gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Adam nasıl kurtulmuş?

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Kral bir adamı öldürmek istiyormuş. Onu zindana atmış. Kral bir karar vermiş. Adama iki kağıt vereceğini açıklamış. Kağıtların birinde ölüm diğerinde yaşam yazacakmış. Ölümü seçerse adam ölecekmiş. Yaşamı seçerse yaşayacakmış. Kral ikisine de ölüm yazmış. Vezir bunu duyunca adama söylemiş. Birkaç gün geçmiş. Adamın kağıdı çekeceği gün gelmiş. Adam o günler içinde plan yapmış. Adam ölümü seçmesine rağmen kurtulmuş ve serbest kalmış.
    Adamımız nasıl kurtulmuş???

2. nil

nil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Adam nasıl kurtulmuş?
    adama ölüm yazısı çıkmış ama yaşam yazısı çıktı sizin elinizdeki ölüm yazdığına göre benim elimdeki yaşam demiş ve ölce kurtulmuş

3. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Biraz daha farklı bir yolla ama iyi gidiyorsun.

4. eylül

eylül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

adam kağıdı seçtikten sonra yırtmış veya yutmuş.ve kralada elindeki kağıdı göstermesini istemiş kraldada ölüm yazılı kağıt olduğu için böylelikle yaşamı seçtiği düşünülerek kurtulmuş

5. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kez tamam :)

Yutma olayı doğru ama gizlice değil de bu iş,

'bir şartla, çekeceği kağıdı yutacağını' söyler ve 'yuttuğu kağıdın cevabı olmasını' ister...

Bunu kabul etmek zorunda kalan kral, kalanın 'ölüm' yazılı olacağından, diğerinin (yutulanın) 'yaşam' yazılı olduğu KABUL ETMEK ZORUNDA KALACAKTIR.

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

tühhh hep böyle kolayları kaçırıyorum:Dyine kaçırdım ya ben bilecekdim banane banane oynamıyom beeenn:(

Adam nasıl kurtulmuş? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. issız adadan kurtulun

issız adadan kurtulun

Amaç : Issız bir adada kalmışsınız ve gerekli malzemeleri toplayarak adadan kurtulmaya çalışacaksınız. Cam fanus üzerindeki işaretleri bulup anahyatı çıkarmanız ve toprak üzerindeki anahtar deliğine sokmanız gerekiyor. Malzemeleri tıklayarak yada tutup istediğimiz yere bırakarak işlem yapabiliriz. İpucları : 1. Sandığın şifresi yan yana aynı iki rakamdan oluşuyor. 2. Yeşil kutunun içini...
  2. Çağla Kubat Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtuldu?

Çağla Kubat Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtuldu?

cilt lekelerinin giderilmesi güneş lekelerinin giderilmesi güneş lekelerinden nasıl kurtulurum tedavisi lekelerden nasıl kurtulurum Çağla Kubat Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtuldu? Manken – sporcu – oyuncu Çağla Kubat, sörf sırasında güneşte oluşan cilt lekelerinden Fraxel uygulaması ile nasıl kurtulduğunu paylaştı. Prof. Dr. Onur Erol’un kurucusu olduğu M-Onep’te, güneş lekeleri Fraxel...
  3. Krizden nasıl kurtuldular ?

Krizden nasıl kurtuldular ?

kriz örnekleri kriz yaşayan şirketler yönetimi örnekleri Bugün dünyanın gündeminde kapitalizm tarihinin en büyük krizlerinden biri var. "Kriz" kelimesini tarife gerek yok. Çeşitli anlamlarını çok iyi biliyoruz. Ortak özellikleri genelde beklenmedik anda gelmeleri, hazırlıksız yakaladıklarına büyük zarar vermeleri. Şirketlerin varlığını tehdit eden krizler sadece finansal veya...
  4. Çağla Şikel selülitlerinden nasıl kurtuldu?

Çağla Şikel selülitlerinden nasıl kurtuldu?

çağla şikel formunu nasıl koruyor çağla şikel selülit selülitten kurtuldum şikelin selülit formülü selülitlerden kurtuldum Çağla Şikel'den selülitler için kendininde kullanıp selülitlerinden kurtulduğu sihirli bitkisel karışımı sizler için sunuyorum Yeni anne olan Çağla Şikel, selülitsiz bacaklarını kendi hazırladığı, kekik ve biberiyeden oluşan bir karışıma borçlu. Şikel, 10 damla biberiye,...
  5. Kanarya Adalarına Nasıl Gidilir ?

Kanarya Adalarına Nasıl Gidilir ?

kanarya adalarına vize varmı,kanarya adaları hakkında bilgiler,kanarya adalarına nasıl gidilir,kanarya adaları nerede Kanarya Adaları Afrika’nın kuzeybatısında 110 km açığında bulunur. Toplam 7 adadan oluşur. Afrika’nın kuzeybatı kesimlerinin 110km açığında bulunan kanarya adaları toplam 7 ada olmak üzere adaların isimleri, Canaria, Las Palmas ili Gran Lanzarote, Fuerteventura, La Palma,...

Sayfayı Paylaş