gebe
  1. esradamla

esradamla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Acillllll Cvp Bekliyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında esradamla tarafından paylaşıldı.

neo-penotran forte L 7 vajinal ovül (fitil)Kullanmaya başladım fakat vajinal bölgeye yerleştirdikten sonra krem şeklinde geri aktı her fitilde böyle geri akıyormu acaba geri akması normalmidir bilgi verirseniz sevinirim...

2. esradamla

esradamla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cvp bekliyorum bilgilendiricekmisiniz beni

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba...

Ovülün krem halinde akması normaldir, korkmayın nasıl olsa akmadan ilgili bölgeye etki ediyordur. Ayrıca ovülü mutlaka gece yatmadan uygulyanı, yani uyguladıktan sonra yatağa girin ki hemen akmasın.

Kullanım Şekli:
    Tedaviye başlarken 7 gün süreyle yalnızca akşamları birer ovül vajen derinliğine uygulanır. Tekrarlayan dirençli vakalarda 14 gün süreyle, akşam 1 ovül önerilebilir. 65 yaşın üstündekilere erişkin dozu uygulanır. Bakirelerde kullanılmamalıdır.

Endikasyonları:

Vajinal kandidiyazis, bakteriyel ve trikomonal vajinit tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
    Bileşimindeki etken maddelere veya bunların türevlerine karşı aşırı duyarlılığı bulunanlarda, gebeliğin ilk üç ayında, porfiri, epilepsi ve ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğunda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
    Gebeliğin 3. ayından itibaren çok gerekli görülen olgularda kullanılabilir. Metronidazol anne sütüne geçtiğinden, tedavi sırasında bebek sütten kesilmelidir; tedavi bittikten 24-48 saat sonra emzirmeye devam edilebilir. Lastikte hasar yapabileceğinden ovüller kontraseptif diyafram ve prezervatifle temas etmemelidir.

Yan Etkileri:
    Seyrek olarak vajinada yanma, kaşıntı ve tahriş, baş ağrısı, abdomende ağrı, nadiren deri döküntüleri şeklinde aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir. Metronidazolun sistemik kullanımına bağlı olarak görülebilen yan etkiler, nadiren aşırı duyarlık reaksiyonları, lökopeni, ataksi, ruhsal değişiklikler, yüksek dozlarda ve uzun süreli kullanımda periferik nöropati, konvülsiyon, seyrek olarak diyare, başdönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık, bulantı, kusma, mide ağrısı veya krampı, nadiren tat almada değişiklik, kabızlık, ağız kuruluğu , ağızda metalik tat, yorgunluk veya halsizlik. İntravajinal uygulamada metronidazolun kan düzeyi daha düşük olduğundan bu yan etkiler çok daha seyrek görülür. Mikonazol nitrat, metronidazol tedavisi sırasında ortaya çıkabilecek vajinal kandidiyazisi önleyebilir.

İlaç Etkileşimleri:
    Alkol tahammülsüzlüğü (disülfiram benzeri reaksiyon), antikoagülanların etkisinde artış, fenitoinin kan düzeyinde yükselme, fenobarbital ile metronidazolun kan düzeyinde düşme, disülfiram ile SSS ile ilgili bazı etkiler (psikotik reaksiyonlar) ortaya çıkabilir. Simetidin metronidazolun kan düzeyini yükseltebilir, nörolojik yan etki riski artabilir. Lityum ile toksisitede artış görülebilir. Metronidazol ile tedavi sırasında karaciğer enzimleri, glukoz (hekzokinaz metodu), teofilin ve prokainamidin kandaki tayinleri ile interferans görülebilir.

Geçmiş olsun...

4. esradamla

esradamla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgiler için teşekkür ederim

5. kaynarburçin

kaynarburçin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    :papis:merhaba benimde akıntım oluyor yalnız kan lekesi ile beraber geliyor az bir enfeksiyon var dedi doktor rahimden yukarı da dedi yanında da pimafucin 20 vaginal tablet kullanıyorum akıntı ile kan lekesi normal mi? başka problem yaratabilir mi? adet döneminde değilim ve ilaçın sonunu da bugün kullandım

6. kaynarburçin

kaynarburçin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

:papis:merhaba benimde akıntım oluyor yalnız kan lekesi ile beraber geliyor az bir enfeksiyon var dedi doktor rahimden yukarı da dedi yanında da pimafucin 20 vaginal tablet kullanıyorum akıntı ile kan lekesi normal mi? başka problem yaratabilir mi? adet döneminde değilim ve ilaçın sonunu da bugün kullandım ellerim ayaklarımda yanma terleme oluştu pimafucin 20 vaginal tablet daha var devam etmelimiğim neo-penotran forte l 7 vajinal ovül buğün bitti

Acillllll Cvp Bekliyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bekliyorum

Bekliyorum

BEKLİYORUM saat gece yarısını geçti ve ben seni bekliyorum.sen bekledinmi birini hiç benim gibi gelmeyeceğini bile bile umutsuzca...kalkıp bir sigara daha yakıyorum bu saatlerde seninle içtiğimiz sigaraların anısına.beni sigaramı senmi öldüreceksin emin değilim ama sonum olduğunuzu bile bile ne senden nede sigaradan vazgeçebiliyorum.yaman çelişki değilmi....uzun olmaya...
  2. Acillllll

Acillllll

Şimdi nasıl başlıyım nerden başlıyım bilemedim :D derdim şu benim dün adet olmam lazımdı ama biliyorsunuz yılbaşından önce dedemi falan kaybettim yani ister istemez insan sıkılıyor aglıyor vs sıkıntıdan adet geçiyor asıl konum şu benim eşim yarın ist geliyor yarında gezcez etcez ama benim ilk günüm bazen agrılı bazen çok az agrı oluyor korkuyorum yarın olurumda bütün gün kötü geçer diye o...
  3. üstüne görme olayını yaşayan var mı?acill cvp bekliyorum.

üstüne görme olayını yaşayan var mı?acill cvp bekliyorum.

üstüne görme üstüne görmede hamilelik ne zaman belli olur görme yaşayanlar arkadaşlar hamile olupta üstüne görme olayını yaşayan var mı?Benim bu ay adetim 3 gün gecikti.sonra ilk olarak kahverengi bir akıntım oldu.ondan sonraki gün 2 gün süren bir kanamam oldu.3. gün kanama bitti ama ara ara kahverengi akıntı geliyor.daha test yaptırmadım erken diye düşünüyorum ve aslında hamilelik...
  4. Bekliyoruz

Bekliyoruz

biz soru sormuştuk
  5. bekliyorum

bekliyorum

3.9.2012 tarihinde ikinci asilamami oldum 1.10.2012 de kan tahlilimi bekliyorum duadan unutulmamak dilegiyle..

Sayfayı Paylaş