gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Adet de Kadının Helal Olan Bölümleri

Konu, 'Kadın Ve İslam' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

adetli kadınla sevişmek Adet ve lohusa olan kadının göbeği ile diz kapağı arasından arada bir perde veya elbise olmadan faydalanmak haramdır. Abdullab bin Sa'd (ra) Allah Resulune soruyor:
    -Adet iken hanımımdan bana helal olan nedir?
    Resulullah:
    -Eteğin üstü sana helaldır.

Resulullah'ın hanımlarından Hz.Meymune validemiz anlatıyor:
    "Resullullah (a.s.) ben hayızlı iken benimle yatardı. Onunla benim aramda bir elbise bulunurdu."
    Yine Hz.Meymune anlatıyor:
    "Allah Resulu (a.s.) hanımları hayız halinde iken elbise üzerinde onlarla sevişirdi."

Allah Resulu bunu kendi cinsel tatmini için yapmazdı. Çünkü bir ihtiyacını o anda hayızlı olmayan hanımı ile giderebilirdi. O halde bunun başka önmeli sebebi olmalı.

• Allah Resulu bunu yaparak, bu husustaki batıl inançları yıkmış ve bunun caiz olduğunu göstermiştir. Çünkü Hristiyan ve Yahudiler böyle yapmıyorlardı.
    • Hayızlı iken beden ve ruh açısından rahatsızlık duyan kadını, yalnızlığından ve bu ruh halinden kurtarmak.
    İmam-ı azm ile Ebu Yusuf'a göre peştamalin altından göbekle diz kapağı arasından çıplak bir şekilde faydalanmak haramdır. Ancak İmam Muhammed, "kan gelen yerden sakınılması şartı ile her taraftan faydalanılması helaldir" demiştir. İmamı-ı Şafi'de bu görüştedir. Bu durumda kan gelen yerin örtülü olması, açık olmaması lazım. Bunu yapan kimselerin de keendilerinden emin olması gerekir.

Kaynak: [FONT=Times New Roman,Times]Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan, Gonca Yayınevi, 1993
    [/FONT]

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Adet de Kadının Helal Olan Bölümleri
    bilgiler için tşkler..

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Adet de Kadının Helal Olan Bölümleri

emeğine sağlık

Adet de Kadının Helal Olan Bölümleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet Günlerini Şaşıran Kadın

Adet Günlerini Şaşıran Kadın

kadın adeti İslamiyete her kadının hayız, lohusalık ve temizlik günlerini, bunların sayısını, zamanını bilmesi gereklidir. Bir kadın delirse vaya baygınlık geçirse yahut ilgisizliği nedeniyle adetini unutsa, kan aktığı halde aklı başına gelip iyileşse, düşündüğü zaman hayız ve nifas günleini hatırlayacak olur ve bu hatırladığına güvenirse, artık bu...
  2. Helal ve haram olan yiyecekler

Helal ve haram olan yiyecekler

haram olan deniz ürünleri haram olan yiyecekler helal markalar helal olmayan markalar Türk toplumu olarak farklı kültür ve mezhepleri barındırsakta bazen ortak olan bızı kurallar ve tabular vardır bunlardan yiyeceklerle ilgili konulara değinmek istiyorum Diyanetin yayınlamış olduğu bazı yiyecek ve içecekleri haram olarak açıklamada bulunmuş konuyla ilgili haberin detayına geçiyorum...
  3. adet başlamadan olan ağrılar

adet başlamadan olan ağrılar

eylülde 13 yaşıma girecem daha adet görmeye başlamadım . bugün sabahtan berim karnımın alt kısmınlarında aşırı olmasada baya ağrı var acaba adet mi görmeye başlıcam
  4. kadının nasıl olanı makbuldürr

kadının nasıl olanı makbuldürr

sizce erkekler hangi tür baynlardan hoşlanırrr va kadının nasıl olanı makbüldürrr zayıfmı(elaziğ sivesiyle çirpimi:))yoksa kilolumuuu sizde benimle paylaşirsanız sevinirimmmmm...
  5. Kadına helal ve haram olan bazı durumlar

Kadına helal ve haram olan bazı durumlar

Allah Resûlü Efendimiz bir hadîslerinde : "Çocuklarınıza yedi yaşında namazı emredin; on yaşında kılmazlarsa onları namaz için dövün ve yataklarını ayırın" buyurur. (Ebû Dâvud, salât 26; Müsned N/180,187) Yataklarının yedi yaşında ayrılmasını isteyen hadîsler de vardır. Âlimler bunların hepsini bir arada değerlendirerek, çocukların yataklarını yedi yaşına geldiklerinde ayırmak güzel...

Sayfayı Paylaş