gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ademoğlu aç gözünü ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Ademoğlu aç gözünü Yeryüzüne kıl bir nazar Gör bu latif çiçekleri
    Hangi kuvvet yapar bozar
    Her bir çiçek ile bir naz ile
    Över Hakkı niyaz ile
    Kurtlar kuşlar durmaz söyler
    Ol Halika avaz ile
    Eğer O'nun kadirliğin
    Her bir işe hazırlığın
    İlla O'nun kahirliğin
    Anlayınca rengi döner
    Rengi döner günden güne
    Toprağa dökülür yine
    Bu ibrettir anlayana
    Hakikati arif sezer
    Gel bu sırrı duya idin
    Ya bu gammı yiye idin
    Yerinde eriye idin
    İnsan değil misin meğer
    Bilir gelen gider imiş
    Konan geri göçer imiş
    Mevt şerbetin içer imiş
    Her kim bu manadan geçer

Ademoğlu aç gözünü ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Açtılar İlahisi

Açtılar İlahisi

muhammetsiz ilahisi Açan çiçekler meyve Vermiyor Muhammetsiz Halktan gelen derde deva Bulunmuyor Muhammetsiz Çok meşkul ol Kuran ile Seferlerde figan ile Sen nefeste iman ile Ölünmüyor Muhammetsiz Fakir kulun sana asi Silinmez kalbin pası Gönüllerde Allah pası Bulunmuyor Muhammetsiz Uzak cennetin yolları Giren mutfaktaki kulun Cenneteki Tuba dalları Eğilmiyor Muhammetsiz
  2. Adem oğlu aç gözünü ilahisi

Adem oğlu aç gözünü ilahisi

el aç ilahisi ilahi aç Ademoğlu aç gözünü Yeryüzüne kıl bir nazar Gör bu latif çiçekleri Hangi kuvvet yapar bozar Eğer O'nun kadirliğin Her bir işe hazırlığın İlla O'nun kahirliğin Anlayınca rengi döner Gel bu sırrı duya idin Ya bu gammı yiye idin Yerinde eriye idin İnsan değil misin meğerHer bir çiçek ile bir naz ile Över Hakkı niyaz ile Kurtlar kuşlar durmaz söyler Ol Halika avaz ile Rengi...
  3. acı gündür ilahisi

acı gündür ilahisi

yunus can acı gündür yunus can bugünüm ne acı gündür bu günüm ne ilahisi yunuscan sözleri yunus candan manası çok ibretlik olan bir ilahi Ya bir yazda ya bir kışta Hasta olurum ilk başta Yataktayım şimdi işte Bu günüm ne acı gündür Çağırdılar geldi doktor Baktı,der hastalık çoktur Bu ölür,hiç çare yoktur Bu günüm ne acı gündür Dedi,lüzum yok ilaca Bir de çağır gelsin hoca O da...
  4. GözLerime acı değmeLi.

GözLerime acı değmeLi.

hüzünlerimi kuşandım yine sensizlik karışırken en koyusuna karanlığın yalnızlığımla hemhalim gözlerinle yitik bir şiire başladım saymadım, kimbilir kaçıncı gecesi ayrılığın kaçıncı terkedişi umutlarımın kaçtikca yine sana gelişimin kaçıncı saati susturamadım ateşe tutulmuş yüreğimi durduramadım içimin yangınını sadece sana çıktı yollarım sadece senin adını sayıkladı dillerim ve...
  5. Acun Ilıcalı'nın Gözü Uçaklarda!

Acun Ilıcalı'nın Gözü Uçaklarda!

acun ılıcalı, uçak almış, havayolu şirketi, yeni girişimleri, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Acun Ilıcalı durmak bilmiyor.Her yaptığı program tutan ve olay olan Ilıcalı'nın elinden birşey kurtulmuyor melekler,şimdi ki hedefi ise bir havayolu şirketi kurmakmış! Gazeteci Rahşan Gülşan Acun'un bu haberini alınca doğrulatmak için onu aramış.Gülşan'ın ağzından...

Sayfayı Paylaş