gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

acılı karnabaharlı makarna!

Konu, 'Makarnalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler:
    • 225gr kalem (penne) makarna
    • 2 yemek kaşığı tereyağı
    • 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
    • 1 kuru soğan, yemeklik doğranmış
    • 3 sarımsak, kıyılmış
    • 3/4 tatlı kaşığı pul biber, ya da arzuya göre daha fazla
    • 1 karnabahar, yaklaşık 340gr, 2,5cmlik parçalar halinde doğranmış
    • yarım su bardağı parmesan veya eski kaşar ( ben çerkez peyniri kullandım)
    • 3 yemek kaşığı kıyılmış maydanoz
    • 3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
    • tuz ve elde çekilmiş karabiber
    Hazırlanması:
    1. Derin bir tencereye su ve tuz koyup kaynatın. Su kaynayınca makarnaları ekleyip 10 dakika pişirin. Tenceredeki sudan bir bardak ayırıp kalanı süzün.
    2. Geniş bir tencereyi orta hararetli ateşe alın. Tereyağını tencerede hafif kahverengileşmeye başlayana kadar eritin. Zeytinyağını, soğanı ve sarımsağı ekleyip soğanlar karamelize olana kadar -~7 dakika- kavurun. Pul biberi ve karnabaharları ekleyip arada karıştırarak bir süre daha -~5 dakika- pişirin. Makarnadan ayırdığınız suyun dörtte üçünü karnabaharlara ekleyin. Karnabaharlar yumuşayana kadar -5 veya 7 dakika- pişirin. Su az gelirse kalanı da ekleyin.
    3. Tencereye makarnaları ekleyin. Peyniri, maydanozu ve limon suyunu ilave edin. Tuz ve karabiber serperek hemen servis yapın.
    Afiyet olsun...

acılı karnabaharlı makarna! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Makarna

Makarna

Rüyada makarna görmek , o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir. Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır. Ufak zararlara uğrayacaksınız. Rüya sahibi bir kadınsa yakında hayatına yabancı bir erkeğin gireceği anlamına gelir. Hayırlı iş ve kısmettir.Rüyada makarna görmek, o rüyayi...
  2. Makarna dağıtırken makarna olacaktı

Makarna dağıtırken makarna olacaktı

MAKARNA DAĞITIRKEN MAKARNA OLACAKTI ŞARKICI AYLİN COŞKUN, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÇORUM EKONOMİK PAZAR’IN AÇILIŞ KONSERİNDE AZ DAHA EZİLİYORDU.. Hayranlarına ilk önce konser veren Coşkun, daha sonra kendisini izlemeye gelen konuklara makarna dağıttı. Ünlü şarkıcının elinden makarna almak için çaba gösteren vatandaş bir anda izdihama neden oldu. Elinde makarna dağıtırken neye uğradığını şaşıran...
  3. acılı fasülye ezmesi

acılı fasülye ezmesi

Malzemeler 1 su bardağı kuru fasulye Bayat ekmek dilimleri 2 tepeleme tatlı kaşığı salça 5 diş sarımsak(dövülmüş) yarım çorba kaşığı zeytinyağı Toz kırmızı biber Tuz kekik 100 gr rende kaşar Yapılışı Akşamdan ıslatılmış fasulyeler haşlanır.Kaşar hariç tüm malzeme özdeşleşene dek karıştırılır. Ekmeklerin üzerine sürülür.Üstüne rende kaşar serpilip,fırında pişirilir.Afiyet olsun..
  4. Karnabaharlı _Patatesli püre ( 5_6 ay sonrası)

Karnabaharlı _Patatesli püre ( 5_6 ay sonrası)

Bebeğiniz severek yiyecek Melişlerim:) MALZEMELER 1 avuç karnabahar 1 adet patates 1 adet havuç HAZRILANIŞI Patateslerin ve kabağın kabuklarını soyun .Karnabahar,kabak ve patatesleri iyice yıkadıktan sonra bir tencernin içinde iyice haşlayın.Haşladığınız patates,kabak ve karnabaharı bir kaba alarak çatal yardımı ile iyice ezin.Hazırlamış olduğunuz pürenin içerisine isterseniz servis...
  5. acıl lutfen....

acıl lutfen....

merhaba ben yenı katıldım da bırsey sormak ıstıyorum ben yaklasık 10 gundur her sabah kjasık agrısıyla uyanıyorum adetım yaklasıyor belkı ondandır dedım ama adetımde gecıktı sızce hamıle olabılır mıyım?test yaptırayım mı?

Sayfayı Paylaş