gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Acem Pilavı nasıl yapılırbuyrun tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Acem Pilavı Tarifi Acem Pilavı nasıl yapılır

Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda size görüntüsü lezzetli olan tadı ise enfeso lan muhteşem acem pilavı tarifini sunuyoruz. Pilav çeşitleri arasına bir yenisini daha eklemek isteyenlere gelsin bu tarifimiz :)

Acem Pilavı Malzemeler

3 yemek kaşığı margarin
    500 gram kuzu eti
    2 su bardağı pirinç
    1 adet kuru soğan
    2 adet sivri biber
    2 adet taze soğan
    1 su bardağı bezelye
    3 su bardağı et suyu
    Tuz - karabiber

Acem Pilavı Yapılışı :

Pirinçleri ayıklayıp, bir süzgeçin içinde nişastası gidene kadar yıkayınız. Kuru soğanı piyazlık doğrayınız. Taze soğanları ayıklayıp, ince ince kıyınız. Sivri biberlerin tohumlarını çıkarıp, doğrayınız.

Yayvan bir tencerede margarini kızdırıp, içine kuzu etlerini, ilave edip, etler suyunu çekene kadar kavurunuz. Etler kavrulunca içine dolmalık fıstıkları ve doğranmış sivri biberleri ekleyip, kavurunuz.

Dolmalık fıstıklar renk alınca içine piyazlık doğranmış kuru soğanları ilave edip, soğanlar pembeleşinceye kadar sote ediniz. Soğanlar renk alınca , içine yıkanmış pirinçleri ve az tuz ilave edip, kavurunuz.

En son olarak içine doğranmış taze soğanları bezelyeleri, et suyunu, tuz - karabiberi ilave edip, kısık ateşte tencerenin kapağı kapalı olarak hiç karıştırmadan, pirinçler göz göz olana kadar pişiriniz.

Pişen pilavı demlendirip, sıcak olarak servis ediniz.

Acem Pilavı nasıl yapılırbuyrun tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akasya Pilavı tarifi nasıl yapılır

Akasya Pilavı tarifi nasıl yapılır

Akasya Pilavı Akasya Pilavı Malzemeler 3 Su bardağı pirinç 2 Çorba kaşığı margarin 5 Adet arpacık soğan 250 gr kuzu eti 1 Adet havuç 1 Su bardağı haşlanmış bezelye 1 Adet domates Yarım demet dereotu Yeterince et suyu Tuz Hazırlanışı Pirinçleri ılık ve tuzlu suda yarım saat bekletin. Margarini tencereye alın. Kuzu etini 3 su bardağı suyla kaynatın. Piştikten sonra suyunu bir...
  2. Hünkar Pilavı Nasıl Yapılır Tarifi

Hünkar Pilavı Nasıl Yapılır Tarifi

Hünkar Pilavı Tarifi Resimli Hünkar Pilavı Nasıl Yapılır Tarifi Hünkar pilavı tarifi isteyen tüm melek'lerimize bu sayfamızda çok lezzetli hünkar pilavı nasıl yapılır anlatacağız arkadaşlarım :) İşte size hünkar pilavı tarifi, yapın eşiniz Hünkar olsun sizde Hürrem :D:D:D:D Hünkar Pilavı Malzemeleri: 250 gr kıyma 2 su bardağı pirinç 1 adet soğan 2 adet et suyu tablet 2 çorba kaşığı...
  3. Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar yine ben ve yine bir tarih istiyorum sizden :D:D Safranlı Pilav Tarifi istiyorum yamacına birde resmini iliştirirseniz kebap olacak valla :)
  4. Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Sosisli Pilav Tarifi istiyorum nasıl yapılacağını rica etsem detaylı bir şekilde yazıınız
  5. Resimli Acem Pilavı Tarifleri

Resimli Acem Pilavı Tarifleri

Resimli Acem Pilavı Tarifleri arıyorum lütfen bana Resimli Acem Pilavı Tarifi yazın kızlar

Sayfayı Paylaş