gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Acaba Suçlu Parfümler Hangileri?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba kızlar bazı parfümlerin içinde katkı maddesi varmış duyduğum kadarıyla ama hepsinin içinde yokmuş katkı maddesi peki o suçlu dediğimiz parfümler hangileri biliyor musunuz acaba?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Avrupa’da yapılan çok merkezli bir araştırmada alerji yapma potansiyeli bulunan alerjen parfümlerin değerlendirilip ortaya 26 alerjen parfüm çıktı. İşte o suçlu parfümler...
    Ciltte alerjik reaksiyonlar, kaşınma, kızarıklı gibi şikayetleriniz varsa, bazı parfüm maddeleri size alerji yapıyor olabilir. Bu alerjik durumlar, yaş grubu ve cinsiyete göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda bebekler ve çocuklar bu alerjik parfüm maddelerine karşı daha hassastır. Bu sebeple daha hassas olan bebek cildi için ürün seçimi önem kazanır.

Hangi parfüm maddesi ile hangi ürünün masum olduğunu nasıl anlarız?

"Parfüm alerjileri ile ilgili paniğe kapılmaya gerek yok. Ancak, özellikle bebekler ve çocuklar için doğru güvenli ürünü seçmek önemli. Tüketicinin parfüm bileşenlerinin alerji riskini değerlendirebilmesi mümkün değil, bu nedenle üretici firmaların kullandıkları parfüm maddelerini doğru seçmesi, tüketicinin ise kullanacağı ürünü dikkatli seçmesi gerekiyor.”

Bebekler için güvenli ürün nasıl anlaşılır?

AB tarafından belirlenen 26 alerjen parfümü içermemeli
    Paraben ve alkol içermemeli
    Ph değeri bebek cildine uyumlu
    Gerçek göz yakmayan formüle sahip olmalı

Suçlu Parfüm Listesi

Amyl – cinnamic alcohol
    Anisyl alcohol
    Benzyl salicylate
    Benzyl alcohol
    Benzyl benzoate
    Benzyl cinnamate
    Cinnamic alcohol
    Cinnamic aldehyde
    Citral
    Citronellol
    Coumarin
    Eugenol
    Farnesol
    Geraniol
    HMPCC
    Hydroxycitronellal
    Isoeugenol
    Lilial
    Limonene
    Linalool
    Methylheptin carbonate
    Oak moss abs
    Tree moss abs
    α- Amyl –cinnamic aldehyde
    α- Hexyl – cinnamic aldehyde
    γ-Methylionon

Acaba Suçlu Parfümler Hangileri? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suçlu

Suçlu

Rüyada suç işlemiş bir kişiyle konuştuğunuzu gördüyseniz, birtakım insanlarla mücadele vermek zorunda kalacağınız anlamına gelir.
  2. suçlusun

suçlusun

bir gün terler içinde uyanacaksın bir sigara yakıp odanda dolaşacaksın vicdan azabı duyacaksın çünkü hayalim seni rahat bırakmayacak sesimi duymak için beni arayacaksın telefonun tuşlarına basarken ellerin titreyecek telefonu ben açacağım ama alo bile diyemiyeceksin şansını denemek için kapımdan geçeceksin kapıdabenim için eğlence göreceksin bir gelin ve bir damat çok şaşıracaksın çünkü o...
  3. 2011 En Yeni Parfümler Hangileri?

2011 En Yeni Parfümler Hangileri?

2011, en yeni parfümler, hangileri, markaları, listesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Parfüm sevmeyen bir melek herhalde yoktur melekler :) Parfümler sayesinde bir anıyı,bir kişiyi,bizim için kötü ya da iyi olayları hatırlayabiliriz.Hatta yazar Tom Robbins bir kitabında ''Geçmişle ilgili en güçlü bağımız, geleceğe olan yolculuğumuzda en sadık yol arkadaşımızdır koku ve...
  4. Yazlık Parfümler hangileri yardım edin

Yazlık Parfümler hangileri yardım edin

Parfümümü yenileyeceğim çünkü bu kullandığım parfüm sıcakta kaldıkça kokusu bir garipleşiyor daha bir ağır oluyor sanki bu yüzden yazlık bir parfüm almayı düşünüyorum ama hangisini alacağım bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
  5. Hangi Ünlüler Urfalı acaba

Hangi Ünlüler Urfalı acaba

Selam arkadaşlar Urfa'dan bilemem kaç derece yüksek olan bunaltıcı bir sıcak günden sizlere soruyorum Hangi Ünlüler Urfalı biliyor musunuz:)

Sayfayı Paylaş