gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Adanada ekmek kuyruğunda çıkan kavgada 30 kişi yaralandı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Adana'da 19 Mayıs Mahallesi'ndeki pide kuyruğunda çıkan kavga, Şanlıurfalı iki aşiretin sokak savaşına döndü. Taşlı-sopalı ve bıçaklı kavgada 30'u aşkın kişi yaralandı .. Adana'da iki aile arasındaki kavga meydan savaşına dönüştü. Taş, kiremit, sopa ve bıçakların kullanıldığı yaklaşık bin kişinin katıldığı kavgada 30'dan fazla kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken; 13 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kavganın büyümesi ile olay yerine giden çevik kuvvet ekipleri, tarafları ayıramayınca gaz bombası ve biber gazı kullandı.

TOKAT ATILINCA ORTALIK KARIŞTI
    Olay dün sabah saatlerinde 19 Mayıs Mahallesi Çukurova Caddesi'nde meydana geldi. Kurmani aşiretine mensup iki çocuk, Yüksel aşiretine ait Süskenoğlu Pide ve Lahmacun Fırını'na geldi. Burada pide kuyruğuna giren iki çocuk, sıra tartışması nedeniyle fırında çalışan bir işçiyi tokatladı. Bunun üzerine çıkan kavgaya işçinin yakını olan fırın çalışanları ve yakınları ile çocuğun yakınları da katılınca ortalık bir anda savaş alanına döndü. Bir anda yaklaşık bin kişinin geldiği mahallede taraflar birbirlerine ellerine geçirdikleri taş, kiremit, sopa ve bıçaklarla saldırdı. Olay yerine gelen polis, kavgayı ayırmakta güçlük çekince devreye çevik kuvvet ekipleri girdi. Tarafları ancak gaz bombası ve biber gazı ile dağıtabilen çevik kuvvet ekipleri, mahallede geniş güvenlik önlemi aldı. 30'dan fazla kişinin yaralandığı kavgada durumları ciddi olan 13 kişi ise hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan Çukurova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sevim, Salih, Aziz, Fatma ve Selahattin Yüksel, Bekir Baytal, Zekiye Kayabaşı, Sabah Kayabaşı, Abdullah Beyazkuş, Nuriye Şal ve Mustafa Çakır, tedavilerinin ardından taburcu edilerek sorgulanmak üzere Köprübaşı Polis Karakolu'na götürüldü. 2 kişinin tedavisinin halen sürdüğü bildirildi.

ŞİKÂYETÇİ ÇOK, GÖZALTI YOK
    İki tarafın da birbirinden şikâyetçi olduğu meydan kavgasının ardından Köprübaşı Polis Karakolu, uzun süre iki aileden şikâyetçilerle dolup taştı. Olayın yaşandığı 19 Mayıs Mahallesi'nde geniş güvenlik önlemi alan emniyet yetkilileri, tarafların ifadelerine başvurduktan sonra evlerine gönderildiğini ve kimsenin gözaltına alınmadığını bildirdi. Soruşturma ise sürdürülüyor. Bu arada kavganın tarafı olan aşiretlerin de bağlı olduğu belirtilen Bunimer aşireti reisi Ali Beyazkuş'un olayları yatıştırmak için Şanlıurfa'dan Adana'ya geldiği belirtildi.

sabah

Adanada ekmek kuyruğunda çıkan kavgada 30 kişi yaralandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adanadan resimler

adanadan resimler

adananın en güzel yerleri adananın resimleri adanadan resimler güzel yerleri adanadaki genelevler adananın yolları taştan sen çıkardın beni beni baştan ağam adanalı paşam adanalı ben sana yandım kibar delikanlı
  2. kuyruk

kuyruk

: Kuyruk Kuyruk teb'aya, bir millet yahut topluluğa mensup olan insanlara, Kişinin kendi kuyruğu olduğunu görmesi, insanlardan ona tabi olan, onun görüş ve düşüncelerini benimseyen kimselere delalet eder.Rüyasında kendisini kuyrukta beklerken gören kimse eğer sabır gösterirse, ilerde çok başarılı olacak demektir. Kendisinin kuyruğu olduğunu görmesi yeni insanlarla tanışacağına yorumlanır....
  3. Beşiktaş'ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Beşiktaş'ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Büyükdere Caddesinde, Maslak yönüne giden Yavuz A. idaresindeki otomobil, önce yol kenarındaki elektrik direğine ve ardından Seyrantepe üst geçidinin altındaki durakta dolmuş bekleyen yolculara çarptı. Kazada yaralanan Halit Köroğlu (71), kaldırıldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Yaralanan 7 kişi ise çevredeki hastanelerde tedaviye...
  4. Kavga!!!

Kavga!!!

Ya günlük valla kafayı yiyicem.Ya eski Türk filmlerini izlemekten usandım artık.Kendimi bazen türkan şoray bazende ayşecik sanıyorum.Bunun en büyük sebebi eşimmmm:sinir: Ya artık izlemek istemiyorum şiştim.Kulağımda bitmek bilmeyen bir adile naşit kahkahası(rahmetle anıyorum)ve birşey sorulduğunda şaban gibi(kemal sunal rahmetle anıyorum)e eevettt diyorum.Kadir inanır gibi bakış attığımı...
  5. Bayat Ekmeklerden 30 Çeşit Yemek

Bayat Ekmeklerden 30 Çeşit Yemek

meleğin marifetleri evet melekler herkesin evinde olan bayat ekmekler ve marifetleri buyrun değerlendirelim bayat ekmeklerimizi 1-Ekmek kavurması Bayat ekmek lokmalar halinde doğranır. Tencerede kızartılmış yağ ile kavrulur. Ekmekler kavrulurken, 1 çay bardağı soğuk su, üzerine serpilir. İyice karıştırıldıktan sonra tencerenin kapağı kapatılıp 5 dakika pişirilir. 2. Papara Bayat...

Sayfayı Paylaş