Adak Kurbanı Bayramda Kesilebilir mi?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

adak kurbanı ne zaman kesilmeli adak kurbanı kurban bayramında kesilirmi
    adak kurbanı ne zaman kesilir

Herhangi bir olay için adanan kurban hiç vakit kaybetmeden kesilmelidir. Eğer kurban bayramında adak kurbanınızı kesmeyi düşünüyorsanız ve bunun dinimizde ki hükmü hakkın da bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizlere gereken dini bilgileri paylaşıyoruz.

Kurban bayramına kadar adak kurbanının önceliği vardır. Kurban bayramı günleri geldiğinde dinen kurban kesmekle yükümlü olacak kadar mala sahipseniz udhiyye kurbanını kesmeniz gerekir. Yani adak kişinin zimmetinde ömür boyu olan bir borçken udhiyye kurbanı denilen vacip kurban, kurban bayramı günlerine has bir vecibedir. Bunların her ikisi de kişinin zimmetine borçtur ancak vacip kurban, kurban bayramı günlerinde kesilmesi gerekirken adak kurbanı adandığı andan itibaren ilk fırsatta kesilmelidir.

Adak Kurbanı Bayramda Kesilebilir mi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Adak yerine para verilebilir mi

Arkadaşlarım benim bir adağım var bunu yerine getirmesem de yerine para versem ne olur, yani adak verecek kişi başka bir mağdura yada ihtiyaç sahibine para verebilir mi
  2. Kaza Kurbanı :)

Eşimle gezmeye çıktığımız bir gün gene fotoraf makinamız elimizde sağın solun resmini çekiyoruz :D:D o sırada güzel bir caminin yanından geçerken ben bir resim istedim eşimden o sırada kadraja bir turist kadın giriyor ve bakın benim resmimi ne hale sokuyor hahaha tabii o sırada ben kadını hiç fark etmedim sonradan gördüm hahaha görüncede gülme krizine girdim hahaha
  3. Ramazan Bayramında Adak Kesilir Mi buyrun öğrenelim

Ramazan Bayramında Adak Kesmek Olur Mu Ramazan Bayramında Adak Kesmek Günah Mı Bir dileğiniz için adak adadınız ve dileğiniz kabul oldu nihayet. Peki adadığınız adağı Ramazan Bayramı'nda yapmak mı istiyor sunuz? Ve bu konuda bilgi edinmek istiyorsunuz yani Ramazan Bayramında adak kesilir mi diyorsunuz? Bu konuda sizlere bilgi veriyor ve Ramazan Bayramında yapılması gerekenler adlı konumuz da...
  4. Kadınlar Kurbanı Kesebilir mi?

kadınlar kurban kesermi, kadınların kurban kesmesi, kadınlar kurbanı kesebilirmi Kurbanlık hayvanı genel olarak erkeklerin kestiğini biliriz. Dinimiz de kurbanı kadınların kesip kesemiyeceğine dair merak edilen bilgileri sizler için aktarıyoruz. Müslümanların ve kitap ehli olan Yahudi ve Hıristiyanların, kadın dahi olsalar, Besmele ile (Allah'ın adını anarak) boğazlayacak oldukları...
  5. Bayramda İstanbul'da Otobüsler Ücretsiz mi?

bayramda otobüsler ücretsiz mi, otobüsler bayramda ücretsiz mi, bayramda otobüs seferleri Sevgili melekler, İstanbulluların merakla bekledikleri bayramda ulaşım ücretleri haberi İETT'den geldi: Bayram boyunca toplu taşıma araçları yüzde 50 indirimli olacak. Yani 28-29-30 Temmuz tarihleri arasında İstanbullular İETT Otobüsleri, Halk Otobüsleri, Metro, Metrobüs, Tramvay, Füniküler ve Şehir...

Sayfayı Paylaş