gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

acil kilo almam lazım ne olur yardım edin :(

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Herkes fazla kilolarından dertlidir ama bende tam tersi çok zayıfım aşırı :( Psikolojim altüst.Ne yesem işe yaramıyor.Lütfen tecrübeli olanlar, ben nasıl beslenmeliyim, neler yemeliyimki kilo alayım :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    1) Her gün yemeklerden 1 saat kadar önce ve yatmadan hemen önce aç karnına : 1 bardak sıcak süt içine 2 çorba kaşığı bal 1 çorba kaşığı tereyağ konup iyice karıştırıldıktan sonra içilir. 2) Yemekler bol yağlı ve şekerli olmalı , sıcak olarak yenmelidir.
    3) Sigara kesinlikle az içilmeli ve hatta bırakılmalıdır. Sigara iştahı keser.
    4) Çay ve kahve iştahı kestiğinden çok az içilmeli ve bol şeker konmalıdır.
    5) Fındık , ceviz , fıstık , leblebi , çikolata ve dondurma bol yenmelidir.
    6) Yemeklerde bol miktarda ekmek yenmeli , meyve ve sebze az yenmelidir.
    7) kahvaltıda peynir ve zeytin az yenmeli , tereyağ – kaymak – reçel - pekmez ve bal bol miktarda yenmelidir.
    8) Yemekler haşlama değil ; bol yağlı ve kızartmalı , az tuzlu ve kremalı olmalıdır.
    9) bol bol mayonezli ekmek , yağlı börek , kremalı pasta , baklava ve kadayıf tüketilmeli , çikolata ve şekerleme yenmelidir.
    10) Hareket etmek kilo kaybına neden olduğundan , mümkün olduğunca çok az hareket etmeli , yemek aralarında mutlaka yatıp uyunmalıdır. Fazla gezmek ve yürümek iyi değildir.
    11) Su az içilmeli , su yerine genellikle şerbet , cola ve meşrubat içilmelidir.
    12) Salata az yenmeli , yendiği zaman bol yağlı ve az sirkeli ve az limonlu olmalıdır.
    13) Makarna ve pilav bol tereyağlı olarak yenmelidir.

İştah açan gıdalar
    Kavun, karpuz: Baş ağrısını giderir, gözlere kuvvet verir, iştah açar.
    Greyfurt: Kansere karşı koruyucudur, C vitamini deposudur. İştah açar.

Çörekotu: İştah açar. Vücuda kuvvet ve dinçlik verir.
    Defne: İdrar ve âdet söktürür. İştah açar.

Havuç: Görmeyi kuvvetlendirir, kansızlığı giderir, yüz kırışıklıklarını giderir.
    Tere: İştah açar, hazmı kolaylaştırır.

İncir: Enerji verir, kilo almaya çok faydalıdır.
    Karanfil: Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. Hazmı kolaylaştırır. İştah açar.

Kırmızı biber: C vitamini çoktur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İştah açar, sindirimi kolaylaştırır, sinir hastalıklarını yatıştırır, kolesterolü önler.

Nohut: Vücudu kuvvetlendirir. Kuru fasulye ve pirinç de faydalıdır.
    Soğan sarımsak: İştah açar.

Tarçın: Ruhi sıkıntıları giderir. Kalbi kuvvetlendirir. İştah açar, hazmı kolaylaştırır.
    Yoğurt: Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

Çikolatalı puding: Kilo almaya yarar.
    Zencefil: İştah açar.

Tuz: İştah açar.
    Baharatlar: İştah açar.

Zeytinyağı: En fazla kalori zeytin yağındadır.
    Kuru yemişler: Kalori çoktur.
    Hurma: Kansızlığa iyi gelir.

acil kilo almam lazım ne olur yardım edin :( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne oLur yardım edin:(

ne oLur yardım edin:(

merhaba arkadaşlar.. benim derdim eşim.. onunla çok sorunlarm var.. napacağımı bilemez bi durumdayım 3 tane çocuğum var .. boşanmayı düşünüyorum ama bi çıkar yol bulamıyorum çünki hiç bi güvencem yok ailem yok bi tane üvey annem var onun yanına gitsem 3 çocuka nereye kadar eşim alkolik bi insan içince başka bir insan oluyo. çocuklarımla ben napıcamızı şaşrdık dünyamızı zindan ediyor. ne olur...
  2. ne olur bana yarim edin caresiz kaldim

ne olur bana yarim edin caresiz kaldim

esimle aramdaki mesafeyi bi türlü kapatamiyorum 4 yil oldu evleneli ama hala bana uzak ben onun icin elimden gelenin en iyisini yapmaya calisiyorum hatta hic bir kadinin yapmica seyi bile yaptim ne mi?esimin eski sevgilisinden bir cocugu var ve hic görmemisti onun üzülmesine dayanamadim ve gittim kadini buldum cocugu göre bilmek icin konustum bunu sadece esim icin yaptim ve söyle düsündüm...
  3. acil yardım edin neolurrr

acil yardım edin neolurrr

kızlar sıze bısey sorcam acıl cevap verın neolur doktora gıttım kan degerım artmamıs fazla ve kımyasal gebelık olabılır dedı.dua edın neolur bebgım tutunsun düşmesın ,bu konuda bılgısı olan varsa yardım etsın lütfen.moral falan kalmadı.kanamam olursa dıyekorkuyorum hersey bıter ozaman.bırakmasın benı bebegım.
  4. kötü mü yaptım ne olur yardım edin

kötü mü yaptım ne olur yardım edin

mrb arkadaslar benim sorunum şu:erkek arkadasımla cok iyi giden bir ilişkimiz vardı.bazı konularda duyarsızdı ama en azından beni anlamaya calısıyordu her kavgamızda.neyse.bir de cok samimi bir arkadasım var.biz hep ücümüz gezer dolasırdık arkadasım ve sevgilim de cok iyi anlastılar.onlardan hic şüphe etmedim hala da etmiyorum ama sorun şu ki benim tayinim cıktı ve onlarla yasadıgım sehirden...
  5. Kilo almaya neden olan hastalıklar

Kilo almaya neden olan hastalıklar

Kilo sorunu , kadın erkek her cinsin her yaş gurubunun kabusu.Sağlık açısından zararlı olan aşırı kilo kontrol altına alınmaz ise ciddi rahatsızlklara yol açabiliyor.Su içsem yarıyor ,kilo alıyorum diyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.Zira aldığınız kiloların nedeni bir takım rahatsızlıklar olabilir.Kilo almanın nedenleri sıralamadan önce ; Kilo veremiyorum nedeni nedir ?...

Sayfayı Paylaş