gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

acayip baş ağrım var nasıl geçer?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Şu anda çok fena başım ağrıyor.Bir anda başladı ve normalde hiçbir şikayetim yok.Hasta falan değilim ama bu başağrım nasıl geçer, ne yapmam lazım ne olur söyleyin..:S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Öncelike dikkat emeniz gereken şey Düzenli uykudur!
    Mutlaka Her gün belirli zamanlarda uyuyup uyanmalısınız. Hafta sonları çok fazla, hafta içi ise çok az uyumak sakıncalıdır. Çoğu erişkin için gece ihtiyaç duyduğu uyku süresi yaklaşık 6-8 saattir. Uykudan baş ağrısı ile uyanmak olası bir uyku bozukluğunun göstergesi olarak görülür.

Dengeli ve Düzenli beslenmenize dikkat etmelisiniz

Kan şekerinin düşmesi, baş ağrısını tetikleyebilir. Günde üç kez, düzenli aralıklarla, protein, meyve, sebze ve karbonhidrat içeren öğünler tüketilmelidir. Çok fazla şeker, kan şekerinin hızlı yükselmesine ve bu da tekrar hızlı düşmesine yol açar; sonuç olarak baş ağrısını tetikleyebilir.

Belirli aralıklarla yeterli ölçüde rutin egzersiz yapmalısınız..
    En azından Haftada 3- 5 kez yapılan yeterli ölçüde spor ve egzersiz stresinizin azalmasına ve bedensel olarak formda kalınmasına yardım edecektir. Ayrıca Aşırı veya düzenli yapılmayan egzersiz ise baş ağrılarını tetikleyebiliyor.

Suyu bol içmelisiniz ol miktarda sıvı tüketmelisiniz..

Normal bir erişkin gün içerisinde bol miktarda su içmelidir vücudun susuz kalması, baş ağrısına neden olabiliyor buna dikkat etmeli ve belirli miktarda su içmeye özen göstermelisiniz.

Ayrıca aşırı Kafein, alkol ve ilaç alımından kaçınmalısınız...

Kafein uyarıcı bir maddedir ve kullanan kişilerde kafein yoksunluğu baş ağrısına neden olabilir. Kafeinin kaynağı genellikle kahve, çay, asitli içecekler ve kafein içeren ağrı kesicilerdir. Baş ağrısı için kullanılan herhangi bir ilaç, çok uzun sure ve sık alındığında baş ağrısı ortaya çıkabilir. Haftada 1-2 defa ağrı kesici kullanmak sakıncalı olmayabilir.

Hayatınızdaki Stresi azaltmalısınız Stres, baş ağrısında bir artışa yol açabilir. Gevşeme, nefes egzersizi, meditasyon ve stres yönetimi kullanılabilecek yöntemlerden birisidir.Kısacası düzenli ve sağlıklı beslenmek bol sıvı tüketmek Stresten uzak durmak aşırı kahve ve ilaç içmekten uzak durmalısınız.Baş ağrısını en aza indirmek için bu önerileri mutlaka dikkate almalısınız..

acayip baş ağrım var nasıl geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

sinüzit ağrısı nasıl geçer sinüzit baş ağrısı nasıl geçer Benim gibi sinüzit migren ve bilumum baş ağrısı adına ne varsa çeken kişiler iyi bilirki şu illet ağrılar bir tuttu mu kolay kolay kurtulamazsınız hele bazen saatler hatta ggün boyu bile süren ağrılar bile vardır ki buda insana işkence acısı yaşatır.Sizlere başağrılarınızdan kurtulmanın yollarıyla ilgili uzmanların önermiş olduğu ve...
  2. Adet döneminde baş ağrısı nasıl geçer bilen var mı?

Adet döneminde baş ağrısı nasıl geçer bilen var mı?

Selam kızlar ben her adet oluduğmda sanki farz gibi baş ağrıları çekiyorum acaba adet döneminde bu çektiğim baş ağrısı için ne yapmam gerekir, ağrı kesiciler kanamayı kesiyor o yüzden başka çözümler istiyorum sizden.
  3. İnatçı Baş Ağrınız Varsa Mutlaka Okuyun !

İnatçı Baş Ağrınız Varsa Mutlaka Okuyun !

Bu konu; inatçı baş ağrıları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, uzun süredir devam eden ve kaynağını bir türlü bulamadığınız geçmeyen baş ağrılarınız için uzmanlar uyarıyor. Mutlaka bu ağrının sebebi konusunda doktora başvurun. Zira bu inatçı baş ağrılarının sebebi beyin tümörleri olabilir.. Tümörler iyi huylu ve kötü huylu olanlar şeklinde ikiye ayrılır. İyi huylu olan...
  4. Korkunç baş ağrım nasıl geçer yardımm

Korkunç baş ağrım nasıl geçer yardımm

Kızlar arada bir başım feci ağrıyor.Doktora da gittim bişey,m yok, strese bağlı diyor çıkıyorlar işin içinden ama ben bilirim çektiğimi.Varmı bana bir çare söyleyecek olan?
  5. Boynumda ağrı var boyun ağrım  nasıl geçer ?

Boynumda ağrı var boyun ağrım nasıl geçer ?

Boyun fıtığı ya da boyun tutulması gibi nedenlerle boyun ağrısı çekmek son derece tatsız bir durumdur. Boyun ağrısı hareketlerinizi büyük ölçüde kısıtlayabileceğinden, ağız tadıyla yemek yemek, TV izlemek, günlük işlerinizi yürütebilmek bir yana, yanınızdakine doğru dönüp konuşmak bile işkence haline gelebilir. Boyun ağrısının neden kaynaklandığını bilmek tedavi için gerekli ilk adımdır....

Sayfayı Paylaş