gebe
  1. gölge_çiçeği

gölge_çiçeği Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

acılı cevizli sos

Konu, 'Soslar' kısmında gölge_çiçeği tarafından paylaşıldı.

Malzemeler : 1 küçük kavonoz mayonez 1 tatlı kaşığı acı biber salçası 1 çay bardağı dövülmüş ceviz

Yapılışı : salça ve cevizi karıştırın.karışımı mayoneze ilave edin.acılı cevizli sosu sandviçe yada haşlanmış etin yanına sunabilirsiniz

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    mayonezi hiç duymamıştım nasıl oluyor acaba

3. herbay

herbay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende mayonezi hiç duymadım lezzeti nasıl oluyor deneyen va rmı ?

acılı cevizli sos konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Acılı Cevizli Sos

Acılı Cevizli Sos

cevizli acılı ezme acılı ceviz ezmesi cevizli ezmenin yapılışı ezmenin yapılışı tarifi Malzemeler 1 küçük kavanoz mayonez 1 tatlı kaşığı acı biber salçası 1 çay bardağı dövülmüş ceviz Yemeğin Tarifi Salça ve cevizi karıştırın. Karışımı mayoneze ilave edin. Acılı cevizli sosu, sandviçlere sürebilir, haşlanmış etlerin yanında servis yapabilirsiniz.
  2. Ançuez Sosu

Ançuez Sosu

Malzemeler : 900 ml. beşamel sos 3-4 çorba kaşığı ançuez esansı (veya 2 çorba kaşığı ançuez ezmesi) 50 gr. yağ 100 ml. krema taze çekilmiş karabiber toz kırmızıbiber tuz Hazırlanışı : Sıcak beşamel sosa ançuez esansını veya ezmesini ekleyip karıştırın. Yağı ve kremayı ilave edip, karıştırın. Tuz ve karabiberini kontrol edin. Biraz toz kırmızıbiber katarak sosu tamamlayın. İnce bir...
  3. Cenova Sosu

Cenova Sosu

MALZEMELER 1/2 Su Bardağı Balık Suyu 1 Kereviz (doğranmış) 400 gr Kırmızı Şarap (2 su bardağı) 200 gr Dömi-glas sos (1 su bardağı) 1 Çay Kaşığı Tuz 1 Kahve Kaşığı Karabiber Baharat torbası: 4 Sap Maydanoz 1 Sap Kekik Otu 1 Defne Yaprağı HAZIRLANIŞI Cenova sosu balıklar için (özellikle alabalık için) kullanılan klasik bir sostur.Aslında Bordo Şarabı, baharat, mantar, arpacık soğanı, et suyu...
  4. acıl lutfen....

acıl lutfen....

merhaba ben yenı katıldım da bırsey sormak ıstıyorum ben yaklasık 10 gundur her sabah kjasık agrısıyla uyanıyorum adetım yaklasıyor belkı ondandır dedım ama adetımde gecıktı sızce hamıle olabılır mıyım?test yaptırayım mı?
  5. Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır?

Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır?

Merhaba sevgili hanımlar kış hazırlıklarına devam ediyoruz.Ve kahvaltı sofralarınız için bu yazımızda domates sosu tarifini vericem.Daha önce kahvaltılık acılı ezme tarifini paylaşmıştım.Dilerseniz o yazıda inceleyebilirsiniz.Domets sosunu ister acılı ister acısız yapabilirsiniz damak zevkinize kalmış seçim. Türk milleti olarak bizim için en önemli öğündür kahvaltı .Kahvaltı...

Sayfayı Paylaş