gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

A'dan Z'ye Demirel Gafları...

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

A * Aksini diyenin alnını karışlarım.

B

* Bana, "Sağcılar adam öldürüyor" dedirtemezsiniz.

* Ben altı kere gittiysem yedi kere geldim.

* Ben bir gün evimde otururken Çankaya'ya çıkayım diyerek çıkmadım.

* Beşiktaş'ı niye sormuyorsun? (Kendisine Fenerbahçeyi mi, yoksa Galatasarayı mı tuttuğunu soran muhabire cevaben)

* Bulun 226'yı düşürün.

* Benzin vardı da ben mi içtim.

D

* Devlet seçim sonuçlarına göre gereken tedbirleri alır.

* Demokrasilerde çare tükenmez.

* Dün dündür, bugün bugündür.

* DYP'yi ben kurdurdum.

* Dört kaz teslim etsen, akşama üçünü kaybedip gelir (1980 öncesinde Bülent Ecevit’e)

E

* Ege bir Yunan gölü değildir. Ege bir Türk gölü de değildir. Binaenaleyh, Ege bir göl değildir.

* Enkaz devraldık.

F

* Fırat'ın kenarındaki bir kuzudan ben sorumluyum.

G

* Gap'ı kimseye gap diye gaptırtmam.

* Görünen köy uzak değildir.

* Güniz Sokak'ta Nazmiye ile tavuk besleyecek değiliz.

* Galibiyetin sahibi çoktur,malubiyetin sahibi yoktur.Yenilgi yetimdir

K

* Kırk günde kabak yetişmez.

M

* Mizah bir yumruktur, ne zaman kime vuracağı belli olmaz.

* Memleket meseleleri bir parkta oturarak halledilseydi, çok büyük bir park yaptırır hep beraber içinde otururduk.

N

* Nerde gamıştık.

* Neresini sıksaydım? (İngiltere ile ilişkilerin gergin olduğu bir dönemde yapılan bir görüşmede, İngiliz görevdaşının elini sıkmasının doğruluğunu kendisine soran gazetecilere cevaben )

* Niye biz mi öldürdük?(başbakanlık kapısında bekleyen bir atı ölmüş ama iki at parası isteyen yaşlı amcaya verdiği cevap)

P

* Petrol vardı da biz mi içtik?

S

* Su mu daha değerlidir yoksa petrol mü? Tabi ki su daha değerlidir. Çünkü petrol içilmez, ama su içilir.

* Su daha değerli olduğundan petrol çıkan kuyulara çimento ve cıva doldurulmasını bizzat ben istedim.

Ş

* Şapkamı alır giderim.

T

* Türban ile okumak isteyenler Arabistan’a gitsinler.

* Türkiye 70 sente muhtaçtır.

* Türlü-çeşitli

* Türkeş Türk çocuğu, Ecevit halk çocuğu, Erbakan müslüman çocuğu,biz o.......çocuğu muyuz?

* Turbun büyüğü heybede.

Ü

* Üs yok tesis var.

V

* Vaa mı bunun başka izah tarzı?

* Verdimse ben verdim.(ilksan ile ilgili Kemal Ilıcak'a verilen paralarla ilgili yolsuzluk haberi üzerine suç üstü yakalanınca demiştir. Asil medyamız da üzerine gitmemiştir.)

Y

* Yazın biz Bulgaristan'dan elektrik alıyoruz. Kışın Bulgaristan bize elektrik veriyor.

* Yollar yürümekle aşınmaz.(12 Eylül öncesi sol örgütlerin yüyüyüşü ile ilgili söylemiştir.)

Z

Bu harften gafı yok…

A'dan Z'ye Demirel Gafları... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ***A'dan Z'ye Bendeki SEN***

***A'dan Z'ye Bendeki SEN***

AŞKIMSIN bunun ötesi yok bunu açıklayacak başka bi kavramda yok. BEBEĞİMSİN bir anne bebeğinin üzerine nasıl titriyorsa bende sana öyleyim, gözümden sakınıyorum seni. CANIMSIN evet sen canımın canı kanımın kanı yüreğimin yüreği nefesimin nefesisin. ÇAREMSİN her derimi bir şekilde seninle çözüyorum. senin sevgin bana güç katıyor... DÜNYAMSIN mutluluğum hüznüm tebessümüm acım hepsini...
  2. A'dan Z'ye Gebelik

A'dan Z'ye Gebelik

A'dan Z'ye Gebelik Ve gebesiniz! Bu dönemi çok mutlu, keyifli ve sağlıklı geçirmek sizin elinizde. Çok da heyecan verici bu süreçte karşılaşacaklarınızla ilgili olarak bazı korkular taşıyor ve kaygılanıyor olabilirsiniz. Taşıdığınız bebeğin sağlıklı gelişiminin tamamıyla size bağlı olması oldukça ağır bir sorumluluk... İşte bu noktada yapacağınız ilk ve en önemli şey, bol bol bilgilenmek ve...
  3. A'dan Z'ye Bütün Bitkiler

A'dan Z'ye Bütün Bitkiler

A ADAÇAYI : Mide ve bagirsak gazlarini giderir. Mide bulantisini keser. Hazim sisteminin düzenli çalismasini saglar. Gögsü yumusatir. Astim hastalari için yararlidir. Bu uyarici bitki kan dolasimini hizlandirir. Hücre yenilenmesini ve cildin elastikiyetinin artmasini saglar. Bu bitkiyle sivilcelerinizden de kurtulabilirsiniz. AHLAT ( yaban armudu ) : Gülgillerden; kendi kendine yetisen...
  4. A'dan Z'ye Kozmetik Sözlüğü

A'dan Z'ye Kozmetik Sözlüğü

ciltteki renk farklılıkları yüzdeki renk farklılığı göz kızarıklığına ne iyi gelir yüzdeki kızarıklıklar için bitkisel çözüm güneş kızarıklığına çözüm A AFTER SUN MOISTURIZER: Güneş sonrası nemlendirici. AHA (Alfa-Hidroksit Asit): Çoğu meyvelerden elde edildiği için "meyve asitleri" olarak da adlandırılır. Cilt bakımında güçlü bir yaşlılık önleyicidir. Düşük konsantrasyonlarda,...
  5. A'dan Z'ye burun estetiği

A'dan Z'ye burun estetiği

burun estetiği diyarbakır diyarbakır burun estetiği diyarbakırda Eskidenmiş o hokka gibi burun hayali kurmak.Şimdi devir estetik devri poponumu beğenmiyorsun bir estetik cerrahine git poponu kaldır:)Yüzünde doğumsal yada yaş ilerlemesinden çizgilermi çıkmaya başladı üzülme git yine bir estetik cerrahisine yüzünü gerdir:)Burnundan memnun değilmisin yine üzülme git bir estetik cerrahine hokka...

Sayfayı Paylaş