gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

acil çocuk kalbi romanının özeti yardımmm

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler, acilen çok acilen çocuk kalbi romanının özeti lazım bana, ne olursunuz yardım edin, yarına yetişmesi lazım ve vaktim kalmadı :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    KİTABIN KONUSU
    Kitabın konusu İtalya da bir mahalle okulunda 3.sınıfı okuyan bir öğrencinin yazdığı bir yıllık okul hikayesidir.

Konu ilgi çekici bir biçimde sunulmamıştır. Konusu olsun,içeriği olsun eğitici ve düşündürücü bir kitaptır.

KİTABIN ANA DÜŞÜNCESİ

Etrafındaki öğrenci arkadaşlarına göre maddi bakımdan iyi durumda olan ve ailesi tarafından ilgi gören çocuğun bu ilgiye fazla layık olamaması.

Bu ana düşünce çocuğa doğrudan verilmemiştir. Hikayenin sonunda ana düşünce daha net verilmiştir.

Bu kitap bir çocuğun ailesine saygılı davranması gerektiğini,arkadaşlarına iyi davranmasını gerektiğini göstermiştir. Yardımlaşmanın önemi belirtilmiş ve önyargılı davranmamamız gerektiği belirtilmiştir

KİTABIN ÖZETİ

İtalya da bir mahalle okulunda 3.sınıfa yeni başlayan Enrico yeni öğretmeniyle tanışınca ilk başta hoşlanmaz. Eski öğretmeninin o güler yüzünü hatırladıkça üzülür fakat daha sonra yeni öğretmeninden hoşlanmaya başlar. Birgün Robetti adında bir çocuk okula giderken bir çocuğun atlı tramvay yolunda düştüğünü görür. Çocuğu kurtarırken kendi ayağı atlı tramvayın altında kalır. Bunu gören Enrico üzülür.

Başka bir gün Enriconun sınıfına Calabriali bir öğrenci gelir. Öğretmen sınıfla kaynaşmasını sağlar.Uzaktan gelen bu öğrenciye iyi davranılmasını ister. Yine günün birinde annesi ve kız kardeşi ile yoksul bir kadına çamaşır götüren Enrico kapıyı açan kadını görür ve içeride sınıf arkadaşını görür. Babası olmayan crossi bütün zorluklara rağmen karanlık odada dersini yapmaya çalışır. Bu duruma üzülen Enriconun annesi para yardımında bulunur. Kitabın sonlarına doğru Enrico annesine saygısızlık yapar.Bu olaya üzülen anne ve babası Enricoya nasihatlarda bulunur.

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Simdiye kadar nerdeydin hahaha uyanik aldin kopyayi. Ayyy zamane kopyacilari :D:D

acil çocuk kalbi romanının özeti yardımmm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kaşlarım eşittir derdim acil yardımmm:(

Kaşlarım eşittir derdim acil yardımmm:(

kaşlarım çok ince değerli melek dostlarım bayaği urastım ama kaslarım gürlesmio ne yapayım?
  2. acil yardımmm ltfen

acil yardımmm ltfen

meraba.istanbulda bir okulda okuyorum üniversitede.bu ikinci okulum.ilk okulmdan yasadıgım bir bunalım sebebiyle ayrıldım.daha dogrusu tecavüze ugradım ve hayala ilşkimi kestim yaklaşık üç yıl.en büyük hayallerimdendi evlenmek cocuk sahibi olmak.kim temiz kalır ki böyle bir olaydan sonra.kimsenin artık beni istemiyecegini düşünüyordum.üç yıl sonunda yeniden bir okula kaydoldum ve...
  3. Dila Hanım Romanının Özeti Burada Melekler

Dila Hanım Romanının Özeti Burada Melekler

Dila Hanım Kitap Özeti Özet Dila Hanım Romanı Türk filmi izlemiş olup ta Türkan Şoray ile Kadir İnanır'ın karşılıklı oynadığı ve sonunda Kadir İnanır'ın vurulduğu filmi izlemeyeniniz var mıdır acaba :D:D Türk sinemasının klasikleri arasına girmiş olan Dila Hanım, ünlü yazarımız Necati Cumalı'nın harika bir romanı. Şu günlerde dizi film olarak ekranlara gelmesi planlanan Dila Hanım kitap...
  4. hzur sokağı romanının özetini arıyorum

hzur sokağı romanının özetini arıyorum

Selam arkadaşlar. Huzur Sokağı dizisini takip ediyorum. Daha önce romanını okumamıştım ve merak ediyorum acaba romana sadık kalınmış mı. Eğer varsa Huzur Sokağı romanı özetini paylaşırmısınız..
  5. Yol Ayrımı Romanının Özetini Yazarmısınız

Yol Ayrımı Romanının Özetini Yazarmısınız

Yeni dizi Yol Ayrımı yakında başlayacak ama dizi başlamadan Yol Ayrımı romanın özetini okumak istiyorum.Varmı sitenizde ?

Sayfayı Paylaş