gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Seccadeyi açık bırakırsan şeytanlar üzerinde namaz kılar diye birşeyler duymuştum rahmetlik ninemden, bunun doğruluk payı nedir kızlar hurafe değil mi ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Ne yazık ki inanılan pek çok hurafelerle güzel dinimiz yanlış anlaşılmakta,yanlış yaşanmakta ve yanlış aksettirilmektedir.Kafamıza takılan sorularda en güzeli ilk kaynak olarak Kur'an-ı Kerim,ikinci kaynak olarak sahih hadisler ve büyük alimlerin yazdığı ilmihallere başvurmak olmalıdır.
    Sorunuzun cevabı elbette ki hurafedir.Seccade açık bırakmanın şeytanle hiçbir alakası yoktur.Açık kalabilir,katlamaya ,ucunu kıvırmaya gerek yoktur.Ancak tozlanmaması için kaldırılabilir.

3. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Şeytan namaz kılıyosa açık kalan seccade de, bütün seccadeleri açık bırakalım da namaz kılsın biraz :D:D

Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. namaz kılarken bunları düşünün!

namaz kılarken bunları düşünün!

Gönül ustası Hazret-i Mevlânâ, insanı ilâhî huzura ulaştıran tekbir, kıyam, rükû, secde, selam ve dua gibi namaz rükünlerine oldukça düşündürücü mânâlar kazandırır. Namaza tekbirle girmek, “İlâhî, biz Senin huzurunda kurban olduk” demektir. (Tekbir getirerek kurban kesildiği gibi, tekbirle namaza başlamak da ‘Allah’ım, canımız sana feda olsun’ anl****dadır.) Namazda kıyama durmak, Allah’ın...
  2. Teheccüd namazını nasıl kılarız

Teheccüd namazını nasıl kılarız

Selamlar kızlar, Teheccüd namazı diye birşey var bilmiyorum duydunuz mu, bu namaz hakkında ben bilgiler istiyorum. İnşallah sizlerin yardımı ile bu namazın tam olarak nasıl kılındığını ve bu namazda hangi duaların okunduğunu bana detaylıca anlatırsanız teşekkür ederim. Sağolun Allah razı olsun.
  3. Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giyilir Mi Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve namaz nasıl kılınır adlı konumuzdan sonra şimdi de sizler ile namaz kılarken cübbe giymek konusunda bilgiler paylaşıyor ve namaz kılarken cübbe giymek günah mı sorusuna da bu yazımızda yanıt buluyoruz. Namaz kılarken cübbe giymenin herhangi bir günahı yoktur, zorunluluğu da...
  4. Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Ben bazen daha iyi konsantre olmak için namaz kılarken gözlerimi kaparım lakin duydum ki bu caiz değilmiş:S Gerçekten de Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı?
  5. Resimli seccadede namaz kılmak günahmıdır?

Resimli seccadede namaz kılmak günahmıdır?

Sual: İslam harfleriyle yazılı, Kâbe veya cami resmi bulunan seccadede namaz kılmak caiz midir? CEVAP Üzerinde İslam harfleriyle yazılmış olan yazı, hattâ bir harf bulunan seccadeyi yere sermek tahrimen mekruhtur. Bunları, her ne için olursa olsun yere sermek, hakaret etmek olur. Hakaret etmek için sermekse küfür olur. Üzerinde Kâbe, cami resmi veya yazı bulunan seccadeleri namaz kılmak için...

Sayfayı Paylaş