gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Açtılar İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

muhammetsiz ilahisi Açan çiçekler meyve Vermiyor Muhammetsiz
    Halktan gelen derde deva
    Bulunmuyor Muhammetsiz
    Çok meşkul ol Kuran ile
    Seferlerde figan ile
    Sen nefeste iman ile
    Ölünmüyor Muhammetsiz
    Fakir kulun sana asi
    Silinmez kalbin pası
    Gönüllerde Allah pası
    Bulunmuyor Muhammetsiz
    Uzak cennetin yolları
    Giren mutfaktaki kulun
    Cenneteki Tuba dalları
    Eğilmiyor Muhammetsiz

Açtılar İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. !!!acı!!!

!!!acı!!!

Sizin için ne derece önemi var bunu bilmiyorum ama ben bu satırları yazarken gözümden damlalar akıyor klavye üzerine. Erkekler ağlamaz lafı bana göre değil. Ağlamaktan hiç utanmadım, duygularım, acılarım beni boğduğu zaman hep ağladım. Yine ağlıyorum. Sizleri tanımıyorum ama sizlerle paylaşmak istiyorum. Lütfen; bu satırlara bir seven olarak sahip çıkın ve lütfen yazılı satırlar olarak...
  2. Ademoğlu aç gözünü ilahisi

Ademoğlu aç gözünü ilahisi

Ademoğlu aç gözünü Yeryüzüne kıl bir nazar Gör bu latif çiçekleri Hangi kuvvet yapar bozar Her bir çiçek ile bir naz ile Över Hakkı niyaz ile Kurtlar kuşlar durmaz söyler Ol Halika avaz ile Eğer O'nun kadirliğin Her bir işe hazırlığın İlla O'nun kahirliğin Anlayınca rengi döner Rengi döner günden güne Toprağa dökülür yine Bu ibrettir anlayana Hakikati arif sezer Gel bu sırrı duya idin Ya bu...
  3. Sende O’na el aç ilahisi

Sende O’na el aç ilahisi

el aç ilahisi Senin ak alnından gök gözlerinden Önce dallar sonra yapraklar öpsün. Eğilsin yıldızlar tutsun elinden Gecelerden sonra şafaklar öpsün. Aşk diyorlar en mukaddes hayale Ve sen de düşesin o sonsuz hale Hazdan dudakların olsun bir lale Güller karanfiller zambaklar öpsün. Sende kemal bulmuş renk şekil biçim Yaşamanın öz suyusun bir içim Olanca suların sağlığı için Seni her gün göller...
  4. Adem oğlu aç gözünü ilahisi

Adem oğlu aç gözünü ilahisi

el aç ilahisi ilahi aç Ademoğlu aç gözünü Yeryüzüne kıl bir nazar Gör bu latif çiçekleri Hangi kuvvet yapar bozar Eğer O'nun kadirliğin Her bir işe hazırlığın İlla O'nun kahirliğin Anlayınca rengi döner Gel bu sırrı duya idin Ya bu gammı yiye idin Yerinde eriye idin İnsan değil misin meğerHer bir çiçek ile bir naz ile Över Hakkı niyaz ile Kurtlar kuşlar durmaz söyler Ol Halika avaz ile Rengi...
  5. acı gündür ilahisi

acı gündür ilahisi

yunus can acı gündür yunus can bugünüm ne acı gündür bu günüm ne ilahisi yunuscan sözleri yunus candan manası çok ibretlik olan bir ilahi Ya bir yazda ya bir kışta Hasta olurum ilk başta Yataktayım şimdi işte Bu günüm ne acı gündür Çağırdılar geldi doktor Baktı,der hastalık çoktur Bu ölür,hiç çare yoktur Bu günüm ne acı gündür Dedi,lüzum yok ilaca Bir de çağır gelsin hoca O da...

Sayfayı Paylaş