gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

adet dönemi sancılarına çözüm bitkilerde

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Özellikle adet döneminde sancı ve ağrı çeken kadınlar her ay bu dönemi korkuyla bekliyor.Bazen adet sancıları dayanılmaz bir hal alabiliyor.işte bu noktada yine çözüm doğadan geliyor.

Prof Dr.İbrahim Saraçoğlu kadınların ağrılı ve sancılı geçen adet dönemlerine karşı civanperçemi bitkisini öneriyor.bu dönemin başlamasına üç gün kala uygulamaya başlanan kür bitimine kadar devam ediyor. Adet dönemi kürü şöyle uygulanıyor:
    Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılıyor. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenerek soğuduktan sonra süzülüyor. adet döneminin başlamasına üç gün kala hergün sabah ve akşam bir su bardağı içilerek tüketiliyor. Hergün taze olarak hazırlanması gerekiyor.ayrıca adetin bitimine kadar devam edilen bu kürün her regl döneminde beş-altı ay uygulanması gerekiyor.
    Adet sancıları çok şiddetli ise, bu taktirde adet başlamadan bir hafta önce kür uygulamaya başlanıyor.

adet dönemi sancılarına çözüm bitkilerde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet Sancılarına Doğal Çözümler

Adet Sancılarına Doğal Çözümler

Sevgili meleklerim böyle günler çok yorucu ve çekilmez özellikle benim sinirim.çok feci böyle günlerde dışarı çıkmak istemeyiz, saçlarımız şekle girmez, cildimizde sivilceler oluşur, istediğimiz kıyafetleri giyemeyiz… Adet döneminde yaşadığımız olumsuzlukların üzerine bir de sancılar eklenir. Gün boyu yataktan çıkmak istemeyiz. Doğa; sunduğu mucizelerle biz kadınların regl sancılarına...
  2. Adet Sancılarına Doğal Çözüm

Adet Sancılarına Doğal Çözüm

Hanımlar sizde benim gibi adet sancısı için hap kullanmak istemiyorsanız. Günde 2 fincan melisa çayı için hem sakinleşiyorsunuz hemde sancılardan kurtuluyorsunuz.Adet öncesi sinirlerinizi yatıştırmak içinde kullanabilirsiniz. Bir tutamını 10 dk kaynatıp biraz demlenmeye bırakın. Şekersiz için.
  3. Adet sancısına iyi gelen bitkiler

Adet sancısına iyi gelen bitkiler

adet sancısına iyi gelen bitkiler adet sancısına iyi gelen şeyler adet sancısı nasıl geçer Adet Sancısına Ne İyi Gelir Adet sancısı birçok bayanın ortak derdidir. Her ay belirli günlerde bel,karın ve yumurtalık bölgelerinde oluşan spazm şeklindeki dayanılmaz ağrılar yüzünden kimi, işiyle ilgili önemli bir toplantıya katılamazken…Balık, yumurta, tavuk ve süt adet sancılarını önlerken,...
  4. gaz sancısına kesin çözüm

gaz sancısına kesin çözüm

gaz sancısına kesin çözüm nedir bıktım usandım bu sancıdan bişey de yapamıyorum zaten yapabilen biriside değilim ama sancıdan ölüyorum ne yapmamı tavsiye ediyorsunuz ya :S
  5. Adet dönemi sancıları

Adet dönemi sancıları

Sevgili hemcinslerim, biliyorum ki bir çoğunuz benim gibi adet sancılarıyla ayda bir kaç gün kabus yaşıyorsunuz. Gelin şimdi hep birlikte bunun sebeplerini ve tedavi yöntemlerini öğrenelim.:D Kadınların yarısından fazlasında adet döneminde az ya da çok ağrı olur. Ancak yaklaşık %10 kadında adet dönemindeki sancı oldukça şiddetli olur ve kadının 1-3 gün boyunca çoğu durumda kendini iş...

Sayfayı Paylaş