşütü Yapılabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. paraşüt :)))))))))))))

paraşüt :)))))))))))))

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Paraşüt

Paraşüt

Çok fazla para harcadığınız için, maddi sıkıntıya gireceksiniz. beklenmedik zamanda gelecek yardımdır.
  3. Dubai'de nerelerden alışveriş yapılabilir?

Dubai'de nerelerden alışveriş yapılabilir?

dubaide alışveriş dubai nerede dubaide nerede kalınır dubai de alışveriş dubaiden online Burjuman Alışveriş Merkezi içinde, hemen her gün gösteri var. Dubai için alışveriş cenneti demek haksızlık olmaz. Alışveriş tutkunlarının gitmeyi en çok istedikleri yerlerin başında geliyor hiç kuşkusuz. En büyük özelliği ülkede KDV, vergi diye bir şey olmaması. Dünyanın bütün ürünleri burada o...
  4. Paraşüt/Yamaç Paraşütü

Paraşüt/Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü, hava sporlarıyla ilgilenen birkaç kişi tarafından 1980'li yılların başlarında bulunan, serbest paraşütlerle yamaçlardan koşarak kalkmaya olanak sağlayan bir ekstrem spor türü. Sivil havacılık mevzuatlarına göre çok hafif hava aracı (ÇHHA) sınıfına girer. Yamaç paraşütü, çok hafif hava araçları içerisinde en hafifidir. Kolay taşınabilir olması sayesinde, yolu olmayan tepelerden...
  5. Mutluluk Nerede Acaba???

Mutluluk Nerede Acaba???

Mutluluk Nerede Acaba??? İnsanoğlu mutluluğu hep hor kullanıyormuş... Hep şikayetçi hep bıkkınmış... Birgün melekler mutluluğu saklamaya karar vermişler... "Saklayalım, zor bulsunlar... Zor buldukları için belki kıymetini bilirler" diyerek başlamışlar tartışmaya... Sorun büyükmüş... Mutluluğu saklamak kolay değilmiş çünkü... Kimisi: "Everest'in tepesine saklayalım"...

Sayfayı Paylaş