gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Adam, Kadın, Çocuk

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

Adam önce kitapları topladı. Kadın, kapısı kapalı ağlıyordu. Çocuk merdivenlerde zaman dursa istiyordu.
    Bir ayrılığın üç dalıydılar.

Birikmiş ne varsa atma zamanıydı şimdi.
    Çocuk merdivenlerin basamaklarını saydı.
    Saçlarını çözdü, bir daha ördü.
    Kadın kapı kolunu tutmak, kapıyı açmak,
    Adamın yanına gitmek istedi.
    Adam resimleri ayırdı,
    Bir ayakkabı kutusuna koydu.
    Çocuk kapı ziline baktı,
    Kadın duvardaki saate,
    Adam açık olan pencereye.
    Bir ayrılığın üç kahramanıydılar.

Zaman durmuyor,
    Adam kalmıyor,
    Kadın engel olmuyordu.
    Zaman duramıyor,
    Adam kalamıyor,
    Kadın engel olamıyordu.

Çocuk boynundaki ipli anahtarla kapıyı açtı.
    Çizgili defterinin arasından,
    Kuruttuğu gelincik çiçeğini aldı.
    Kadın balkon kapısını açtı.
    Rüzgar perdeleri uçurdu.
    Adam açık pencereyi kapattı,
    Masanın örtüsünü düzeltti.
    Bir ayrılığın üç adımıydılar.

Adam gitti...
    Kadın kaldı...
    Çocuk büyüdü...

Şimdi gelincik bir ayakkabı kutusunda,
    Siyah beyaz resimlerle birlikte.
    Ayakkabı kutusunun anısı çocuğun kilitli kalbindeler.
    Bir ayrılığın üç resmiydiler.

Adam, kadın, çocuk.
    Perdeler, kapı kolu ve merdiven.
    Bir ayrılığın üç şahidiydiler.

_İclal Aydın

Adam, Kadın, Çocuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adam genç kadına seslendi:

Adam genç kadına seslendi:

adam genç kadına seslendi - Bana gözyaşı borcun var! Genç kadın sordu: - Nasıl öderim? Adam gözlerini kırptı; - Haydi gülümse! Gülümsedi genç kadın. Adam, cebinden mendilini çıkarıp, borcunu sildi. Ve mendilini özenle katlayıp, yine kalbinin üzerindeki iç cebine koydu. Bir demet mor sümbül vardı kadının elinde. İkisi de bahar kokuyordu... Biri ilkbahar, diğeri güz. Adam, seslendi yine;...
  2. Adam Olacak Çocuk

Adam Olacak Çocuk

Değişik yaş gruplarındaki öğrencilerin sorulara verdiği komik cevaplar: Soru: Dört büyük kitabın adını yazınız Cevap: 1- Ansiklopedi, 2- Sözlük, 3- Kolej sınav kitabı, 4- Kalın roman kitaplar (Serpil-İlkokul 5) Soru: İnsanları hayvanlardan ayıran temel özellikler nelerdir? Cevap: İnsanların hayvanlardan çok derdi olması. (Buse- 7. Sınıf) Soru: Zatürree hastalığı nasıl bulaşır?...
  3. Adam Kadın Diyalog.

Adam Kadın Diyalog.

ADAM : Sevgilim bugünlerde çıkabilecek miyiz ? Hayır hazırlanmam birkaç yıl daha sürecekse bu kıyafetlerle çıkmayalım. KADIN- Neden? ADAM- Moda değişecek hayatım... Ya da en azından mevsim değisecek, yazlık kıyafetlerle üşümeyelim diyorum. KADIN- Abartma. ADAM- Sen de abartma. Bir buçuk saattir portmantonun aynasında kendimi seyrediyorum ve sıkıldım. KADIN- Bir de benim durumumu düşün....
  4. Yaşlı adam ve çocuklar

Yaşlı adam ve çocuklar

Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk bir kaç haftasını huzur ve sessizlik içinde geçirir ama sonra ders yılı başlar. Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağırıp, çağırarak. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir... Ertesi gün...
  5. doğru kadın-doğru adam

doğru kadın-doğru adam

ben büyük bir zevkle okudum umarım sizde beğenirsiniz bu hikayeyi:):) ders çıkartılacak bir konu aslında :) Bir uçak yolculuğunda yan koltukta oturan bir adamın alyansını sağ elinin işaret parmağına taktığını fark eden yazar yorum yapmaktan kendini alamaz; "Bayım alyansınızı yanlış elinize takmışsınız!" Adam bunun üzerine; "Yanlış kadınla evlendim de ondan!" diye...

Sayfayı Paylaş