gebe
  1. semiramis

semiramis Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Açın elinizi özgür olun

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında semiramis tarafından paylaşıldı.

MAYMUN TUZAĞI Asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çesittuzak vardır. Bir hindistancevizi oyulur ve iple biragaca veya yerdeki bir kazıga baglanır. Hindistancevizininaltına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatli biryiyecek konur. Bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı kadar büyüklüktedir, yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz. Maymun, tatlının kokusunu alır, yiyecegi yakalamak için elini içerisokar ve yiyecegi kavrar, ama yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarmasıolanaksızdır. Sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı cikmaz. Avcılar geldiginde, maymun çılgına doner ama kacamaz. Aslında bu maymunu, tutsak edenhicbirşey yoktur. Onu sadece onun kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir. Yapması gereken tek şey elini açıp yiyecegi bırakmaktır. Ama zihninde açgözlülüğüo kadar güçlüdür ki bu tuzaktan kurtulan maymun çok nadir görülür. Bizi tuzaga düşürenve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bagımlı oluşumuzdur. Tüm yapmamız gereken, elimizi açıp benliğimizi ve bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak ve dolayısıyla özgür olmaktır. Joseph Goldstein
    Süper bi yazı gerçekten ne çok şey tutuyoruz avucumuzda kendi kendimizi esir ediyoruz değil mi arkadaşlar bir düşünün lütfen.

Son düzenleme: 24 Ekim 2008
  2. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Açın elinizi özgür olun
    gerçekten çok yerinde güzel bir paylaşımı sunmuşsun semiramis bizi esir alan vazgeçemediğim takıntılarımız arzularımız irada denen döngüyü devreye yerinde sokabilsek zaten bunlarıda yaşamayız bence herkesin kendine hisse alabileceği güzel bir paylaşım olmuş yüreğine sağlık canım

3. semiramis

semiramis Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bacım seninde yüreğine sağlık güzel yorumun için teşekkür ederim.

4. ocean

ocean Paylaşımcı Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bu yazıyı kötü alışkanlıklara saplanıp kalmış gençlerin okumalarını çok isterdim....harikaydı canım....

5. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    süper bir paylaşım çok beğendimm teşşekürler emeğine sağlık

6. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

tüm yorumlarınıza katılıyorum arkadaşlar + birde irade meselesi....teşekkürler bitanem hoş ve eğitici bir paylaşım

Açın elinizi özgür olun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Acının sarnıcı ben oldum

Acının sarnıcı ben oldum

Gitmiştim.. Saçımdan tırnaklarıma kadar boylu boyunca bir gidiştim... Durakta beklemekle otobüse binmek arasındaki çırpınışları kaplıyordu aklım.. Aklım öyle sevimsizdir ki böyle zamanlarda, bulutlarla yerkabuğu arasında sıkışır kalırım.. Doyumsuz bir yolculuk şoku ardı ardına gözlerime saplanır..İki adımda bir kavşak serilir önüme. Karasızlık buhranı sonra... Her acının yürüdüğü söylence bir...
  2. Özgürüz

Özgürüz

Konuşmuyoruz..Yaşadıklarımıza,gördüklerimize,tanık olduklarımıza rağmen susuyoruz,konuşmuyoruz!! Bunu gerçekten mecbur olduğumuz için mi yoksa istediğimiz için yapıyoruz? Eğer bir mecburiyet söz konusu ise bizi buna mecbur eden kim,kimler,neden? Küçüklüğümüzden beri kendimizi çevremize,ailemize kanıtlamak,`bende burdayım,benimde düşüncelerimi dikkate alın` diyebilmek için çabalamıyor...
  3. Nil Karaibrahimgil artık özgür oldu

Nil Karaibrahimgil artık özgür oldu

özgür ozan kiminle evli serdar erener nil karaibrahimgil eşi nil karaibrahimgil boşandı serdar erener Gerçekten özgür oldu çünki 9 yıllık süren ilişkilerini bitirme kararı almışlar. E Hadi hayırlısı bakalım :) Belki ekonomide düzelir kim bilir. NİL KARAİBRAHİMGİL VE ÜNLÜ REKLAMCI SERDAR ERENER'İN DOKUZ YILLIK AŞKLARI SONA ERDİ. DAHA ÖNCE BİRÇOK KEZ YOLLARINI AYIRAN İKİLİNİN BU KEZ KARARLI...
  4. özgür çevik ve şebnem ferah yeni bir aşka yelken açtı

özgür çevik ve şebnem ferah yeni bir aşka yelken açtı

şebnem ferahın katıldığı programlar özgür çevik şebnem ferah özgür çevik ve ferah katıldığı programlar ROL ALDIĞI 'YABANCI DAMAT' DİZİSİ SAYESİNDE ŞÖHRET OLAN ÖZGÜR ÇEVİK İLE ÜNLÜ ROCKÇI ŞEBNEM FERAH, YENİ BİR AŞKA YELKEN AÇTI!. Katıldığı yarışma programı sayesinde ekranda boy gösteren ve asıl şöhretini rol aldığı 'Yabancı Damat' dizisine borçlu olan Özgür Çevik, ilk magazinsel aşkını aynı...
  5. Acun Ilıcalı Baba Oldu!

Acun Ilıcalı Baba Oldu!

acun ılıcalı, acun ılıcalı haberleri, acun ılıcalı çocuğu Sevgili melekler, başarılı televizyon programcısı Acun Ilıcalı dördüncü kez baba oldu. Sevgilisi Şeyma Subaşı'ndan bir kızı daha oldu. Erken doğum yapan Subaşı, doğumunu gözlerden uzak Miami'de gerçekleştirdi. Zeynep Ilıcalı, 2010 yılında "İhanete uğradım" diyerek Acun Ilıcalı'ya boşanma davası açmış; yaklaşık 50 milyon...

Sayfayı Paylaş