gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Adaçayı Nasıl Hazırlanır ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Adaçayı yapılışı Adaçayı nasıl hazırlanır

Özellikle kışın sıklıkla tüketilen adaçayı nasıl hazırlanır, buyrun makalemizden öğrenelim melekler :)

Adaçayının hazırlanışı
    Yarım veya bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış kuru yaprak, bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır ve üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak içilir. Taze bitki kullanılması durumunda 4-5 dakika demleme süresi yeterlidir.

Adaçayı Nasıl Hazırlanır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahmacun içi nasıl hazırlanır

lahmacun içi nasıl hazırlanır

Kızlar, lahmacun içi nasıl hazırlanır ? Bana kendi tarifinizi en ince ayrıntısına kadar verebilir misiniz. Öyle sağdan soldan bilgi istemiorum. sizin tarifiniz nasıl onu söyleyin bana tek tek :)
  2. Pide hamuru nasıl hazırlanır?

Pide hamuru nasıl hazırlanır?

Evde pide yapmak istiyorum acaba Pide hamuru nasıl hazırlanır? bu konuda yardım bekliyorum
  3. Elma Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Elma Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Elma Çayı Nasıl Hazırlanır Elma çayı ve Elma çayı yapımı Siyah çay içmeye alışmışız melekler :) Ancak meyve çaylarının çok daha büyük faydaları var sağlığımıza. İşte biz de bu yazımızda elma çayından bahsedeceğiz sizlere.. :) Elmanın faydaları saymakla bitmez sanırım peki ya elma çayı nedir nasıl yapılır konumuzda.. Elma çayı sadece kilo vermenize değil sizin sağlığınıza kavuşmanızı...
  4. Adaçayı Nasıl Demlenmeli ?

Adaçayı Nasıl Demlenmeli ?

Adaçayı nasıl demlenmeli Adaçayı demleme tarifi Siyah çaydan sonra en çok tercih edilen çaylardan bişri olan adaçayı nasıl demlenir, kısaca sizleri bilgilendirelim melekler :tik: Adaçayı aslında çay gibi demlenir. Ama dileğe göre içine limon kabuğu da konabilir. Keza ıhlamur, nane karıştırılarak da demlenebilir. Ada çayı keskin tadı sebebi ile ıhlamur ve limon ile terbiye edilir....
  5. Gilaburu Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Gilaburu Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Gilaburu Nasıl içilir Gilaburu kullanımı Gilaburu suyu nasıl hazırlanır Böbrek taşına çare olarak kullanılan gilaburu suyu nasıl hazırlanır, makalemizden öğrenebilirsiniz melekler :) Gilaboru suyundan sabah ve akşam iki su bardağı olmak üzere, yemekten yarım saat önce veya yemekten 1.5 - 2 saat sonra tüketmeniz tavsiye edilir. Gilaboru meyvesi ağacından toplanıldıktan sonra, muhafaza ve...

Sayfayı Paylaş