gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

acılı ekmek tarifiniz var mı kızlarrrrr

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar bu ara canım çok fena acı çekiyor hamileyim neyim :S Eski komşum hamur kızartması gibi bir hamurişi yapardı acılı ekmek derdi, var mı bileniniz tarifini verse :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler:
    1 adet yaş maya
    Aldığı kadar un
    1 Su bardağı yoğurt
    1 Su bardağı zeytinyağı

Üzerine

2 Yemek kaşığı domates salçası
    1 Avuç susam
    1 çay kaşığı kimyon
    1 fincan zeytinyağı
    4 çay kaşığı pul biber
    1 Adet kuru soğan
    Karabiber

Yapılışı:

1 paket yaş maya tuz ve ılık su ile karıştırılır.

Üzerine 1 bardak yoğurt, 1 bardak zeytinyağı ve alabildiği kadar un eklenerek kulak memesi kıvamında bir hamur elde edilir ve dinlenmesi için bir kenarda yarım saat bekletilir.

Diğer tarafta 1 adet kuru soğan yemeklik doğranır ve derin bir kaba alınır.

Üzerine 1 çay kaşığı kimyon, 2 yemek kaşığı domates salçası, pul biber, karabiber, 1 kahve fincanı zeytinyağı ve 1 avuç susam eklenip güzelce karıştırılır.

Hazırlanan hamurdan minik bezeler kopartılır ve elde yuvarlak şekilde açılır.

Üzerine 1 tatlı kaşığı salçalı sostan eklenir ve minik pizzalar elde edilir.

Yağlamış fırın tepsisine dizilir ve üzeri kızarana kadar pişirilir.

mimi bunu beğendi.
acılı ekmek tarifiniz var mı kızlarrrrr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Melon Cooler tarifi var mı

Melon Cooler tarifi var mı

Arkadaşlarım resimil melon cooler tarifi arıyorum. Tam olarak nasıl yapılır ve içinde hangi malzemeler bulunur sağolun.
  2. Dukan Diyet Tarifleri var mı

Dukan Diyet Tarifleri var mı

Arkadaşlarım acil diyete gireceğim de bana dukan diyet tarifi lazım bu hususta yardım lütfen acilen 5 kilo vermem lazım
  3. Kızlar Banu Zorlu Acılı Aşklar Şarkı Sözü var mı?

Kızlar Banu Zorlu Acılı Aşklar Şarkı Sözü var mı?

Banu Zorlu Acılı Aşklar Şarkı Sözü var mı acaba sizin sitenizde, lütfen bana Banu Zorlu Acılı Aşklar Şarkı Sözlerini yazın sizi bekliyorum.
  4. İrmikli kek tarifiniz var mı

İrmikli kek tarifiniz var mı

Ya ben irmik tatlısını da helvasını da pastasını da ve dahi revaniyi de çok seviyorum.Peki irmikli kek var mı?Varsa tarifini verebilirmisiniz ? :D
  5. şekersiz kek tarifiniz var mı

şekersiz kek tarifiniz var mı

Merhaba.Ben şeker hastasıyım ve mümkün mertebe tatlıdan uzak duruyorum.Ama nefis işte canım kek istiyor.Acaba diyorum şeker konmadan kek yapılabilirmi, böyle bir tarif var mı ?

Sayfayı Paylaş